To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  O zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego, szczepionkach i „Dozwolone do 21”    -   26/11/2009
Obradowali radni
Zwolnienia z podatku od nieruchomości i ustalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta Tarnowa w rejonie ulic Mościckiego, Równej i Siewnej – to bodaj najważniejsze punkty wyjątkowo krótkiej sesji Rady Miasta, która odbyła się dziś, 26 listopada. Szczególnie ostatni wymieniony temat wywołał wiele dyskusji, nie brakowało jednak i innych emocjonujących wątków – radny Jacek Łabno wypowiadał się m.in. o zagrożeniach ze strony niektórych szczepionek, a także pytał o skandal, do którego doszło na tle scen zawartych w filmie „Futro” emitowanym w ramach Festiwalu „Dozwolone do 21”. Z kolei radny Stanisław Klimek w swoim wystąpieniu odniósł się do skandalicznej decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał, iż wieszanie krzyża w szkolnej klasie narusza prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi poglądami oraz łamie wolność religijną samych uczniów.

Ogloszenie
>

O zwolnieniach z podatku od podatku od nieruchomości, nieruchomości zajętych na potrzeby prowadzenia działalności w zakresie kultury fizycznej i sportu już pisaliśmy w osobnej wiadomości. W porządku obrad, poza wspomnianymi punktami zapalnymi, znajdowały się m.in.: zwyczajowe określenie wysokości sumy zobowiązań, jakie może podejmować prezydent, sprawozdanie z działalności prezydenta, rozpatrzenie skarg, zapytania itp.

W jednym z pierwszych punktów - „wystąpienia okolicznościowe” - radny Stanisław Klimek odniósł się do głośnej decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zakazującej wieszania krzyży w szkołach. Radny upomniał się o „miejsce krzyża w przestrzeni wolności” i uznał za nie do zaakceptowania sytuację, w której normy niewierzących muszą obejmować wszystkich.

Radny Jacek Łabno w związku z punktem „określenie wysokości sumy, do której Prezydent Miasta Tarnowa może samodzielnie zaciągać zobowiązanie wykraczające poza rok budżetowy 2009, z przeznaczeniem na utrzymanie czystości i porządku ulic oraz placów na terenie miasta Tarnowa w okresie letnim i zimowym w latach 2010 – 2013” apelował, aby celem poprawy skuteczności odśnieżania, stworzyć więcej rejonów, tak jak ma to miejsce w niektórych miastach, gdzie rejonem takim może być nawet pojedyncza ulica. W wyniku takiego zabiegu do rynku usług związanych z odśnieżaniem, zostaje dopuszczona większa liczba również mniejszych firm, których reakcja na opady śniegu - jak pokazuje praktyka - jest natychmiastowa.

W związku z uchwałą dotyczącą szczepionek przeciw pneumokokom (szczepienia wcześniaków) radny Łabno szczegółowo pytał, jakie środki konserwujące są stosowane w dofinansowywanych przez miasto szczepionkach, albowiem w niektórych przypadkach mamy do czynienia z truciznami i niepożądanymi efektami ubocznymi, mogącymi mieć konsekwencje w przyszłości. Radny podawał przykłady tych substancji. Na wypowiedź tę zareagował Jerzy Hebda który zaapelował, aby uciąć dyskusję stwierdzając: ”nie dyskutujmy o czymś na czym się nie znamy”. Tym samym jednak radny pozbawił kolegów szansy zapoznania się z czymś, na czym się nie znają...

Wiele emocji i dyskusji wywołał punkt „Ustalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta Tarnowa w rejonie ulic Mościckiego, Równej i Siewnej” (m.in. czy były konsultacje społeczne, czy ich nie było i czy w ogóle powinny być). W pewnym momencie sesji zaistniał zarzut szantażu, jako że ze strony magistratu pojawił się głos, iż nie uchwalenie tej uchwały z pewnych względów przekreśli możliwości pozyskania dużych środków zewnętrznych. ”To nie szantaż, to informacja” - odpierał zarzut wiceprezydent Henryk Słomka- Narożański. Ostatecznie zarządzono głosowanie imienne i uchwałę, wraz z autopoprawką, przyjęto stosunkiem 13 głosów za, wobec 10 przeciw i jednym wstrzymującym się.

W punkcie dotyczącym sprawozdania prezydenta dyskusja zeszła na nieoczekiwane tory, mimo iż w pewnym momencie prowadząca obrady radna Zofia Buryło próbowała nie dopuścić do nie dotyczącej tematu dyskusji – otóż radny Jacek Łabno pytał, czy obecna na inauguracji Festiwalu „Dozwolone do 21” wiceprezydent Dorota Skrzyniarz zareagowała w jakiś sposób na film „Futro” w którym znajduje się homoseksualna scena, nie wskazana dla młodej widowni ani dla samego festiwalu. W pierwszej kolejności panu Łabno odpowiedział ... radny Jakub Kwaśny, pytając czy jego opozycyjny kolega film widział. Młody radny Lewicy zwrócił uwage starszemu koledze, że nie wypada wypowiadać się na temat czegoś, czego się nie widziało. J. Kwaśny sprowadził głośny problem do argumentu głoszącego że „przez cały film pokazane było, że ci dwaj panowie to osoby heteroseksualne”, stwierdzając przy tym, że nie było w nim ani treści erotycznych, ani obscenicznych, a poza tym odpowiedni instytut kinematografii oznaczył ten film jako dozwolony do 15 roku życia.
W dalszej części radny Łabno argumentował, że jeśli do radnego zwracają się z jakimś problemem mieszkańcy, to wówczas radny ma obowiązek zapytać. Na wątpliwości Jacka Łabno odpowiedziała wreszcie wiceprezydent Dorota Skrzyniarz, która stwierdziła, iż oglądała tylko pierwsze 20 minut filmu, ale po całym zdarzeniu rozmawiała z dyrektor Pałacu Młodzieży panią Martą Komorowską i z tej rozmowy dowiedziała się, jaka była procedura doboru filmów na festiwal oraz tego, że film był prezentowany poza konkursem. Dyrektor PM w rozmowie tej zapewniła panią prezydent o "ostrożności" przy doborze widowni podczas projekcji filmu „Futro” oraz uznała za błąd, iż wcześniej pozakonkursowego filmu nie obejrzała, ufając w tym względzie jury (skąd więc ta ostrożność przy doborze publiczności na czymś, czego się nie widziało? - przyp.red.). ”Natomiast, czy gdyby pani dyrektor widziała wcześniej ten film, to by go pokazała czy też nie, to jest pytanie do pani dyrektor, nie do mnie - stwierdziła Dorota Skrzyniarz, dodając, iż wedle relacji dyrektorki placówki młodzież była zadowolona, nie było zastrzeżeń ze strony współorganizatorów, a radny Łabno „powinien najpierw obejrzeć” przedmiot swoich wypowiedzi. Ponadto pani wiceprezydent zwróciła uwagę "na różny sposób relacjonowania tego wydarzenia przez różne media". ”Zauważyć trzeba, że filmy konkursowe coraz częściej obracają się wokół problemów przemocy, różnych nieprawidłowości i pewnej zaściankowości” - mówiła pani wiceprezydent. Radny Jacek Łabno ripostował: ”nie chciałbym wynieść z wypowiedzi pani wiceprezydent takich wniosków, że gdy w np. w filmie na festiwalu nie ma wątków gejowskich, to taka impreza pachnie zaściankiem”.

Jednym z ostatnich punktów obrad były zapytania i interpelacje radnych – wśród nich radny Robert Wardzała poruszał problem stadionu miejskiego. Temat podchwycił radny Jakub Kwaśny, zapraszając do zapoznania się z wyglądem stadionu za pośrednictwem .... swojej strony internetowej, której adres - ku rozbawieniu radnych - przeliterował do kamer.
Poruszano również inne tematy, reagując na uwagi mieszkańców poszczególnych dzielnic.
Sesja zakończyła się we wczesnych godzinach popołudniowych.

M.Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 23)Dodaj komentarz
(26-11-2009) PRAWDA :
PO , TARNOWIANIE - UGRUPOWANIE PREZYDENTA ŚCIGAŁY , SLD GŁOSOWAŁO PRZECIWKO MIESZKAŃCOM Z ULIC ; MOŚCICKIEGO , RÓWNEJ I SIEWNEJ . KILKASET PODPISÓW PRZECIWKO UCHWALANIU PLANU ZOSTAŁO CAŁKOWICIE ZIGNOROWANE PRZEZ TE UGRUPOWANIA .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2009) PIS TEŻ BYŁ PRZECIW :
Trochę historii... Podstawowym aktem, określającym kierunki zagospodarowania przestrzennego miasta jest Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Tarnowa (SUKZP), które w przypadku Tarnowa przyjęte zostało w 1999 roku, w czasie kiedy Wiceprezydentem Tarnowa był właśnie obecny szef Klubu Radnych PiS - Jacek Łabno. W studium tym tereny te określono jednoznacznie jako tereny przemysłowe i przemysłowo-usługowe! Możemy sobie zatem wyobrazić, że na dzisiejszej sesji Radni nie przyjeliby MPZP dla tych terenów, w efekcie Tarnowski Klaster Przemysłowy nie mógłby ubiegać się o środki zewnętrzne na uzbrojenie terenu ( w ramach tworzenia SAG - Stref Aktywności Gospodarczej ) - strata w tym przypadku wyniosłaby potencjalnie 11.000.000 zł. Czy jednak radni PiS uchroniliby mieszkańców Chyszowa przed lokalizowaniem przemysłu w tym właśnie terenie? Właśnie NIE! a to za sprawą Studium, które sami przyjęli w roku 1999. Wystarczy, że inwestor złożyłby wniosek do Urzędu Miasta o wydanie tzw. WuZetki - czyli Warunków Zabudowy. Droga do inwestycji przemysłowej byłaby nadal otwarta jednak już bez SAG i 11.000.000zł. za http://www.kubakwasny.pl/moim_ zdaniem.php?id=109

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2009) kłos :
Kwaśny to rzenujący radny!Nadaje się do "rozmów w toku " a nie do kierowania moim miastem!Gówniarz pachnący Pudelkiem!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) FDE2 :
rzenujący kłos

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) Pierwsze 20 minut :
A co było potem Pani Prezydent? - chyba to niegrzecznie przychodzić po to by się pokazać , zawsze widać Panią tylko z panem Kwaśnym . To dla kogo Pani przyszła - powinna Pani panować nad swoimi podległymi jednostkami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) zima :
póki co nie ma zimy i nie widać, żeby miała przyjść i dobrze!! nie trzeba się martwić o to, że znów zaskoczy drogowców....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) gospodarka głupcze :
mówiąc wprost radni PIS chcieli położyć projkt stref aktywności gospodarczej i pieniądze na drogi i infrastrukturę jakie czekają na tarnów w MRPO. Co my mamy jako miasto oferować inwestorom herbate? jak nie ma przygotowanych gruntów pod inwestycje to można bajki opowiadać o inwestorach. Pis to hipokryci z jednej strony piszą o inwestorach z drugiej blokują rozwój i nowe miejsca pracy. Wzywam pana Łabnę i tą cała pisowską bande nieudaczników żeby wytłumaczykli tarnowianom dlaczego blokują w tarnowie nowe inwestycje???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) łanka trzech(albo dwóch) :
jak to dlaczego? żeby wybudować nowy kościół w którym można łupić "ciemny lud" do woli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) TWbolek :
Ludzie zostali oszukani? hmm...nie teraz napewno tylko wtedy kiedy uchwalano studium czyli w 99 o ile pamietam. a wtedy rządziły pisiorki. to wtedy ich oszukano. a nie teraz. plan uchwala się na podstawie studium. gdyby go nieuchwalono tarnów straciłby szansę na pieniądze na strefy aktywności gospodarczej. PZP to dokument formalny, który musi być w przypadku składania wniosku na strefy!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) PRAWDA :
PO - SLD- TARNOWIANIE , CI RADNI GŁOSOWALI PRZECIW MIESZKAŃCOM . Mieszkańcy nie chcieli tego planu , ale radni tych opcji to zignorowali i taka jest prawda . A potem bedą mówic że chca dobra ogółu . To straszne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) lola :
A słyszeliście ile długu zaciągnął ten prezydent??, ponad 220 mln gdzie ta kasa????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) dług :
jak to gdzie ta kasa? przeciez powstają nowe drogi, zmienia się bardzo wiele, choćby rondo, Łokietek, ulice, nowe boiska, mało?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) powtórka :
a mówili że Rojek przegrał wybory bo zadłużył miasto - a o ile dobrze pamiętam to chodziło o ok. 50 mln.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) PRAWDA :
KROPLA W MORZU WYDATKÓW TE INWESTYCJE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) do dług :
jakie inwestycje?? za 200? tyle tego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) lola :
zaraz . dług długiem - ale przecież do długu należy dodać dochody urzędu które też musiały się gdzieś podziać- więć proszę mi powiedzieć ile faktycznie zostało wydane oprócz tych 20 mln

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) lola :
sorka 200 mln

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2009) kłos :
do FDE2. Sam jestes żenujący ćwirećinteligencie !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2009) kali :
Panie Kłos! Najpierw proszę się nauczyć poprawnej pisowni ortograficznej, a dopiero potem zabierać glos w ważnych sprawach.Pana dyskusja jest mało inteligentna przez popełniane błędy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2009) kali :
Życzę miastu aby zawsze miał takiego Prezydenta jak teraz. Mój znajomy przyjechał do Tarnowa po czterech latach emigracji i nie wierzy wlasnym oczom, jak Tarnów się zmienił na korzyść. Jest pelen zachwytu i podziwu, a Wy Sznowni pytacie gdzie są pieniądze? Przez okres prezydentury Pana Ścigały i Jego ekipy Tarnów już nie zalicza się do tarnowka, tylko do miast z dużymi perspektywami. Proszę otwórzcie oczy i wreszcie zobaczcie to co się zmienia w Tarnowie. A Pan Radny Łabno kręci kiełbasę wyborczą. Najwyższa pora aby zszedł ze sceny tarnowskiej i wreszcie się zajął czmś konkretnym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2009) kłos :
kali! WIEM ĆWIERĆINTELIGENT A NIE "ćwirećinteligencie", OKI moglem sprawdzić! Ale twoj prezydent Ściągała (i tu nie błąd tylko specjalna pisownia) był u mnie na bankiecie i pił... piwo ze sokiem, żenada !Cała hałastra a może dla ciebie "kali" śmietanka całej Polski jeśli chodzi o samorządowców bawiła się u mnie we firmie i tylko Sciągała juz drugi rok narzeka, moze ma doktorat a ja mam mgr i sie tym tak nie szczyce jak ten ciołek ! Dlatego Ćwierćinteligent pasuje do ciebie pseudo zwolenniku PO lub SLD bo tak wnioskuję po twojej marnej wypowiedzi, kolego Jebanej anglii i irlandii !!Sam dopowiedz sobie dlaczego małymi literami!Może nie okażesz się ćwierćinteligentem dzieciaku !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2009) kTOŚ :
JUPIKAJEJ MADERFAKER SCIAGAŁA WOREWER ! POKOLENIE GADU GADU SZELA I MAK DONALDA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2009) Do kali :
Jle Ci płaci UM za tą propagandę ?Oczy to ja mam otwarte i widzę jak kolesie bezkarnie "działają" ,a że przy okazji coś się zmieniło ( czy na lepsze ,wątpię) to dla tego ze tak calkiem nie da się rozdać za friko całej kasy ,albo wydac na gabinety,plazmy i bankieciki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl