To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zgłobicka OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym    -   02/1/2012
Wieści z gminy Tarnów
We wtorek, 27 grudnia w Państwowe Straży Pożarnej w Tarnowie zostało zawarte porozumienie, na mocy którego jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zgłobic z dniem 30 grudnia została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zgłobicka jednostka jest drugą po Woli Rzędzińskiej Ochotniczą Strażą Pożarną z terenu gminy, która znalazła się w tym systemie.

Ogloszenie

Warunkiem funkcjonowania jednostek ochotniczych w KSRG jest posiadanie dwóch samochodów bojowych oraz odpowiedniego sprzętu. Pierwszy z warunków został zrealizowany w ostatnim czasie, kiedy to zgłobiccy ochotnicy zyskali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości 160 tysięcy złotych zakupiony ze środków pochodzących od gminnego samorządu oraz dotacji ze środków unijnych w ramach MRPO. Natomiast jeśli chodzi o sprzęt, to oprócz tego, który ochotnicy ze Zgłobic już posiadają, do połowy przyszłego roku jednostka zostanie wyposażona w dodatkowy sprzęt o wartości około 75 tysięcy złotych. Deklarację o tej treści złożył podczas spotkania w PSP wójt Grzegorz Kozioł.
Włodarz gminy jest przekonany, że fakt włączenia zgłobickiej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie gminy. -W ciągu minionych lat wiele razy miałem okazję przekonać się, jak ważna jest praca strażaków-ochotników, jak bardzo istotne jest, aby sprzęt, który posiadają, był sprawny, nowoczesny i skuteczny. Dlatego chciałbym podziękować przede wszystkim zgłobickim strażakom za ich sprawność i spełnienie warunków, aby w tym systemie się znaleźć. Chciałbym też złożyć podziękowanie Komendantowi Wojewódzkiemu PSP panu Andrzejowi Mrozowi, Komendantowi Miejskiemu PSP panu Tadeuszowi Sitko oraz pani poseł Urszuli Augustyn za życzliwość i pomoc – podkreśla.

Z faktu włączenia do OSP ze Zgłobic do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego nie kryje zadowolenia prezes zgłobickich ochotników Bartosz Łaśko, czemu dał wyraz w podziękowaniu wygłoszonym po adresem gminnego samorządu na XIV sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w czwartek, 29 grudnia w Radlnej.

Warto dodać, że zgłobicka OSP uzyskała status organizacji pożytku publicznego i można na jej rzecz przekazać jeden procent swego podatku PIT.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(02-01-2012) dodać nalezy :
iż dzęki staroście Krasowi a zwłaszcza wicestroście Banachowi zgłobicka osp ma się gdzie podziać, gdyż teren i budynek osp w Zgłobicach jest we władaniu powiatu tarnwskiego --- ciekawe dlaczego wójt Kozioł nie otrzymał w/w lokalu i terenu we władanie od prawowitych włascicieli, tych samych do kórych należy szkoła w Zgłobicach. osp w zgłobicach - kiedy pojawei się tam godło powiatu ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) do dodac nalezy :
Właśnie dzięki Panom Starostom Krasowi i Banachowi uratowany został budynek zgłobickiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Pani Kobryń nigdy by go nie oddała we władanie wójtowi Koziołowi, gdyby nie starostowie to by go sprzedała osobie prywatnej. A wówczas najprawdopodobniej strażacy musieli by się wyprowadzić. Dobrze że są tacy ludzie jak Starostowie, którzy właściwie rozumieją swoją pracę i potrafią się dogadywać z ludźmi i rzeczywiście rozwiązywać problemy, a nie wojują z kim tylko popadnie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) Zgłobiczanie :
Mietek!!!! Dziękujemy za uratowanie budynku OSP Wdzięczni mieszkańcy Zgłobic

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2012) trochę kultury by trzeba :
do Zgłobiczanie - troszkę kultury starosta to nie napis na dropsach zeby wołać Mietek. Jak chcesz dziękować to napisz --- Panie starosto Mieczysławie, Panie starosto Mirosławie - bo to zasługo obu starostów --- podkreślam OBU, a nie jednegov!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2012) ???? :
Ciekawe co na te stwierdzenia mogą powiedzieć strażacy OSP Zgłobice? To przecież oni są tzw. stroną w tym dziwnym - jak dla mnie- układzie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl