To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jubileusz Otfinowian    -   26/11/2009
Wieści z Żabna
Są na scenie już dziesięć lat. Przez ten czas zdążyli nas przyzwyczaić do bardzo dobrych występów, do tego, że nasz region ma wciąż żywy folklor. „Otfinowianie” świętowali właśnie swoje dziesięciolecie...

Ogloszenie

Wielką fetę zorganizował Zespół Folklorystyczny „Otfinowianie” w sobotnie popołudnie, by uczcić swoje istnienie, ale także podziękować tym, którzy przez minioną dekadę wspierali Zespół i pozwalali na jego rozwój. A rozwój jest zauważalny, bo Zespół, który w 1999 roku złożony był jedynie z grupy dziecięcej, dziś pochwalić się może wielopokoleniowym zaangażowaniem osób w jego działalność. Obok najmłodszych, utworzone zostały grupy młodzieży, a także seniorów. „Otfinowianie” to ponad stuosobowa grupa, która animuje społeczność swojej miejscowości, gminy, a także regionu tarnowskiego.
Ich osiągnięcia to laury wielkich konkursów folklorystycznych w Polsce, to kilkaset koncertów i występów na deskach scen w naszym kraju i zagranicą. To również współpraca z regionami, czy też innymi zespołami.

Wszystko to zostało podsumowane w sobotę i przypomniane zebranym gościom przez kierowniczkę zespołu Danutę Lizak- Prażuch, która od lat angażuje się w rozwój i promocję „Otfinowian”.
Ich działalność podsumowały również władze samorządowe zarówno Powiatu Tarnowskiego, jak i gminy Żabno. Zespół otrzymał nagrodę 5 tys. złotych od Zarządu Powiatu Tarnowskiego, którą przekazał obecny na Jubileuszu Starosta Mieczysław Kras, a także członkowie Zarządu Tomasz Kijowski i Roman Łucarz.
Wspierany finansowo przez gminę Żabno od lat Zespół otrzymał również podziękowania i gratulacje od burmistrz Żabna Stanisława Kusiora i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie Krzysztofa Wójcika.
Zespół dziękował wszystkim współpracownikom, choreografom, firmom i sponsorom. Po tej części nastąpiły występy – czyli to, czym „Otfinowianie” zachwycają publiczność od lat.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl