To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Łukasz Maciejewski panelistą „Alternatywnego Kongresu Kultury” w Warszawie    -   30/11/2009
Tarnowianin na Alternatywnym Kongresie Kultury
Alternatywny Kongres Kultury odbędzie się 12 grudnia w Warszawie, w Teatrze Dramatycznym – w 28 rocznicę przerwania przez wybuch stanu wojennego Kongresu Kultury, który odbywał się wówczas również w Teatrze Dramatycznym za dyrekcji Gustawa Holoubka, dziś patrona teatru. Jednym z panelistów będzie pochodzący z Tarnowa krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Ogloszenie

Nieprzypadkowo wybierając tę symboliczną datę i to symboliczne wydarzenie, w Teatrze Dramatycznym otwarty zostanie Alternatywny Kongres Kultury, by – w odpowiedzi na zakończony niedawno Kongres Kultury w Krakowie – zgromadzić artystów i intelektualistów, oraz przedstawicieli mediów.
Powołując do życia na jedną noc Alternatywny Kongres Kultury, organizatorzy wydarzenia chcą uczynić Dużą Scenę Teatru Dramatycznego miejscem refleksji nad sposobami komunikacji pomiędzy twórcami sztuki a ich odbiorcami i nad decydującą w tym zakresie rolą mediów.
Paneliści i zaproszeni goście będą dyskutować o rynku sztuki, nowych mediach i cenzurze, przestrzeni i sztuce miasta, animacji, edukacji i emancypacji. Służyć temu będą panele, w których każda ze stron będzie mogła wypowiedzieć swoje racje.

W ułożonych tematycznie debatach („Stosowane sztuki społeczne”, „Przestrzeń miasta”, „Rynek sztuki”, „Odmieńcy”, „Sztuka i media”) wezmą udział wybitni intelektualiści, ludzie sztuki i animatorzy kultury.
Jednym z uczestników prowadzonego przez Kamila Dąbrowę panelu - „Sztuka i media”, będzie reprezentujący „Tygodnik Powszechny” Łukasz Maciejewski. Obok Maciejewskiego w „panelu medialnym” wezmą udział również - Paweł Goźliński („Duży Format”), Aneta Kyzioł („Polityka”), Adam Mazur („Dialog”), Igor Stokfiszewski („Krytyka Polityczna”), Jacek Wakar („Dziennik”), Dorota Wyżyńska („Gazeta Wyborcza”).

O godzinie 0:00 głos zostanie oddany przedstawicielom Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych, który po raz pierwszy publicznie zaprezentuje wizję ustawy regulującej finansowanie kultury oraz działanie mediów publicznych.
Podczas wieczoru będą mieć miejsce akcje teatralne, gry medialne i happeningi. Zostanie zaprezentowany film w reżyserii Agnieszki Arnold „Kongres niedokończony”, upamiętniający przerwany kongres w 1981 roku i poszukujący dialogu z historią. W Foyer Teatru działać będzie specjalnie powołana Telewizja Dramatyczna, na żywo relacjonująca obrady oraz rozmawiająca z gośćmi Kongresu i widzami. Studio TV ma pełnić funkcję agory, a zatem miejsca, w którym gromadzący się podczas Kongresu obywatele otrzymają możliwość publicznej wypowiedzi swoich poglądów. W idei transmisji telewizyjnej równie ważna jest próba podważenia samego medium TV poprzez ujawnianie sposobów manipulowania informacjami.

Równolegle przez całą dobę – od godz. 12:00 12 grudnia do południa 13 grudnia 2009 – Amnesty International we współpracy z Klubokawiarnią Chłodna25, Café Kulturalna oraz Teatrem Dramatycznym prowadzić będzie coroczny Maraton Pisania Listów. Tego dnia członkowie, aktywiści oraz sympatycy AI spotkają się w Dramatycznym, by wspólnie pisać listy w obronie kilkunastu osób, których prawa są łamane lub którzy zagrożeni są represjami, niesłusznym wyrokiem lub egzekucją.
Wstęp wolny i dla wszystkich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(30-11-2009) hmm :
Ładne grono: Krytyka Polityczna, Gazeta Wyborcza. Jaka to alternatywa - to główny lansowany nurt. Jaka to sztuka - skoro grono to lansuje pseudosztuczkę.Trzy wyrazy w nazwie imprezy i od razu dwa kłamstwa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2009) terefere :
a gdzie jakaś Fronda, czy Teologia Polityczna, albo przynajmniej Rzeczpospolita lub jakikolwiek byt związany np. z Nagrodą Mackiewicza. Pewnie by poszło już nie tak gładko i nie wiadomo , co by taki Kongres wtedy ustalił. Śmieszne wydarzenie i rozmieniający się na drobne Maciejewski w tym wszystkim jako pieczątka dla takiej hucpy.żenada roku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl