To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Fałszywy alarm w „Szczekliku” i „Łukaszu” aktualizacja   -   07/1/2012
Kolejne alarmy bombowe
Dopiero co kilka dni temu miał miejsce fałszywy alarm o podłożeniu bomby w zakładzie energetycznym w Tarnowie (ewakuowano wówczas dwa budynki Tauronu) – a już doszło do kolejnego takiego zdarzenia. Jak udało się nam ustalić, w dniu dzisiejszym (sobota, 7 stycznia) nieznana na razie osoba poinformowała o podłożeniu bomby – policjanci wraz z saperami prowadzili czynności w Szpitalu Św. Łukasza i w „Szczekliku”. Alarmy na szczęście okazały się fałszywe. „Dowcipniś”, gdy już zostanie ujęty odpowie m.in. za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia osób, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O szczegółach będziemy informowali. UWAGA - niniejsza wiadomość została zaktualizowana o bieżące informacje (w dniu 9 stycznia). Szczegóły poniżej.

Ogloszenie

Komunikat nadesłany przez rzecznika prasowego KMP Tarnów Olgę Żabińską:
(We wspomnianym dniu) ”o godz. 8:44, na numer alarmowy112, zatelefonował mężczyzna przekazując informacje o podłożeniu ładunków w wybuchowych na terenie szpitali.
Natychmiast po przyjęciu informacji, na miejsce wysłane zostały nasze siły, w tym dwie niezależne ekipy pirotechników z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KMP w Tarnowie, które natychmiast przystąpiły do działania mającego na celu ujawnienie i zneutralizowanie ładunków wybuchowych.
Współpracujący z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Państwowej Straży Pożarnej, policjanci zabezpieczyli szpitala im. E.Szczeklika i Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie oraz teren do nich przyległy. Z ruchu kołowego i osobowego wyłączono przyszpitalne parkingi. Nawiązano także kontrakt z dyrekcją obu placówek, w kwestii ewentualnej ewakuacji znajdujących się w nich osób. Ostatecznie decyzja o ewakuacji nie została podjęta.
W wyniku dokładnego sprawdzenia pomieszczeń, oddziałów i ciągów komunikacyjnych obu szpitali, policyjni nie ujawnili żadnych przedmiotów mogących stwarzać zagrożenie dla życiu lub zdrowia ludzi. Akcja zakończona została ok. godz. 12:40.
Natomiast trwa nadal postępowanie, którego zdaniem jest ustalenie i zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za wywołanie alarmu bombowego.

Osobie która wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach, czym wywołuje czynności organu ochrony bezpieczeństwa mające na celu uchylenie zagrożenia, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.”


MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(07-01-2012) ramzes_12 :
Czy w 21 wieku nie można odszukać sprawcy takiego żartu? Co z tego że z budki dzwonił. Ciemnemu ludowi takie historie....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) cc :
przeca mamy "tani" monitoring miasta i tanią straż miejską - wkrótce gościa przymkną - OBY

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) ztrwożony :
PO tym jak Edek POparł Anię można domniemywać iż bomba w Łukaszu to efekt szarpaniny i wendetty miedzy lokalnymi koteriami wilków w owczej skórze .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) mieszkaniec :
sprawa szyta dratwą. komuś zależy widać by odciągnąć uwagę od rzeczywistych problemów miasta, a jeszcze jakby się udało na tym budować wizerunek. Skąd my to znamy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl