To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prezentujemy program sztandarowej imprezy BWA na najbliższy weekend    -   27/11/2009
Rozpoczyna się ART FEST
O imprezie tej pisaliśmy już wielokrotnie, m.in. ogłaszając konkurs z nagrodą w postaci zaproszenia na inauguracyjny koncert ART-FESTu – dziś, w piątek zagrają VooVoo i Haydamaky. Przypominamy również inne wydarzenia, które towarzyszyć będą imprezie przez najbliższy weekend – wśród nich znajduje się tak wyjątkowe zdarzenia jak „Galeria Bezdomna”. Wkrótce zamieścimy też informacje o wydarzeniach grudniowych.

Posłuchaj fragmentu z konferencji prasowej poświęconej ART-FEST i najbliższym wydarzeniom składającym się na tę imprezę :

Ogloszenie
>

27 listopada (piątek) godz. 18:30, Galeria Miejska, Rynek 4
Wojciech Prażmowski „Tarra” – wernisaż wystawy fotografii. Gość wieczoru: Dariusz Bugalski.
Wojciech Prażmowski (wybitny polski fotograf, mistrz fotografii kreacyjnej) wraca do fotografii, które wykonał w Hiszpanii w 1990 roku na zamówienie Matsudy, japońskiego projektanta mody. Promocja albumu z poetyckimi tekstami pióra Dariusza Bugalskiego (filologa, krytyka sztuki, pisarza, poety i dziennikarza Programu III Polskiego Radia).

27 listopada (piątek) godz. 20:00, Mościckie Centrum Kultury
VOO i HAYDAMAKY – koncert, bilety: 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu, do nabycia w biurze Galerii, Rynek 9 i w MCK.

28 listopada (sobota) godz. 18:00, Galeria Miejska, Rynek 4
Andrzej Świetlik „Lekcja tańca” – wernisaż wystawy fotografii.
Indywidualna wystawa najnowszych prac współtwórcy słynnej grupy artystycznej „Łódź Kaliska”.

  28 listopada (sobota) godz. 19:00, Rynek 3 (dawne Liceum Plastyczne, budynek dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie)
Galeria Bezdomna – wernisaż wystawy fotografii.
Wystawa fotografii, na którą każdy może przynieść swoje zdjęcie! Wieszanie prac w dniu wernisażu od godziny 11.00.
Galeria Bezdomna - pomysł prezentacji fotograficznych w pustostanach, opuszczonych fabrykach, pomieszczeniach przeznaczonych do remontu, udostępnianych za darmo na kilka dni, tygodni; wystawa odbywa się bez preselekcji i bez narzucania tematu czy kształtu prezentacji, a każdy z twórców w dniu prezentacji sam znajduje sobie w pomieszczeniu interesujący go kawałek przestrzeni, sam wiesza zdjęcia i aranżuje pokaz, sam też zaprasza gości i organizuje wernisażowy poczęstunek; inicjatywa fotografów Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika. http://www.galeriabezdomna.art.pl/ gra DJ MENESS (PROSTA MELODIA) i KH (WOOHOO) wstęp wolny

  29 listopada (niedziela) godz. 18:00, kamienica przy Rynku 3 (a nie jak wcześniej planowano w Sali Lustrzanej)
Tomek Sikora „Przejrzystość rzeczy” – wernisaż wystawy fotografii i promocja albumu.
Wystawa jednego z najbardziej aktywnych i interesujących polskich twórców. W Tarnowie zobaczymy kolejną odsłonę tego cyklu. Wystawie towarzyszyć będzie album przygotowany specjalnie do tej wystawy, autorstwa wybitnego projektanta książek, profesora warszawskiej ASP – Macieja Buszewicza.
"Przejrzystość rzeczy" to prezentacja ludzi i ich historii wykorzystująca przedmioty jako medium. Obiekty prezentowane w ramach wystawy to podarunki wręczone Tomkowi Sikorze przez jego przyjaciół, członków rodziny, ludzi znajomych i nieznajomych, spotkanych celowo lub przypadkiem na przestrzeni wielu lat. Są to różnorakie przedmioty od pudełka, walizki, nocnika począwszy, na butach, wiecznym piórze, wibratorze czy tajemniczej paczce wcale nie kończąc. W każdy z tych obiektów wprowadzona zostaje postać Osoby Darującej, niejako znacząc i przyporządkowując go dotychczasowemu właścicielowi. Powstaje wielowymiarowy (zarówno w dosłownym, jak i filozoficznym sensie) portret – Człowieka oraz Przedmiotu.

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie, Rynek 9 www.gm.tarnow.pl, tel. +48 146888820, e-mail. biuro@gm.tarnow.pl.
Projekt finansowany ze środków: Gminy Miasta Tarnowa i Województwa Małopolskiego. Sponsor główny Festiwalu: PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo są. Współorganizator: Mościckie Centrum Kultury. Partnerzy: Kiton Art i KRAB.
Patronat medialny Festiwalu: Trójka Polskie Radio, Gazeta Krakowska i TVP Kraków.

Wkrótce przypomnimy pozostałe, grudniowe wydarzenia towarzyszące tej imprezie. Tymczasem zachęcamy do wysłuchania, co o najbliższych propozycjach mówią jej organizatorzy – w pliku można wysłuchać ciekawych wypowiedzi o idei Galerii Bezdomnej, warsztatach fotograficznych oraz o tym, jak doszło do spotkania zespołu VooVoo i Hajdamaki.
MP

Foto: Wojciech Prażmowski: Tarra
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl