To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mościckie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert...    -   26/11/2009
Magiczny Hollywood
12 grudnia o godz. 18:00 w Mościckim Centrum Kultury odbędzie się koncert zatytułowany „Magiczny Hollywood” - z udziałem Grażyny Brodzińskiej, Krakowskiej Młodej Filharmonii pod dyrekcją Tomasza Chmiela oraz tancerzy z programu "Taniec z gwiazdami". Zaskakujące połączenie śpiewu, tańca i obrazu; blisko trzy godziny widowiska multimedialnego dopieszczonego w każdym szczególe. Muzyka filmowa grana przez 50-osobową młodą orkiestrę. Para taneczna z programu "Taniec z gwiazdami" i największe utwory muzyki filmowej w specjalnie napisanych na to widowisko nowoczesnych aranżacjach i z polskim tekstem. Na telebimie fragmenty filmów. A wszystko to oprawione świetlnym spektaklem.

Ogloszenie

Grażyna Brodzińska o projekcie "Magiczny Hollywood":
”Pomysł narodził się 1,5 roku temu. Wymyśliła to Iwona Miśtak z fundacji "Nauka i Zdrowie”. Chciała, żeby zrobić coś innego, niezwykłego. Ja lubię nowości i ryzyko, dlatego szybko się zgodziłam. To nie jest typowy koncert, to wielki spektakl multimedialny na najwyższym poziomie. W widowisku bierze udział 50-osobowa orkiestra, trzech muzyków solistów, dyrygent, para taneczna i ja. Do każdej piosenki mam inny strój. Zbiegam ze sceny i w ciągu dwóch - trzech minut muszę się całkowicie przebrać, zmieniam suknię, buty, biżuterię. Po wszystkim jestem bardzo zmęczona, ale też szczęśliwa. Scena mnie po prostu uszczęśliwia. W trakcie widowiska zabrzmią piosenki z popularnych filmów, utwory z musicali.
Postanowiłam pokazać się w innym repertuarze. Zwłaszcza, że dziś nikt już nie pisze operetek, więc ciągle śpiewa się to samo. Przecież mój ukochany Placido Domingo też występuje z lżejszymi utworami. Skoro on może, dlaczego ja nie? Zmieniam często repertuar, by zrobić przyjemność sobie i widowni. Zaśpiewam same hity, publiczność na pewno je zna.
 Orkiestra to bardzo młodzi ludzie, wciąż się uczą. Najmłodszy muzyk ma 13 lat, najstarszy 18. Potrafią zagrać muzykę filmową, musicalową, ale też - oczywiście - klasyczną. Na początku bałam się, że nie wytrzymają 2,5-3 godzinnego koncertu. Ale kiedy zobaczyłam ich podczas naszego wspólnego występu w filharmonii w Krakowie, wiedziałam, że sobie poradzą. Mimo młodego wieku, są profesjonalistami. To w dużej mierze zasługa dyrygenta, Tomasza Chmiela. On potrafi tych młodych ludzi ujarzmić, przekonać do ciężkiej pracy. W czasie krakowskiego koncertu na scenie byli bardzo poważni, skupieni, a w przerwach szaleni, bawili się w berka. Byli po prostu dziećmi.
 Bardzo zwracam uwagę na teksty. One zawsze są pisane pode mnie. Tak jak suknie są szyte specjalnie dla mnie, tak i tekst musi być przygotowany z myślą o mnie. W "Magicznym Hollywood" śpiewam niemal wyłącznie po polsku. Chcę, aby słuchacze mogli rozumieć, o czym jest piosenka, a przecież nie wszyscy znają języki obce. Mnie też jest łatwiej, gdy tekst jest po polsku. Jeśli byłaby taka potrzeba, zaśpiewałabym nawet po chińsku. Ale wcześniej z kimś, kto zna ten język musiałabym się przygotować, aby wiedzieć, o czym jest utwór.”


Grażyna Brodzińska - śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i piosenki ze światowego repertuaru. Współpracuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych. Dzięki gościnnym występom, Grażynę Brodzińską, poza krajem, podziwiała także publiczność Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii.
W Kammeroper w Wiedniu śpiewała partię Eurydyki w operetce J. Offenbacha "Orfeusz w piekle" oraz partię Zerliny w operze W. A. Mozarta "Don Giovanni". W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w "Zemście nietoperza" J. Straussa i partię Kasi w operze M. Kamieńskiego "Nędza uszczęśliwiona". Rokrocznie śpiewa na Festiwalu im. Jana Kiepury, którego dyrektorem artystycznym jest Bogusław Kaczyński. Brała udział w bardzo popularnym cyklu TV "Z batutą i humorem" Macieja Niesiołowskiego. Współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, śpiewając w spektaklach operetkowych, musicalach i widowiskach muzycznych.
Nagrała sześć płyt CD. Płyta "Śpiewaj, kochaj" zdobyła w 2004 r. laur Złotej Płyty. Koncert promocyjny tej płyty nadało Polskie Radio w przeddzień przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ma za sobą wiele głównych ról w czołowych przedstawieniach muzycznych. Córka śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i Edmunda Waydy - tenora, reżysera i dyrektora teatrów muzycznych. Żona Damiana Damięckiego, aktora Teatru Współczesnego.

Tomasz Chmiel - dyrygent, pianista, aranżer. Urodził się w 1970 roku w Rzeszowie. W latach 1989 - 96 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka, kończąc oba kierunki z wyróżnieniem. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w ww uczelni. Wielokrotnie brał udział w seminariach Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie, prowadzonych przez Helmutha Rillinga. W kwietniu 1994 roku zdobył I miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku - nagrodzony przez Instytut Kultury Austriackiej w Warszawie udziałem w kursie mistrzowskim w Salzburgu. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki (lata 1992-93 oraz 1993-94). W czerwcu 1995 roku otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, rok później uczestniczył w The Annaghmakerrig Sinfonia Summer School w Południowej Irlandii. Od kilku lat współpracuje z Operą Krakowską.
Oprócz pracy naukowo - dydaktycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie jest dyrygentem Krakowskiej Młodej Filharmonii. W kwietniu 2002 roku uzyskał I stopień kwalifikacji w zakresie dyrygentury (równoważnik doktoratu) nadany uchwałą Rady Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2005 roku na stałe związany z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Współpracuje również z Operą Kameralną w Krakowie. Tomasz Chmiel prowadził liczne koncerty w kraju - m.in. z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Szczecińskiej, Białostockiej, Rzeszowskiej, Łódzkiej a także z Toruńską Orkiestrą Kameralną - oraz poza jego granicami, odbywając tournee zagraniczne, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej (Szwecja, Korea Południowa), Krakowską Młodą Filharmonią (Holandia, Francja, Belgia, Niemcy).

Krakowska Młoda Filharmonia - Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Liczy nawet do 80 osób. Wszyscy muzycy to uczniowie szkoły (Gimnazjum i Liceum), czyli młodzież w wieku od 13 do 19 lat. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, obejmuje utwory różnych epok, od baroku do muzyki współczesnej, kompozytorów takich jak: Vivaldi, Bach, Mozart, Haydn, Beethoven, Czajkowski, Dvorak, Gershwin, Karłowicz, Kilar, muzykę filmową, operetkową, musicalową, jak również największe muzyczne światowe hity jak My way, Sway oraz polska piosenka międzywojenną np. Miłość ci wszystko wybaczy.
Krakowska Młoda Filharmonia bardzo często i regularnie występuje w Krakowie (sala Filharmonii Krakowskiej - koncerty z cyklu Musica Ars Amanda, festiwal Nowohucka Wiosna Muzyczna, koncerty charytatywne), innych miastach Polski i całej Europy. Współpracuje z kilkoma orkiestrami młodzieżowymi (Szwajcaria, Niemcy) i chórami (Holandia). Brała udział w premierowym wykonaniu "Nieszporów Ludźmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego, kilkakrotnie prezentowała ten utwór, między innymi na jubileuszowym koncercie (10 - lecie pierwszego wykonania) we wrześniu 2003 roku. Od września 2006 roku współpracuje z Fundacją "Nauka i Zdrowie".

Program koncertu
1.Pan Tadeusz
2. Somewhere over the rainbow
3. Dopóki się znów nie spotkamy
4. Miłość Ci wszystko wybaczy
5. Libertango
6. Tango Jalousie
7. Taniec węgierski Brahmsa nr 5
8. Ojciec chrzestny "Speak softly love"
9. Oblivion
10. Życie na różowo
11. Kocham Paryż
12. Perła z Tokaju
13. Noce i dnie
14. Besame mucho
15. Upiór w operze
16. Sway
17. Piraci z Karaibów
18. My way
19. We are the Champions

Bilety: 80 zł, 60 zł. Kasa: (014) 633 46 21 (rezerwacja ważna tylko trzy dni).
Mościckie Centrum Kultury, ul. Traugutta 1, 12 grudnia godz. 18:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl