To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Diabelskie figle” w Mościckim Centrum Kultury    -   26/11/2009
Teatr Młodego Widza w MCK
Ile szczebli ma drabina między niebem a piekłem i czy pierwszą wigilijną gwiazdę, która straciła blask, uda się doczyścić proszkiem do prania? Świąteczną opowieść z przymrużeniem oka proponuje Teatr Banialuka. Spektakl zaprezentowany zostanie 20 grudnia o godz. 11:00 w Mościckim Centrum Kultury. Mamy bezpłatne zaproszenia na to widowisko !

Ogloszenie
>

Diabelskie figle Ewy Laue w reżyserii Lucyny Sypniewskiej to zabawna opowieść osadzona w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Aniołki i Święty Mikołaj w ferworze prac przedświątecznych przygotowują i pakują prezenty dla wszystkich dzieci, natomiast Diabełki robią wszystko by nie dopuścić do Świąt. Kiedy wśród tych przepychanek pierwsza gwiazdka niespodziewanie spada na ziemię, Aniołki muszą wyruszyć na poszukiwania, bo przecież bez niej nie rozpocznie się Wigilia. Na drodze stają im nieznośne Diabełki, których psotom i figlom nie ma końca.
Na szczęście realizatorzy spektaklu patrzą na te dwa światy z przymrużeniem oka i ani aniołki nie są krystalicznie dobre, ani diabełki skrajnie złe. Ich przekomarzanie ma charakter zabawy, a ten kto ma rację - jak to w bajce - wygrywa.
 W rolę diabełków, aniołków i Świętego Mikołaja wcielają się aktorzy Banialuki w pięknych kostiumach autorstwa Zofii de Ines, które choć nawiązują do tradycyjnych wizerunków noszą cechy czasów współczesnych. Atmosferę Świąt przywołują kolędy w niezwykle ciekawej aranżacji muzycznej.
 Przyjazne postacie, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, dowcipne piosenki i towarzyszące im rytmiczne układy choreograficzne z pewnością oczarują widzów. Dobre tempo, pełna humoru, prosta acz wartka fabuła - ten pełen ciepła spektakl wprowadzi w bajkowy klimat Bożego Narodzenia i to nie tylko najmłodszych.

Diabelskie figle - Ewa Laue. Tłumaczenie i adaptacja: Jan Wilkowski. Reżyseria i inscenizacja: Lucyna Sypniewska, kostiumy: Zofia de Ines, dekoracje: Jacek Rybarkiewicz, muzyka: Krzysztof Maciejowski. Aktorzy: Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Władysław Aniszewski, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski.
Bilety w cenie 15 zł. Rezerwacja: (014) 633 46 21

Mościckie Centrum Kultury, ul. Traugutta 1, 20 grudnia godz. 11:00

UWAGA KONKURS! Mamy dwa podwójne, bezpłatne zaproszenia na to widowisko (dla dziecka i rodzica). Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło TMW. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Zaproszenia przyznane zostaną w sobotę 19 grudnia ok. godz. 19:00.
Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl