To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa i spotkanie „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%”    -   03/1/2012
Za horyzont domu...
Miesięcznik „National Geographic Polska” i Centrum Sztuki Mościce zaprasza na wyjątkową wystawę fotograficzną „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%”. Trzydzieści zdjęć z najodleglejszych zakątków świata, to zatrzymane w kadrze niecodzienne historie znanej dziennikarki i podróżniczki, redaktor naczelnej National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler. Wernisaż wystawy, która potrwa do 11 lutego, odbędzie się 28 stycznia o godz. 15:00. Wstęp wolny.

Ogloszenie

Motywem przewodnim zdjęć „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%” są ogień, woda, powietrze i ziemia, które, jak powiedziała Martyna – drzemią w niej od zawsze i stanowią niecodzienny miks jej zainteresowań, charakteru i potrzeb w stawianiu sobie coraz to nowych wyzwań. Martyna Wojciechowska od wielu lat znana jest z zamiłowania do życia w stylu adventure. Na swoim koncie ma m.in. start w rajdzie Dakar (premiera książki „Automaniaczka. Od Rometa do rajdu Dakar.” już w listopadzie), jako jedna z nielicznych kobiet na świecie zdobyła Koronę Ziemi, czyli siedem najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach (w tym Mount Everest, jako druga Polka), z dużym powodzeniem realizuje też trzeci sezon programu „Kobieta na krańcu świata” dla telewizji TVN, który stanowi owoc poszukiwań niezwykłych ludzkich historii. I właśnie z powodu tej nieustannej potrzeby przybliżania ludziom świata i dzielenia się przeżyciami, zrodził się pomysł na wystawę „4 żywioły…”.
”Wierzę, że mamy jedno życie i powinniśmy je przeżyć na 100 procent. Dlatego nieustannie podnoszę sobie poprzeczkę i nie tylko marzę, ale po prostu mam odwagę konsekwentnie te marzenia realizować. Zapraszam wszystkich serdecznie do mojego świata rozpiętego pomiędzy 4 żywiołami -– zachęca Martyna Wojciechowska.

Miesięcznik National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 120 lat wstecz. Za tym tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało ponad 8 tys. grantów. To dzięki „National Geographic” odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. „National Geographic” to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. Obecnie na świecie ukazują się 34 wydania lokalne magazynu „National Geographic”, a co miesiąc czyta go blisko 40 mln ludzi.

Polskie wydanie National Geographic ukazuje się od 1990 roku. Miesięcznik prezentuje na łamach spektakularne zdjęcia i publikacje z całego świata, a także lokalne reportaże. Co roku organizuje Wielki Konkurs Fotograficzny (od 2005 r.), który stał się najpopularniejszą imprezą tego typu w Polsce, zaś w dowód uznania dla wybitnych naukowców, podróżników i eksploratorów redakcja przyznaje nagrody „Travelery”.

www.mck.tarnow.pl

Na zdjęciu: Martyna Wojciechowska w turbanie. Foto: zbiory prywatne M. Wojciechowskiej
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 



© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl