To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2009    -   27/11/2009
Bądźmy świadkami miłości
Ponad 130 tys. świec przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Od pierwszej niedzieli Adwentu będą one do nabycia w parafiach. XV edycja akcji przebiega pod hasłem „Bądźmy świadkami Miłości”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wypoczynek dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku do zarządu Caritas wpłynęła kwota 160 tys. zł; jeszcze większa suma pozostała na ten cel w parafiach.

Posłuchaj wypowiedzi ks. Ryszardas Podstołowicza, dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej :

Ogloszenie

Caritas dofinansowała w tym roku wypoczynek letni i zimowy dla 2,5 tys. dzieci i młodzieży. Ponadto do Polski przyjechało 250 młodych ludzi z Ukrainy. Pomoc organizowana była także w parafiach.

-Świeca Caritas jest symbolem ciepła, życzliwości i uśmiechu dzieci. Wypoczynek to przecież troska o ich zdrowie i prawidłowy rozwój. Staramy się pomagać zwłaszcza tym uczniom, którzy pochodzą z rodzin potrzebujących. W tym gronie są często dzieci, które wyjeżdżają pierwszy raz na wakacje – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor tarnowskiej Caritas.
Ofiara za nabycie świecy wynosi przynajmniej 5 złotych. Cześć z tej kwoty – podobnie jak w latach ubiegłych – zasili Parafialne Oddziały Caritas, z przeznaczeniem na pomoc dzieciom, a z pozostałej sumy zarząd Caritas sfinansuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin.

Tarnowska Caritas przekazała także prawie 5 tys. świec do Francji, Austrii i Niemiec. Prosili o nie tarnowscy księża, którzy rozprowadzą świece wśród Polonii.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl