To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ogólnopolski XX Finał WOŚP w Tarnowie    -   09/1/2012
Udany finał
Sukcesem zakończył się tegoroczny finał Orkiestry w Tarnowie – informuje tarnowski magistrat. Ostateczna ilość pieniędzy zebranych podczas imprezy ma być znana pod koniec miesiąca, jednak już dzisiaj możemy powiedzieć, że była ona bardzo udana. Mowa zarówno o efekcie finansowym, organizacyjnym jak i promocyjnym – relacje z Tarnowa były prezentowane w TVP.

Ogloszenie

Według wstępnych informacji uzyskanych od Agaty Grudzień, zastępcy szefa tarnowskiego sztabu WOŚP, tylko na ulicach Tarnowa zebrano łącznie ponad 224 tysiące złotych – Tarnowski Sztab WOŚP zebrał 170 tysięcy zł, a sztab przy Szkole Szczepanika 54 tysiące. Liczenie pieniędzy nadal trwa – jeszcze w tym tygodniu znane będą kwoty uzyskane podczas imprez towarzyszących a także aukcji internetowych.
Finał akcji Jurka Owsiaka w Tarnowie był transmitowany na żywo przez ogólnopolskie stacje telewizyjne – jego przebieg można było śledzić podczas aż trzech wejść ogólnopolskich w TVP. O wydarzeniach w Tarnowie głośno było również na antenie TVP Kraków, gdzie gościliśmy aż pięć razy.
Co ciekawe, w XX finale uczestniczył również Piotr Kolbusz – tarnowski policjant, który 20 lat temu zbierał pieniądze podczas I finału WOŚP wspólnie z dziennikarzem TVP Kraków Pawłem Sroką. Obydwaj panowie zbierali pieniądze do foliowych worków i zawieźli je osobiście do Warszawy. Otrzymali wówczas oficjalne potwierdzenie uzyskanej kwoty - dwóch milionów starych złotych. Kilka lat później historia zatoczyła koło - obecnie 9 letni syn Piotra Kolbusza zaraz po urodzeniu korzystał ze sprzętu zakupionego przez Fundację Jurka Owsiaka.

Przypomnijmy, wciąż można licytować przedmioty przekazane na licytację przez osoby prywatne i instytucje, w tym Urząd Miasta Tarnowa, który ufundował weekend dla dwóch dorosłych osób w Tarnowie. Zwycięzca spędzi trzy dni (Rezerwacja w Tarnowskim Centrum Informacji od 22 do 24 czerwca, piątek - niedziela) w samym centrum urokliwego starego miasta, nazywanego często i nie bez powodu Perłą renesansu.

Finał WOŚP okazał się dużym sukcesem organizacyjnym dzięki zaangażowaniu bardzo wielu podmiotów m.in.: Tarnowskiego Sztabu WOŚP, Sztabu przy Szkole Szczepanika, Stowarzyszenia Tarnowianie, Urzędu Miasta Tarnowa, jak również placówek oświatowych: XIV i XVI LO, Zespołu Szkół Muzycznych.
Dodajmy, że nie lada atrakcjami, odnotowanymi również przez media ogólnopolskie były m.in. bieg z pochodniami oraz wypalanie wielko orkiestrowych serc w tzw. piecach węgierskich, które zaprojektowała artystka Arletta Kocoł – Łoboda.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl