To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa fotografii Tomasza Pacana w TCK    -   09/1/2012
Krajobraz podniebny
W nowym 2012 roku Galeria Tarnowskiego Centrum Kultury zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Tomasza Pacana, „Krajobraz podniebny”, która prezentowana będzie od 12 stycznia do 11 lutego. Wernisaż odbędzie się 11 lutego o godz. 18:00.

Ogloszenie

"Z głową w chmurach szukam siebie" - to motto wystawy i drugiego albumu fotografii pt. Krajobraz podniebny, autorstwa Tomasza Pacana. To kolejne wydawnictwo tego autora o tematyce lotniczej, która zawładnęła jego światem i zdominowała twórczość.

”Samoloty od wczesnego dzieciństwa wpisały się w krąg Jego zainteresowań” - pisze o twórczości Pacana Tadeusz Czarnecki. ”Fascynuje go nie tylko sama w sobie maszyna czy pojedynczy jej element, ale przede wszystkim umiejętności pilotów, czyniących na pokazach lotniczych niewyobrażalne akrobacje. Pacan dotyka owych nieuchwytnych sytuacji, przybliża je na wyciągnięcie ręki. Fotografuje z ziemi wybrane fragmenty pokazu (beczka, pętla, przewrót, ślizg na ogon), tworząc obrazy pełne dynamiki, niepokoju – wyjątkowo sugestywnej ekspresji. Kadr wypełnia pojedynczym obiektem lub ich grupą w ustalonym szyku (schody w prawo lub lewo, ława, kwadrat, romb czy klin). Zamyka je w prostokącie, kwadracie, panoramie – kadrze, stosownie dobranym do fotografowanej sytuacji. Eksperymentuje, odkrywa nowe możliwości. Rzeczywistość postrzega okiem filmowca, stąd panoramiczne ujęcia wyjęte niczym kadry z filmu.”

„Świat postrzega w szlachetnej gamie czerni i bieli. Dostrzega w nim wytwory myśli i pracy człowieka – samoloty – które w połączeniu z prawami aerodynamiki i specjalnymi programami, tworzą wymyślne linie oraz geometryczne struktury. Zwarty szyk maszyn porusza się w określony sposób, a ponadto pozostawia ślad w przestrzeni, smugi kondensacyjne, dymy spalin oraz warkocze kolorowych dymów z urządzeń rozpylających. Jego „niebieskie pejzaże” rezygnują z koloru, przedstawiają świat sterylnie czysty, a przy tym piękny i uporządkowany.” – pisał z kolei Paweł Pierściński.

Tomasz Pacan – ur. 14 marca 1969 roku w Kielcach. Inżynier budownictwa lądowego, praktykujący w zawodzie od bez mała 15 lat. Fotograficznie realizuje się od ponad dekady. Uczestnik wielu plenerów i wystaw, autor albumów „Samoloty moje spojrzenie” (2007), „Krajobraz podniebny” (2009). Żonaty, dwóch synów.

Na wernisaż z udziałem autora zapraszamy 11 stycznia 2012 r. do Galerii TCK, o godzinie 18.00. Wystawa prezentowana będzie do 11 lutego 2012 r., od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00 – 18.00. Bilety w cenie 2 zł i 1 zł (ulgowy).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl