To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podsumowanie rundy jesiennej krzyskiego klubu    -   25/11/2009
Mistrz Jesieni: Iskra Tarnów
Iskra Tarnów zajęła, niespodziewanie przed początkiem sezonu, pierwsze miejsce w tabeli tarnowskiej „Okręgówki” w pierwszej rundzie sezonu 2009-2010. Tytuł Mistrza Jesieni zobowiązuje, lecz należy pamiętać, iż ligę wygrywa się dopiero po zakończeniu sezonu. A ta czeka Nas dopiero za 4 miesiące!

Ogloszenie

Iskra Tarnów osiągnęła największy sukces klubowy od chwili reaktywacji klubu w 1999 roku. Uczyniła to strzelając w 15 spotkaniach tylko 25 bramek (średnia 1,67 bramki na mecz) oraz tracąc „tylko” 8 bramek (0,53 bramki na mecz)!
Pamiętać należy jednak, iż nie stosunek bramkowy, lecz zdobyte punkty liczą się w ligowej tabeli. I tak: zdobywając 38 pkt (2,53 pkt na mecz) uplasowaliśmy się na 1.miejscu wyprzedzając o 6 pkt Rylovię, o 7 pkt Piast Czchów oraz o ponad 12 pkt liczny „peleton” równie groźnych rywali.
Podczas całego sezonu Iskra wygrała 12 spotkań, w tym komplet 8 zwycięstw na wyjeździe (!), zremisowała 2 - z Drwinką i Dąbrówkami Breńskimi oraz przegrała jeden - z beniaminkiem z Pogórskiej Woli.

Trener Zbigniew Pożdał postawił na trwały trzon drużyny, który jedynie był korygowany wedle potrzeb kadrowych i wymagań rywala. Do osiągnięcia takich rezultatów przyczyniła się przede wszystkim zgrana obrona w składzie bracia Witold i Daniel Mruk, Damian i Jonasz Żak, Rafał Pałach oraz Tomasz Szpunar. Dzielnie szyki obronne wspierał „Dobry Duch Drużyny” Paweł Kasprzyk, który swoimi cennymi uwagami i interwencjami pokazał się jako klasowy bramkarz. Równie ważnym ogniwem była środkowa formacja w składzie: Kapitan Krzysztof Derlaga, Marcin Barwacz, Rafał Cierpich, Michał Guzy oraz 17-letni Dawid Foszt. Cechą charakterystyczną wszystkich pomocników była szybkość, przebojowość oraz czasami „nieokiełznany” ciąg na bramkę przeciwnika. Swoją rolę wypełnili napastnicy w osobie Michała Starzyka (sprowadzonego przed sezonem ze Śmigna) – 6 bramek,Roberta Gajdy – 5, Roberta Kozioła i Grzegorza Lecha – obaj po 3. Swoje „trzy” a właściwie „dwa grosze” dorzucił Michał Marzec, który wchodząc z ławki rezerwowej zdobywał bardzo ważne punkty dla drużyny. Zmiennicy nie pozostawali dłużni i wnosili w grę zespołu dużo świeżości i polotu. Wspomnieć należy asystę Mirosława Cierpicha w meczu z Tarnovią, debiut kolejnego 17-latka Janusza Syrowego, czy „zawsze obecnego na posterunku” Marcina Gajdę.

Przypomnijmy sobie pokrótce przebieg każdego z rozegranych spotkań:

1. Łukovia – Iskra 1:2 (0:1), bramki Kozioł, Derlaga
Derby regionu rozstrzygnęli na korzyść Iskry Kozioł, który lobem z 14 metrów pokonał bramkarza gospodarzy oraz Derlaga, który wygrał pojedynek „sam na sam” z golkiperem Łukovii przy stanie 1:1.

2. Iskra – Piast Czchów 1:0 (1:0), bramka Kozioł
Szybko zdobyta bramka Kozioła z 3 metrów po rzucie rożnym wykonywanym przez Derlagę. Później nastąpiła tzw. „Obrona Częstochowy”, lecz i ujawniła się dobra współpraca między Kasprzykiem a klanem braci Mruk i Żak, którzy skutecznie powstrzymali błyskotliwą ofensywę gości z Czchowa.

3. Unia Niedomice – Iskra 0:2 (0:1), bramki: D.Żak, Starzyk
Po bardzo wyrównanym spotkaniu Iskra wróciła do Tarnowa z tarczą. Bramki padały po strzałach Damiana Żaka (dobitka rzutu wolnego Gajdy) oraz Michała Starzyka, który pod koniec meczu przejął piłkę na spółkę z Derlagą w okolicach środkowej linii boiska. W meczu tym dopisał Klub Kibica Iskry, który w ilości 23 zjawił się na stadionie w Niedomicach!

4. Iskra – Pogoria Pogórska Wola 0:2 (0:1)
Pierwsza i jedyna porażka Iskry podczas Jesieni. Zmęczeni gracze z Krzyża byli bezradni wobec gry beniaminka, którzy swoje bramki oddali po tzw. „strzałach życia” swoich pomocników. Wpływ na słabą grę tarnowian było zmęczenie (czwarty rozgrywany mecz na przestrzeni 12 dni) oraz braki kadrowe w zespole. Mimo wielkiej determinacji w przerwie meczu Iskrze nie udało odwrócić się losów meczu. Teraz drużyna czeka na rewanż!

5. Rzezawianka – Iskra 0:3 (0:2), bramki Gajda, Starzyk, Guzy
Wycieczka do Jodłówki-Rzezawy początkowo nie zapowiadała tak dobrego wyniku. Braki kadrowe dalej dokuczały przede wszystkim zamierzeniom trenera Pożdała. Jednakże dwie błyskotliwe akcje duetu Gajda-Starzyk pozwoliły na spokojne prowadzenie w meczu 2:0. Kropkę nad „i” postawił w drugiej połowie Michał Guzy w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem gospodarzy. Humory znacznie się poprawiły.

6. Pagen Gnojnik – Iskra 0:1 (0:0), bramka Lech
Mecz z przeciwnikiem, na stadionie którego wcześniej Iskra nie wygrała. Tym razem udało się przywieźć do Tarnowa 3 punkty, lecz po bardzo wyrównanym spotkaniu. Sytuacji dla Iskry nie wykorzystali Derlaga, Barwacz i Gajda. Wszystkich wyręczył jednak Grzegorz Lech, który zaraz po swoim wejściu na boisko pod koniec meczu, zdobył zwycięską bramkę. A uczynił to nie byle jak, bo z ostrego kąta z 20 metrów uderzył atomowo, nie do obrony, w długi róg bramki! What a shot!

7. Iskra – Drwinka 1:1 (1:1), bramka Gajda
Wyrównane spotkanie dobrze sobie znanych zespołów zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Po stracie kuriozalnej bramki (dośrodkowanie pomocnika gości niespodziewanie wpadło do bramki) Iskra podniosła się i za sprawą Roberta Gajdy doprowadziła do remisu. Najlepszy strzelec sezonu 2008-2009 minął na szybkości 2 obrońców w polu karnym i zdążył jeszcze przelogować bramkarza gości. Miłe dla oka, spotkanie na dobrym poziomie, mogło zachwycić zgromadzonych kibiców w ilości ok. 250 ze względu na odbywający się równolegle festyn „Pożegnanie lata 2009”.

Puchar Polski: Iskra – Unia 0:6 (0:3)
Umiejętności ambitnej Iskry nie wystarczyły nawet, aby zagrozić bramce 3-ligowej Unii Tarnów. Goście po 15 minutach meczu nie musieli nawet już nikomu udowadniać różniącej oba zespoły klas. Mecz jednakże był piłkarskim uhonorowaniem pracy społecznej i dobroczynnej całej mieszkańców całej dzielnicy Krzyż, która przed 10-laty reaktywowała klub w północnej części miasta – dziś drugiej siły piłkarskiej w mieście Tarnów. Spotkanie, mimo, iż rozgrywane w środę zgromadziło ok. 350-400 widzów.

8. Naprzód Sobolów – Iskra 0:3 (0:2), bramki Gajda, Lech, Starzyk
Wygrane spotkanie w Sobolowie zostało niestety okupione przykrą kontuzją Grzegorza Lecha, który po jednym ze starć z przeciwnikiem złamał kość policzkową. Wcześniej, odwieziony do szpitala zawodnik, walnie przyczynił się do wygranego meczu strzelając jedną z bramek i zaliczając asystę. Bramki strzelali również Gajda i niezawodny Starzyk.

9. Iskra – Tarnovia 1:0 (0:0), bramka Marzec
Małe derby Tarnowa rządziły się swoimi prawami. Pozycje w tabeli zajmowane przez obie drużyny nie miały odzwierciedlenia na boisku. Mecz obfitował w dużo walki, ale również w brak szczęścia dla obu drużyn. Prawdziwym „Wejściem Smoka” okazał się debiut Michała Marca w drużynie Iskry. Strzelając bramkę „oko w oko” z Jankowskim, dał gospodarzom upragnione i prestiżowe 3 punkty.

10. Iskra Łęki – Iskra Tarnów 0:1 (0:1), bramka Starzyk
Mecz, okraszony pięknym wolejem z 18 metrów Michała Starzyka, udowodnił, że dobrą obroną można wygrać spotkanie na trudnym terenie. Defensywnie ustawiony zespół Iskry z Tarnowa wyprowadzał jedynie groźne kontry, po których niestety nie udało się podwyższyć wyniku.

11. Iskra – Dunajec Z.Góra 2:0 (1:0), bramki Barwacz, Marzec
Iskra Tarnów po raz pierwszy w sezonie zdobyła 2 bramki w jednym meczu na własnym stadionie. I mimo, iż chluby to nie przynosi, to Iskra umocniła się po tym spotkaniu na pierwszym miejscu w tabeli. Bramki zdobyli Marcin Barwacz z półwoleja z 25 metrów oraz Michał Marzec głową po dośrodkowaniu Mirosława „Zidane” Cierpicha.

12. Iskra Tarnów – Iskra Dąbrówki Br. 1:1 (1:0), bramka Starzyk
Spotkanie rozegrane na wysokim poziomie zakończyło się remisem 1:1. Niestety nie udało się utrzymać jednobramkowej przewagi do końca meczu (po bramce Starzyka w 1. połowie). Goście wyrównali bo mocnym strzale z rzutu wolnego Olesińskiego. Piłka po rykoszecie wpadła obok zdezorientowanej defensywy Iskry. Wynik mógł zakończyć się na korzyść tarnowian, lecz sędzia nie uznał bramki po strzale z wolnego Derlagi.

13. Rylovia Rylowa – Iskra 1:2 (1:0), bramki W.Mruk, R.Cierpich
Na ten mecz czekała cała liga. W pierwszej fazie meczu to gospodarze uzyskali przewagę i po strzeleniu pierwszej bramki przez Skrzyńskiego, druga zdawała się być jedynie kwestią czasu. Do końca pierwszej połowy Iskrze udało się nawiązać walkę. Druga połowa to bardzo dobra gra Iskry, która po wyrównaniu przez W. Mruka z rzutu wolnego potrafiła wyjść na prowadzenie po uderzeniu R. Cierpicha. Do końca spotkania goście nie oddali prowadzenia i wygrali 7 spotkanie z rzędu na wyjeździe.

14. Iskra – Ciężkowice 1:0 (1:0), bramka Kozioł
Kolejny wynik „u siebie” 1:0 i kolejna zasługa Kozioła, który strzałem głową pokonał bramkarza gości po dośrodkowaniu Derlagi z rzutu wolnego. Ciężkowianka nie zdobyła bramki w tym meczu, choć bliscy tego byli jej napastnicy. Tym meczem Iskra zakończyła rozgrywki na własnym stadionie.

15. Olimpia Kąty – Iskra 2:4 (1:3), bramki Starzyk, Gajda x2, Lech
Było to bardzo specyficzne spotkanie, pełne walki i agresji. Koniec końców Iskra pobiła 4 rekordy: wygrała spotkanie w Kątach po raz pierwszy w historii, ukończyła mecz w dziewięciu (2 czerwone kartki), strzeliła najwięcej bramek w jednym meczu – 4 oraz straciła najwięcej bramek w jednym meczu -2. Bramki strzelali Starzyk, dwie Gajda (w tym jedna z rzutu wolnego) oraz powracający do pełnej dyspozycji Lech (strzał głową po kontrze całego zespołu).

Strzelcy:
Michał Starzyk – 6
Robert Gajda - 5
Robert Kozioł - 3
Grzegorz Lech - 3
Michał Marzec - 2
Krzysztof Derlaga - 1
Damian Żak - 1
Michał Guzy - 1
Marcin Barwacz - 1
Witold Mruk - 1
Rafał Cierpich - 1

Asysty:
Michał Starzyk – 6
Krzysztof Derlaga - 4
Robert Kozioł - 3
Robert Gajda - 2
Michał Guzy - 2
Rafał Cierpich - 1
Dawid Foszt - 1
Mirosław Cierpich – 1

Czerwone kartki:
Rafał Pałach – 1
Krzysztof Derlaga – 1

Żółte kartki:
Damian Żak – 4
Marcin Barwacz – 4
Krzysztof Derlaga - 4
Daniel Mruk - 2
Witold Mruk - 2
Jonasz Żak - 2
Robert Gajda - 2
Robert Kozioł - 1
Rafał Cierpich - 1
Michał Marzec -1
Michał Guzy – 1

Ilość minut spędzonych na boisku:
Paweł Kasprzyk – 1350
Żak Jonasz – 1350
Witold Mruk – 1280
Krzysztof Derlaga - 1258
Damian Żak – 1215
Guzy Michał – 1191
Rafał Cierpich – 1164
Gajda Robert - 1133
Marcin Barwacz – 1125
Starzyk Michał – 958
Kozioł Robert – 683
i inni…

KS Iskra Tarnów: www.iskra.tarnow.pl

Przygotowali: Michał Guzy i Robert Gajda
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(29-11-2009) szaraczek :
Ja w innym temacie do Panów dzialaczy Jaskółeczek! Jaki sens było walczyć o ekstraligę jeżeli teraz tracimy ze składu Kołodzieja, Świderskiego i Ułamka? ( choc ten ostatni to niech sobie idzie zawsze łasy był tylko na kasę) Przykro mi to stwierdzić ale po kiepskich ruchach Panów drodzy działacze historia bardo szybko zatoczyła koło i znów będzie kiepskawo: u,w,d,0,0 i spadek do I ligi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl