To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Nowy biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej przyjął święcenia    -   30/11/2009
Święcenia biskupie ks. Andrzeja Jeża
Ks. dr Andrzej Jeż przyjął w sobotę 28 listopada święcenia biskupie. Jest dziesiątym biskupem pomocniczym w historii diecezji tarnowskiej. Święceń w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu udzielił kapłanowi ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Wiktor Skworc. Współkonsekratorami byli metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz oraz Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk.

Posłuchaj wypowiedzi nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Andrzeja Jeża :

Ogloszenie
>

W uroczystości wzięło udział kilkunastu biskupów, m.in. kardynał Franciszek Macharski, abp Józef Życiński - metropolita lubelski, bp Stanisław Budzik - sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Jan Styrna - biskup elbląski, bp Janusz Kaleta z Atyrau w Kazachstanie, pochodzący z diecezji tarnowskiej.
Licznie w liturgii uczestniczyli kapłani, przedstawiciele parlamentu i samorządu, oraz rektorzy i wykładowcy wyższych uczelni. Obecny był bp Paisjusz Martyniuk - biskup diecezji przemysko-nowosądeckiej Kościoła Prawosławnego. Do Nowego Sącza przyjechali także wierni z całej diecezji.

Kard. Stanisław Dziwisz w kazaniu przytoczył trzy cechy, które powinny charakteryzować biskupa według papieża Benedykta XVI. Są nimi wierność, roztropność i dobroć.
Na zakończenie uroczystości biskup Andrzej Jeż podziękował biskupom, kapłanom, rodzinie i wszystkim gościom za obecność i modlitwę. -Jestem szczęśliwy, że na mojej drodze mogłem spotkać wspaniałych kapłanów, siostry zakonne, alumnów i świeckich, którzy tworzyli duchowe rysy mojego kapłaństwa. Patrząc z pokojem w cudowne oblicze Chrystusa Przemienionego pragnę poświęcić swoją posługę na chwałę Trójcy świętej i Bogarodzicy - powiedział biskup Jeż.
Bp Andrzej Jeż ma 46 lat. Na hasło swojej pasterskiej posługi wybrał słowa: "Ad laudem Trinitatis et Deiparae" - Na chwałę Trójcy Świętej i Bogarodzicy. Jego stolicą tytularną jest Tigillava (Północna Afryka).

Biskup tuż przed święceniami uczestniczył w rekolekcjach. Podkreśla, że ze spokojem przyjmuje nowe zadania.
-Mam być reprezentantem Chrystusa, który jest Panem ludzkiej historii, więc nie mam się czego obawiać, chyba tylko tego, abym nie zwiódł nadziei Kościoła i najbliższych. Obserwowałem wiele wielkich postaci biskupów, na których można się wzorować. Czasy się zmieniają, ale jednak wiąż chodzi o posługę głoszenia Słowa Bożego i miłość pasterską, która zwłaszcza dziś jest ważna, dlatego chcę być blisko ludzi - powiedział nowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Foto – z archiwum parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(30-11-2009) ak :
a jednak przyjął ? cóż za ulga. wreszcie będzie super

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2009) tar :
Właśnie widziałem wczoraj jak ludzie na ulicach podskakiwali z radosci a ja nie wiedziałem dlaczego!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2009) ehh :
uff, całe szczęście, już się bałam, że świat ma się ku upadkowi, ale nie...teraz wiem dzięki tym święceniom jest jeszcze nadzieja. a tak poważnie - eh, co za błazenada, po co to komu potrzebne. stan kasiarzy się zwiększył

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2009) ttt :
to się nazywa miłosierdzie, jeden zemdlał a w około znieczulica i nikt ręki nie poda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2009) loki :
strzezcie się fałszywych proroków hadzaja w długich fakirach a przy pomocy długich modłów objadaja domy dwów //p.ś to cytat z pisma świętego -o kogo chodzi?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2009) rrrrrrr :
co za błazenada klech !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-12-2009) do loki :
poproszę o podanie precyzyjnie źródła cytatu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-12-2009) wwwww :
klechy co wy robicie za cyrk ,po co to komu te czary mary !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl