To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Różowe Moliki” przy MBP już działają    -   26/11/2009
Klub Moli Książkowych w Tarnowie
W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie powstał Klub Moli Książkowych „Różowe Moliki”. Skupia on młodych ludzi, których łączy wspólna pasja czytania książek. To nowa akcji wspierania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowania wiedzy o literaturze i jej twórcach.

Ogloszenie
>

„Różowe Moliki „ to Klub Moli Książkowych który narodził się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, w czasie tegorocznych biblioteczno – wakacyjnych spotkań młodych wielbicieli książek i czytania. Członkowie Klubu to osoby w różnym wieku, z różnych szkół, ale mające wiele wspólnego: uwielbiają czytać, czytają dla przyjemności, najczęściej odwiedzają Bibliotekę.
Tworzenie Klubów Moli książkowych przy bibliotekach, szkołach to nowa akcja wspierania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży której inicjatorem jest wydawnictwo Videograf II, wydawca książek o przygodach trójki moli książkowych, mieszkających w starej bibliotece ("Miki Mol i zaczarowany Kuferek Czasu", "Miki Mol i straszne płaszczydło" oraz "Miki Mol i Kolczaki") Ryszarda A. Antoniusa, trylogii wprowadzającej czytelnika „mola książkowego” w cudowny świat literatury dziecięcej, rozwijania wyobraźni, kształtowania twórczych zainteresowań i inspirowania do pracy w Klubie.
Celem klubów jest propagowanie czytelnictwa, wiedzy o literaturze, pisarzach oraz działalności bibliotecznej i wydawniczej. To także okazja do wymiany doświadczeń, dzielenia się opiniami o przeczytanych książkach.

Zajęciom klubowym towarzyszą zabawy z literaturą, głośne czytanie, pogadanki, dyskusje oraz zajęcia plastyczne. Patronem i znakiem firmowym Klubu jest Miki Mol i jego fantastyczni przyjaciele, bohaterowie ww trylogii Richarda A. Antoniusa.
Klub „RÓŻOWE MOLIKI „ - zgodnie ze statutem i podobnie jak inne założone kluby lokalne został zarejestrowany, a tym samym umieszczony na liście klubów i członków na stronie internetowej : www.moleksiazkowe.videograf.pl - i od tej pory też jest objęty patronatem wydawnictwa Videograf II .
W ramach patronatu wydawca serii o Miki Molu gwarantuje: dostarczyć do klubów lokalnych specjalnie wyprodukowane odznaki, plakaty i kalendarze, umieścić na stronie wykaz placówek, gdzie działają kluby lokalne, regularnie umieszczać na stronie informacje i zdjęcia nadsyłane przez członków klubów lokalnych, na bieżąco informować członków Klubu o akcjach, konkursach, spotkaniach autorskich, udostępniać teksty książek dla dzieci w formie pdf. (do wykorzystania w gazetce szkolnej czy na stronie szkoły), w miarę możliwości organizować nieodpłatne spotkania członków lokalnych klubów z autorami książek dla dzieci, fundować nagrody dla finalistów konkursów organizowanych przez wydawnictwo lub objętych jego patronatem.... (statut Klubu).

Najważniejszym celem działania Klubu jest rozbudzanie pasji czytelniczych , zamiłowania do literatury oraz to, aby małe i duże mole książkowe wyszły z ukrycia, aby dzieci lubiące czytać miały swój klub i mogły rozmawiać o ulubionych książkach, bohaterach literackich, o swoich gustach czytelniczych oraz by mogły sprawdzić swoje „oczytanie” w różnych zabawach i konkursach.
Biblioteka zdecydowała się dołączyć do akcji zakładania Klubów Moli Książkowych uznając, że jest to znakomity sposób na ożywienie czytelnictwa i atrakcyjna promocja wartościowej literatury.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl