To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Czy jazda na "gazie zimowym" jest bezpieczna ?    -   26/11/2009
Expert Roczniak przypomina
Czy wiecie, że już ponad miesiąc jeździmy na tzw. „gazie zimowym”? Wielu kierowców tankujących LPG nie zdaje sobie sprawy z tego, że skład chemiczny mieszanki przygotowanej na chłodniejsze dni – różni się do tej standardowej. Czy jazda na takim gazie jest bezpieczna? - Zdecydowanie tak – zapewnia Radosław Roczniak z Centrum Motoryzacji EXPERT Roczniak – zimowy LPG ma zwiększoną zawartość propanu, więc niestraszne mu nadchodzące mrozy. Przeciętny użytkownik samochodu nie odczuje i nie zauważy zmiany. Pod warunkiem jednak, że tankować będziemy gaz z wiarygodnego źródła.

Ogloszenie

Przypomnijmy, dla jakości autogazu najistotniejszy jest skład węglowodorowy, czyli procentowa zawartość poszczególnych węglowodorów w mieszaninie skomponowana adekwatnie do pór roku. Gaz, który będzie miał idealny skład latem, zimą wcale już nie musi być taki doskonały.
W zależności od pory roku określająca jakość gazu norma PN-EN 589:2006 zmienia wartości parametrów wpływających na własności eksploatacyjne aut, np. na prężność par.
To właśnie ona, oczywiście w wielkim uproszczeniu, odpowiada za łatwość uruchamiania silnika. W zimowe poranki ma to niebagatelne znaczenie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl