To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   1 proc. podatku dla Caritas Diecezji Tarnowskiej    -   12/1/2012
...100 % serca...
„1 % Twojego podatku to 100 % serca” – takie hasło towarzyszy kampanii informacyjnej Caritas Diecezji Tarnowskiej. W taki sposób organizacja, która w tym roku świętuje 75. rocznicę powołania, zachęca do przekazywania 1 proc. podatku. Na plakatach i ulotkach są podopieczni Caritas, m.in. 11-letnia Natalia, która przeszła kilka operacji serca.

Ogloszenie

-W tym roku chcemy mocno zaakcentować, że jesteśmy najskuteczniejszą organizacją pożytku publicznego w regionie. Aż 98,82 % zebranych pieniędzy trafia do potrzebujących. Reszta, czyli zaledwie 1,18 % to wydatki na obsługę całej działalności” – podkreśla ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Pieniądze pozyskane z 1 proc. podatku, Caritas chce przeznaczyć m.in. na dofinansowanie działalności Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie, pomoc osobom starszym, samotnym i pozbawionym samodzielności, pielęgnowanym przez Stację Opieki Caritas w Tarnowie.

Fundusze pomogą także w leczeniu chorych. Dofinansowane zostaną koszty leczenia i rehabilitacji, zakup lekarstw, specjalistycznego sprzętu medycznego. 1 proc. od podatników pomaga także w opiece hospicyjnej w Dąbrowie Tarnowskiej i w profesjonalnej opiece medycznej nad osobami obłożnie chorymi i niepełnosprawnymi, mieszkającymi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Grybowie oraz Domu Emerytów – Placówce Pielęgnacyjno-Opiekuńczej w Tarnowie.

Caritas planuje też doposażenie bazy rehabilitacyjnej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych a także dofinansowanie działalności świetlic profilaktyczno-opiekuńczych "Lumen", gdzie codziennie opieką objętych jest ponad 200 dzieci.

W 2010 roku podatnicy przekazali tarnowskiej Caritas 928 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na pomoc chorym, niepełnosprawnym dzieciom, bezdomnym. Caritas kupiła lekarstwa dla najuboższych i sprzęt do rehabilitacji. Wsparła też kilka operacji serca u nowonarodzonych dzieci oraz wypoczynek wakacyjny dla setek dzieci.
Sam sposób przekazania 1 proc. jest taki sam, jak w roku ubiegłym. Na zeznaniu podatkowym PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać: nr KRS tarnowskiej Caritas (0000211791) oraz deklarowaną kwotę (równowartość 1 % należnego podatku).

Do każdej parafii trafiły plakaty i ulotki informacyjne. Na stronie internetowej www.tarnow.caritas.pl są darmowe programy do wypełniania zeznań z wpisaną adnotacją o przekazaniu 1 proc. na Caritas Diecezji Tarnowskiej i możliwością wybrania szczegółowego celu. Jeden przeznaczony jest dla podatników indywidualnie wypełniających PIT, a drugi dla księgowych.

Przygotowała Ewa Biedroń – DSI - Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(12-01-2012) ucieszony :
Gdzie mogę zobaczyć rozliczenie finansowe caritas diecezji tarnowskiej z 2011 lub za jakiś poprzedni rok?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2012) sss :
wejdz na ich strone

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2012) Abonent :
1.Dwa miliony złotych – tyle według szacunków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyłudził za jego pośrednictwem płocki Caritas. 2.Caritas katowicki. Tenże prowadzi firmę o nazwie Caritas Zdrowie Sp. z o.o. Dokumentacji jakiejkolwiek nie ma, bo… nie ma! Nie inaczej jest w Legnicy, gdzie firemka kościelna prowadzi przychodnię zdrowia, której nie ma w żadnej dokumentacji. Istnieje, a jakoby jej nie było. Ot, katolickie „cuda”. 3. 10 tys. zł – za taką kwotę wicedyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej kupiła od kierowanej przez siebie organizacji posiadłość. Ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych ziemi i swój rodzinny dom dwie starsze panie podarowały Caritas na cele charytatywne, sprawie ukręcono po dojściu PiS do władzy. 4.Caritas bierze też udział w programie Unii Europejskiej o nazwie PEAT. To rozdział darmowej żywności dla najbiedniejszych członków UE. Ile tego jest i kto dostaje, nie wie nawet europejska wspólnota i grozi Caritasowi wstrzymaniem dostaw. 5.Nieprawidłowości w Caritas Archidiecezji Warszawskiej, w dokumentach finansowych Caritas AW fałszowano kwoty dobrowolnych wpłat od osób korzystających z noclegowni.Pod sfałszowanymi dokumentami podpisywał się Jan Krzysztof Ch., koordynator ds. bezdomności Caritas AW.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2012) ucieszony :
Sprawozdanie za 2010 Cele statutowe 22mln, administracja i inne koszty 1, 2 mln, to gdzie jest 98,82 % . Może mi ktoś wytłumaczyć o czym mówi ks. Podstolowicz?.... Zarząd 3osoby. Pensje zarządu ok 100 000 zł Koszty administracyjne zarządu 285 tys.Nawet jak w tym są pensje to mam pytanie na co poszła reszta? Ołówki, gumk, papier, benzyna. Nawet jak jest sekretarka za 30 tys rocznie /jak członek zarządu/ to troche jeszcze zostaje. .....Strasznie mało wynoszą pieniądze ze zbiórek i darowizn podatników. Szybko licząc ok 1,1 mln (ok. 5%!!! działalności). Reszta to pieniądze państwowe, którymi zarządza Caritas. Szczerze mówiąc jestem bardzo zdziwiony tymi wynikami. Myślałem, że Caritas to w znakomitej większości działalność charytatywana, a tu raptem 10%. Dziwne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2012) ucieszony :
Poprawka. Jest jeszcze 6mln z innej działalnosci statutowej, to razem 7mln, czyli 30% działalności charytatywnej. To już lepiej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl