To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  List otwarty prezesa Fundacji PRO do prezesa Fundacji WOŚP Jerzego Owsiaka    -   07/1/2012
Czy WOŚP sprzeciwi się też aborcji ?
Z końcem grudnia Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro wystosował list otwarty do Jerzego Owsiaka, aby ten, przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (w tym roku ratującej wcześniaków) wsparł swym autorytetem inicjatywy związane z walką o życie również nienarodzonych dzieci. ”W ubiegłym roku, jak poinformowała Rada Ministrów, w Polsce dokonano 641 aborcji. Ofiarami 614 z nich były dzieci podejrzane o to, że są chore. Wiele spośród nich to dzieci z Zespołem Downa. Takie dzieci można abortować do 24. tygodnia  od poczęcia. Wiele wcześniaków w tym wieku udaje się utrzymać przy życiu, a dzieci z Zespołem Downa są zabijane. Gdyby ktoś tak znany i szanowany jak Pan powiedział, że chorych dzieci nie należy zabijać, ale trzeba się nimi zaopiekować, z pewnością wiele spośród nich by ocalało.” - czytamy w liście, którego pełną treść zamieszczamy poniżej.

Ogloszenie

Szanowny Panie Prezesie!

W Warszawie widać coraz więcej bilbordów reklamujących XX Finał WOŚP. Z doświadczenia wiem, że tych bilbordów będzie każdego dnia więcej i więcej, a za 2 tygodnie będzie Pan królem mediów! To wielka szansa nie tylko na popularność, ale również na zrobienie czegoś dobrego.
W tym roku celem zbiórki, jak przeczytałem na stronie WOŚP, jest zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Szlachetny cel. Pewnie pobije Pan kolejny rekord. 60 milionów, a może i więcej. Z podziwem patrzę na Pańskie osiągnięcia.
Pomyślałem, że te imponujące wyniki można jeszcze poprawić. W ubiegłym roku, jak poinformowała Rada Ministrów, w Polsce dokonano 641 aborcji. Ofiarami 614 z nich były dzieci podejrzane o to, że są chore. Wiele spośród nich to dzieci z Zespołem Downa. Takie dzieci można abortować do 24. tygodnia  od poczęcia. Wiele wcześniaków w tym wieku udaje się utrzymać przy życiu, a dzieci z Zespołem Downa są zabijane.
Gdyby ktoś tak znany i szanowany jak Pan powiedział, że chorych dzieci nie należy zabijać, ale trzeba się nimi zaopiekować, z pewnością wiele spośród nich by ocalało. Gdyby ktoś tak komplementowany przez ludzi władzy wezwał do zmiany nieludzkiego prawa pozwalającego na zabijanie chorych dzieci, wielu polityków by posłuchało. Gdyby  podobną sumę jak na Przystanek Woodstock przekazał Pan na pomoc dla rodzin dzieci zagrożonych aborcją,  wiele spośród nich mogłoby cieszyć się życiem.
Mam nadzieję, że wśród ważnych zajęć związanych z kampanią promocyjną XX Finału WOŚP znajdzie Pan chwilę na zastanowienie się nad losem mordowanych dzieci z Zespołem Downa.

Mariusz Dzierżawski
Fundacja Pro – prawo do życia

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 21)Dodaj komentarz
(07-01-2012) rrrrrrrrrr :
sperma na jajku to człowiek ,nie ośmieszaj sie pajacu a jak walisz gruche to ile dzieci ginie dzięki tobie co ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2012) do rrrrrrr :
Wiem, że na takim poziomie języka nie powinno się dyskutować. ale zrobię wyjątek i oświecę tego troglodytę, że plemnik męski nie stanowi jeszcze życia, ale dopiero połowę jego ewentualnego potencjału. podobnie jak jajeczko kobiety. Dopiero ich połączenie ( zapłodnienie komórki jajowej poprzez wniknięcie plemnika) takim życiem się staje. Zaprzeczanie temu nie ma sensu bo to elementarz biologii. Aborcja w sposób oczywisty likwiduje już życie pełne, a nie tylko w połowie potencjalne. Jest więc oczywistym zabójstwem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2012) zgoda :
ignorancja i wulgaryzm zwolenników aborcji najlepiej świadczy o nich i o ich przekonaniach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2012) obywatel Tarnowa :
Nie rozumiem jednej sprawy-to p.Owsiak ma sie rowniez zajmowac obrona nienarodzonych ?Czy nie wystarczy ze zajmuje sie tym czym sie zajmuje-nie moze sie zajmowac wszystkim.Teraz pewnie jesli nie odpowie na ten list otwarty to pewnie jego autor i zwolennicy beda na p.Owsiaku ......szkoda gadac.Panie Owsiak robisz pan wspaniala robote.Zeby tak wielu innych robilo cos podobnego i na taka skale to by bylo wspaniale

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2012) mos :
Obywatelu Tarnowa, czy aż takim wysiłkiem jest powiedzieć, że aborcja jest czymś złym i że się jej nie popiera? Nikt Owsiakowi nie kazuje kopać rowów, tylko prosi o wsparcie akcji, nawet jednym zdaniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2012) betii :
Aborcji mówmy nie !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) cc :
"kazuje " :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) mos :
:-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) Janek :
„Pod koniec lutego 2010 z apelem do polskich miast, by ograniczyły dostęp dzieci do antyaborcyjnej wystawy "Wybierz życie", wystąpili w liście otwartym m.in. Wisława Szymborska, oraz nasz wrażliwy na cierpienia i ból Jerzy Owsiak, Jan Hartman i Tadeusz Bartoś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) Janek :
Pomoc Caritas dla powodzian w 2010r : Caritas Polska - 23 050 177, 07 zł Caritas diecezjalne - 23 133 136,56 zł w sumie - 46 183 313,63 zł bez tego dzisiejszego wrzasku i psychicznego terroru

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) rrrrrrrr :
owsiak sie dopiero uczy jak kase zbierac od ludzi a klechy przez 2000 lat nauczyły sie to robić po mistrzowsku ,pasożyty !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) Flixo :
Dlaczego do niektórych nie dociera że nie każdy jest przeciw aborcji. Z różnych przyczyn. W różnych sytuacjach. Nie da się podzielić wszystkiego wokół nas na czarne i białe . Dlaczego zwolennicy zakazu aborcji uważają że wszyscy mają miec takie zdanie jak oni. Mamy wolność przekonań . I Tą wolność trzeba szanować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2012) Ciekawski :
Szukałem w necie i nie mogę nigdzie znaleźć notki biograficznej Mariusza Dzierżawskiego. Kto to właściwie jest ten Dzierżawski? Gdzie chce dopłynąć na fali walki z aborcją? Jakie środowiska reprezentuje? Dlaczego nie można znaleźć strony fundacji której jest prezesem? Może ktoś zna odpowiedzi na te pytania. Jeśli tak to proszę o odpowiedź.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2012) do Flixo :
To broń tych przekonań w merytorycznej dyskusji ! Na razie nie dowiedzieliśmy się dlaczego to np. dzieci z zespołem Downa miałyby się nie rodzić . My jako przeciwnicy aborcji takich racjonalnych argumentów za zabijaniem choćby i chorych ludzi ale jednak ludzi nie znajdujemy i nie znamy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2012) do Ciekawski :
Słabo szukałeś : http://www.stopaborcji.pl/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2012) Flixa :
Dlaczego do niektórych nie dociera że nie każdy jest przeciw biciu kobiet. Z różnych przyczyn. W różnych sytuacjach. Nie da się podzielić wszystkiego wokół nas na czarne i białe . Dlaczego zwolennicy zakazu bicia kobiet uważają że wszyscy mają mieć takie zdanie jak oni. Mamy wolność przekonań . I Tą wolność trzeba szanować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2012) Ciekawski :
Dzięki za informację "do Ciekawski". Stronę znalazłem, ale notki biograficznej Dzierżawskiego na niej nie zauważyłem. Widocznie ma nie zbyt ciekawy życiorys i dlatego go nie upowszechnia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2012) obywatel Tarnowa do "Mos" :
Mos czy odpowiedz na twoje pytanie zapelni szpital nowoczesnym sprzetem albo poprawi twoja lub nienarodzonych ,dole zyciowa ?-watpie.Dlaczego sie miesza dwie rozne sprawy jaka jest aborcja i zbiorka pieniedzy na sprzet medyczny jako cos na pograniczu afery bo ktos jest zmuszany do okreslonej wypowiedzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2012) Winetou :
Myślę , że Owsiak powie aborcji NIE - nie po to ratuje malutkie wczesniaki :) Powiedziałem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2012) bABUŚKA :
Poczytajcie Neewsweka-Owsiak w wywiadzie mówi tam że na temat aborcji powinny sie wypowiadac kobiety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2012) do Ciekawski 2 :
Dobry człowieku, nie każdy ma potrzebę upowszechniania swojego życiorysu po to tylko, żeby takie yntelygenty jak ty mogły się pokusić o jakikolwiek komentarz na ich temat. To starszy facet, inżynier. Skończył liceum w Brwinowie oraz Uniwersytet Warszawski. Od pewnego czasu jest związany z Fundacją PRO. Btw. zapraszam na spotkanie z nim, które odbędzie się 26 marca w Oratorium przy Kościele Księży Filipinów w Tarnowie ;) Pozdrawiam, Piotr Gładysz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl