To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   23/11/2009
Złodzieje w akcji
W minionym tygodniu doszło do tragicznego wypadku drogowego – w Melsztynie kierujący samochodem DAF 21-letni mieszkaniec Zakliczyna potrącił pracownika firmy remontującej drogę, który zmarł w tarnowskim szpitalu podczas akcji ratunkowej. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Zatrzymany w Tymowej, nie miał przy sobie prawa jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Nie brakowało również aktów wandalizmu, jednak – według otrzymanych od rzecznika prasowego KMP Tarnów informacji – szczególnie obrodziły kradzieże. I tak np. na stacji paliw w Ładnej nieznany sprawca włamał się do wnętrza ciężarowego Volvo powodując straty o łącznej sumie ponad 20 tys. zł, na szkodę obywatela Ukrainy. Z kolei w Łękawce jednej tylko nocy złodzieje okradli trzy nie zamknięte samochody znajdujące się na prywatnej posesji. Doszło ponadto do dwóch kradzieży „na wyrwę” (wydrę) - 18 listopada przy ul. Skowronków w Tarnowie nieznany sprawca wyrwał kobiecie torebkę z pieniędzmi, telefonem, odtwarzaczem mp3, zegarkiem, kluczami i dokumentami, zaś 22 listopada na ul. Mościckiego inna kobieta straciła w podobny sposób torebkę wraz z zawartością o wartości 1.190 zł. Złodzieja zatrzymano.

Ogloszenie
>

Kradzieże
Pechowo zakończył się pobyt obywatela Ukrainy na jednej ze stacji paliw w miejscowości Ładna. Nieznany sprawca włamał się do wnętrza jego ciężarowego Volvo, uszkadzając zamek w drzwiach i ukradł mężczyźnie firmową kurtkę, portfel wraz z 4000 Euro, 250 dolarami, 3500 hrywnami, a także telefon komórkowy, prawo jazdy, paszport i dowód rejestracyjny. Łączna suma strat przekroczyła 20400 złotych.
Nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę właścicielki i wszedł do otwartych pomieszczeń piwnicznych domu przy ul. Braci Żmudów w Tarnowie. Ukradł stamtąd elektryczną kosiarkę, mieszadło budowlane, spryskiwacz oraz worek treningowy. Został spłoszony przez właścicielkę kiedy próbował wynieść dziecięcy wózek. Starty wynoszą 2030 złotych.
W godzinach nocnych w Łękawce na terenie prywatnej posesji nieznani sprawcy okradli trzy, nie zamknięte samochody należące do mieszkańca miejscowości oraz jego brata. Z Seata Ibizy ukradli 200 złotych oraz radioodtwarzacz o wartości 100 złotych, z Audi zniknął radioodtwarzacz z anteną o łącznej wartości 400 złotych. Złodzieje nie oszczędzili także należącą do brata zgłaszającego Hondę Civic, z której zabrali radioodtwarzacz oraz CB radio z anteną, o wartości 400 złotych.
18 listopada późnym popołudniem do stojącej w rejonie jednego z bloków przy ul. Skowronków w Tarnowie kobiety podbiegł od tyłu nieznany sprawca, wyrwał trzymaną przez nią torebkę po czym uciekł. Kobieta utraciła m.in. portfel z pieniędzmi w kwocie 100 złotych, telefon komórkowy, odtwarzacz MP3, zegarek, klucze, legitymację emeryta. Suma start wyniosła 440 złotych.
Podczas nieobecności właścicielki, nieznany sprawca forsując drzwi wejściowe włamał się do jej mieszkania przy ul. Cegielnianej w Tarnowie. Wyniósł stamtąd odtwarzacz DVD, aparat fotograficzny, szlifierkę kątową oraz komplet narzędzi ślusarskich. Starty na szkodę właścicielki oszacowano na 530 złotych.
Łupem złodzieja padła również kosiarka spalinowa wartości 700 złotych, którą sprawca ukradł z nie zamkniętego budynku gospodarczego w Bistuszowej.
Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę personelu drogerii znajdującej się przy ul. Szkotnik w Tarnowie, z półki wystawowej ukradł kosmetyki warte 670 złotych.
22 listopada wieczorem na ul. Mościckiego w Tarnowie nieznany sprawca wyrwał idącej ulicą kobiecie torebkę, w której znajdował się aparat fotograficzny, telefon komórkowy, portfel z 170 złotymi, dowodem osobistym, legitymacją emeryta, powodując straty w wysokości 1190 złotych na szkodę tarnowianki. W wyniku czynności podjętych bezpośrednio po zdarzeniu, policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali złodzieja, którym okazał się być 18-letni mieszkaniec Buchcic. Odzyskano aparat fotograficzny i telefon komórkowy. Przy sprawcy ujawniono także 1,09 grama marihuany.

Zniszczenie mienia
Jak już informowaliśmy, policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 17-letniego mieszkańca Tarnowa, który jednej tylko nocy dokonał 9 przestępstw na terenie Tarnowa. Wcześniej wraz z kolegą pił alkohol, po którym z iście ułańską fantazją, spacerując po centrum miasta włamywał się lub usiłował włamać się do pojazdów uszkadzając je. Rozpoczął od okolic rynku i włamania do zaparkowanego tam Poloneza, w którym rozbił szybę. Z tylnej półki maskotkę oraz dowód rejestracyjny i dowód ubezpieczenia OC. Potem była ulica Kupiecka i Daewoo Tico, z którego niczego nie ukradł, ale uszkodził karoserię i przedni błotnik, dalej Audi A 8 i Mitsubishi Colt zaparkowanego przy tej samej ulicy. Z tego ostatniego ukradł panel radioodtwarzacza. Na drodze jego marszruty znalazła się ul. Bóżnic i Opel Corsa, w którym uszkodził pokrywę silnika i rozbił tylną szybę. Zahaczył też o ulicę Goldhammera, gdzie w Audi 100 rozbił boczną szybę. Na ul. Nowej uszkodził skuter wywracając go na ziemię. Opla Astrę stojącego dalej potraktował kamieniem, wybijając szybę w drzwiach kierowcy, uciekł stamtąd spłoszony przez policyjny partol. Policjanci zatrzymali chłopaka w rejonie Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Mickiewicza, gdzie zdążył jeszcze wybić szybę w Volkswagena Caddy i uszkodzić w nim głośnik. Łączna wartość skradzionego mienia i szkód jakie poczynił przekroczyła 4 tysiące złotych. W chwili zatrzymania chłopak miał promil alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali skradziony panel radiowy i dokumenty. Sprawca usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Do wszystkich się przyznał. Chce skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali na Placu Rybnym w Tarnowie 22-letniego mieszkańca Łękawicy i 22-letniego mieszkańca Łysej Góry, którzy uszkodzili zaparkowanego tam Opla Astrę urywając w nim boczne lusterka i przednią lampę pojazdu. Starty na szkodę mieszkańca miasta oszacowane zostały na 350 złotych.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali także w nocy 18-letniego mieszkańca Łęgu Tarnowskiego. Chłopak rzucając butelką po piwie rozbił baner reklamowy jednego z lokali przy ul. Żydowskiej w Tarnowie, wyrządzając straty w wysokości 1600 złotych na szkodę właściciela lokalu.

Napady
Przed wejściem do jednego z lokali przy ul. Gumniskiej w Tarnowie został pobity młody mieszkaniec miasta. Dwóch sprawców zadawało mu ciosy po głowie i ciele. Ofiara doznała zasinień twarzy. W trakcie interwencji podjętej przez policjantów z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymano 30- i 38-letniego sprawcę napadu. Obaj mieszkają w Tarnowie. Pokrzywdzony w chwili ataku był nietrzeźwy.

Za kółkiem
17 listopada wieczorem w Brniu kierujący Audi A3, 20 letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej potrącił 63-letniego miejscowego. Pieszy przebiegał przez jezdnię, z lewej na prawą stronę dla kierunku ruchu prowadzącego pojazd. Doznał on rany ciętej głowy i ogólnych potłuczeń ciała, trafiając do dąbrowskiego szpitala. Badanie wykazało, że miał ponad 1,2 promila alkoholu. Kierujący samochodem był trzeźwy.
Ciężkowiccy policjanci patrolując okolicę zatrzymali w miasteczku 43-letniego rowerzystę, mieszkańca Pławnej. Badanie wykazało, że ma 2 promile alkoholu w organizmie.
W piątek o godz. 18:00 na drodze W 980 w Melsztynie doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem DAF 21-letni mieszkaniec Zakliczyna jadąc w kierunku Jurkowa, podczas omijania urządzenia do rozścielania asfaltu, znajdującego się na prawym pasie ruchu, potrącił pracownika firmy remontującej drogę, który znajdował się po lewej stronie maszyny. 46-letni mieszkaniec Gosprzydowej z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do tarnowskiego szpitala, gdzie podczas akcji ratunkowej zmarł. Kierujący Dafem oddalił się z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w Tymowej. Był trzeźwy, nie miał przy sobie prawa jazdy. Trafił do policyjnego aresztu.

Narkotyki
„Kryminalni” z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali w rejonie jednego z marketów przy ul. Lwowskiej w Tarnowie 28-letniego mieszkańca Zbylitowskiej Góry i 19-letnią tarnowiankę, przy których ujawniono 1,73 grama marihuany. Obydwoje zostali zatrzymani, odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

Różne
O tym również pisaliśmy w osobnej wiadomości. Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podpalili zsypy na śmieci w blokach przy ul. Westerplatte w Tarnowie. Obaj są mieszkańcami miasta, mają 23 i 29 lat. Po godzinie piątej rano w niedzielę mieszkańców bloków przy ul. Westerplatte obudził swąd spalenizny. Z szybów zsypów na śmieci czterech bloków rozchodziły się kłęby czarnego dymu. Mieszkańcy wezwali Straż Pożarną i Policję. Akcję gaśniczą prowadziło 6 zastępów strażaków. Kilkunastu policjantów zabezpieczało miejsce zdarzenia. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. W toku czynności ustalono, że w 7 klatkach bloków nr 12, 14, 15 i 17 sprawcy podłożyli ogień podpalając kontenery ze śmieciami. Dym przedostał się do szybów, a stamtąd na teren klatek schodowych. Zniszczeniu uległo 12 kontenerów. Uszkodzone zostały także drzwi i ściany zsypów. Straty na szkodę spółdzielni mieszkaniowej i prywatnej firmy oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej i dochodzeniowej tarnowskich policjantów już następnego dnia ustalono kim są podpalacze. W Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie, nadzorującej śledztwo usłyszeli oni zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz uszkodzenia mienia, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 29-latka Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, 23-latek objęty został policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl