To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W grudniu trzecia część krakowskiego festiwalu - „Opowieści o człowieku”    -   26/11/2009
Krakowski Festiwal Filmowy w Millennium
Przez wiele lat mottem krakowskiego festiwalu było hasło NASZ WIEK XX – trochę mylące, bo sugerujące spojrzenie z oddalenia, syntetyzujące, wręcz globalistyczne. A przecież najbardziej kochane były w Krakowie filmy, które kierowały obiektyw kamery na człowieka i jego – często bardzo zwyczajny – codzienny, żmudny heroizm. Te opowieści, przypowieści ogląda się nadal z wypiekami na twarzy. Oto trzy z nich, zrealizowane w bardzo różnych dekadach przez bardzo różnych twórców. Mościckie Centrum Kultury zaprasza do Kina Millennium, gdzie 17 grudnia o godz. 20:00 wyświetlone zostaną filmy stanowiące trzecią część Krakowskiego Festiwalu Filmowego, zatytułowaną „Opowieści o człowieku”. Bilety w cenie 10 zł.

Ogloszenie
>

KILKA OPOWIEŚCI O CZŁOWIEKU, reż. Bogdan Dziworski, Polska 1983, 20 min. – Złoty Smok 1983, nagroda za zdjęcia dla Krzysztofa Ptaka
Nagrodzony także w Monachium i Huesca. Jedna z pereł polskiego dokumentu i jedno z najważniejszych wydarzeń festiwalu. Dziworski, profesor wielu znakomitych operatorów i reżyserów (w tym Marcina Koszałki) przygląda się z podziwem i sympatią bezrękiemu mężczyźnie. Ten okrutnie doświadczony przez los człowiek nie traci radości życia, panując nad swym ciałem i duchem. Znakomicie pływa i rysuje, usiłując stłumić dojmującą świadomość kalectwa.

WSZYSTKO MOŻE SIĘ PRZYTRAFIĆ, reż. Marcel Łoziński, Polska 1995, 39 min. – Złoty Smok 1995
Jeden z najpiękniejszych filmów klasyka polskiego dokumentu. Życie z punktu widzenia 6–letniego syna reżysera, który przemierza na hulajnodze Warszawskie Łazienki, gaworząc o sprawach najważniejszych z przygodnie spotkanymi ludźmi. Pytania o sens życia i śmierci, zderzenie mentalności dziecka z mądrością starca, wzruszenie, jakiego doświadczamy w wyniku tej konfrontacji, stanowią o sile filmu.

ROZWÓJ, reż. Borys Lankosz, Polska 2001, 45 min. – Srebrny Smok, Srebrny Lajkonik 2002, nagroda za zdjęcia dla Marcina Koszałki
Obraz najgłośniejszego duetu artystycznego ostatnich miesięcy za sprawą polskiego kandydata do Oskara, filmu Rewers. Wkraczamy w świat, którego nie doświadczamy na co dzień, świat ludzi upośledzonych fizycznie i umysłowo. To obraz okrutny, trudny do zniesienia, ale poruszający do głębi. Powoli, stopniowo oswajamy się z mieszkańcami schroniska Brata Alberta i zaczynamy solidaryzować się z ich rozpaczliwą potrzebą kontaktu z drugim człowiekiem. Muzyka Abla Korzeniowskiego wzbogaca ten piękny film.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl