To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Poprawie jakości inwestycji” ma służyć likwidacja Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich    -   17/1/2012
TZDM do likwidacji
Jak już sygnalizowaliśmy, podczas najbliższej sesji radni Rady Miasta Tarnowa głosować będą nad likwidacją Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich. Szykują się burzliwe obrady, bo przeciw likwidacji – a przede wszystkim przeciw zwolnieniom pracownikom – są również niektórzy radni koalicyjni. Według projektu uchwały pracę stracić mają 23 osoby, wobec 71 zatrudnionych. Pozostała część pracowników trafi do różnych komórek urzędu. Nie brak też głosów, że likwidacja TZDM to sposób na „zamiatanie pod dywan” bałaganu w tym organie. Podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Tarnowa zaprzeczał jednak, aby likwidacja ta miała związek z horrorem modernizacji ulicy Krakowskiej. Zapytany o dalsze losy dyrektora Zdzisława Musiała, Ryszard Ścigała stwierdził, że „każdy z pracowników uzyskuje szansę”.

Posłuchaj fragmentów konferencji prasowej z udziałem prezydenta Tarnowa R. Ścigały w części dotyczącej likwidacji TZDM (w drugiej połowie nagrania – odpowiedzi na pytania dziennikarzy) :

Ogloszenie
>

Jak informuje tarnowski magistrat, „poprawie jakości inwestycji” ma służyć likwidacja Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich. To jeden z celów projektu uchwały w tej sprawie. Dokument powstał w wyniku kontynuowania procesu doskonalenia systemu zarządzania jednostkami organizacyjnymi Gminy Miasta Tarnowa zapoczątkowanemu na skutek zmiany Regulaminu Organizacyjnego Urzędu. Decyzję w tej sprawie podejmą radni już podczas najbliższej sesji, 19 stycznia. Proces likwidacji ma się zakończyć do końca lutego.

Celem jest także stworzenie krótszej drogi decyzyjnej a tym samym usprawnienie kierowania wyspecjalizowanymi zespołami pracowników. Nie bez znaczenia jest również konieczność racjonalnego gospodarowania finansami oraz wyeliminowanie sytuacji powielania niektórych czynności przez pracowników obu jednostek, w szczególności wszelkich spraw związanych z wydzierżawianiem nieruchomości – argumentują władze miasta.

Jak kształtować się będzie podział zadań planowanej do likwidacji jednostki? Centrum Rozwoju Miasta przejmie zadania w zakresie drogowych inwestycji strategicznych, Centrum Usług Ogólnomiejskich będzie realizować działania w zakresie inżynierii ruchu, utrzymania dróg, wydawania zezwoleń na zajęcie pasa drogowego jak również pobierania opłat i kar pieniężnych z tego tytułu oraz ustalania opłat za reklamy i administrowania parkingami. Wydział Geodezji i Nieruchomości natomiast przejmie sprawy dzierżaw nieruchomości pozostających dotychczas w trwałym zarządzie TZDM.

Co ważne, zadania realizowane dotychczas przez Dział Wykonawstwa TZDM powinny zostać zlecone na zewnątrz w drodze przetargu oraz przekazane do Zakładu Składowania Odpadów Komunalnych. Dodajmy, że zmiany organizacyjne spowodują modyfikację struktury zatrudnienia magistratu oraz Zakładu Składowania Odpadów Komunalnych, a planowana reorganizacja spowoduje znaczne obniżenie kosztów zarządzania drogami publicznymi. Spodziewane efekty to oszczędności z tytułu zlecanego systemu robót oraz poprawa ich jakości w wyniku objęcia gwarancjami i rękojmiami, które nie funkcjonowały przy wykonawstwie własnym.

Proces likwidacji TZDM miałby zostać zakończony bardzo szybko, bo już 23 lutego. W tej chwili w Zarządzie pracuje 71 osób, w tym 40 „na bazie”. Projekt uchwały przewiduje zwolnienie 23 osób, jednak podczas konferencji prasowej prezydent stwierdził, że „nie jest przywiązany do tej liczby” i może ona być większa lub mniejsza. Zapowiadając – w kontekście pytania o dalsze losy dyrektora Zdzisława Musiała - „danie każdemu szansy”, R. Ścigała zapewniał też, że urząd postara się poszukać zwalnianym pracownikom zatrudnienia „w zaprzyjaźnionych firmach”. -Dajemy każdemu się wykazać, przeważająca część zatrudnionych to dobrzy pracownicy, niektórzy tylko nie mieli nad sobą dobrego nadzoru - aluzyjnie stwierdził prezydent.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(18-01-2012) zdziwiony :
A coto? W TZDM nie ma związków zawodowych? Połączyć się z MPK i Teatrem!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2012) d :
uważam, że nasz prezydent podejmuje złą decyzję. Zdecydowanie. Jeśli uważa, że prywatne firmy przejmą obowiązki TZDM za mniejsze pieniadze to błądzi jak dziecko we mgle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2012) do d :
błądzi bo? czy można liczyć na minimum merytoryki z Twojej strony, czy to kolejny GŁUPI komentarz z serii: pan xxx robi coś źle, bo... bo..... bo... tak ?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2012) woj :
Ścigała twierdzi, że nad likwidacją TZDM zbierały sie czarne chmury od 8 miesięcy i jest oburzony,że ktos mu zarzuca iz tak nagle. Jeżeli od tylu miesięcy było źle to dlaczego nie interweniował, dlaczego nie pociągnąl do odpowiedzialności np . Musiała odpowiedzialnego za TZDM. Dlatego bo w tej chwili nie mółby dać mu intratnego stanowiska w Urzędzie, a za tuszowanie nieprawidłowości panie Scigała tez grożą konsekwencje/miejmy nadzieje że do tego dojdzie!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2012) do do d :
Co do kosztów to żadna firma prywatna nie wykona remontu dziury w uilcy o powierzchni 1m2 za cenę choćby porównywalną z kosztami takiego remontu pracownikami bazy TZDM. Faktem jest również, że baza TZDM w ciągu roku wypracowywuje zysk żędu 0,5 mln złotych w porównaniu z analogicznymi usługami realizowanymi prze firme prywatną. Skąd te informacje - z wielokrotnych kalkulacji przeprowadzanych w TZDM, o których z resztą informowany na spotkaniach być prezydent. Na ostatnim chociażby spotkaniu przyznał rację i stwierdził że nie zdawał sobie z tego sprawy... no ale już po wszystkim radni zagłosowali. Kochani moi czas pokaże jak inteligentnym było to posunięcie. Jednym słowem strzał w stopę :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2012) czy tylko ? :
czy tylko do Ścigały mozna mieć uwagi? a gdzie był czały czas Śłomka Narożański, to przeciez on ma w bezpośrednim tzw. nadzorze pieczę nad TZDM , pytam gdzie był ? co robił? pasjanse stawiał? myśle że czas by ludzim rozwiązały się języki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) maja :
do "czy tylko"- to samo wiedział i Scigała i Słomka Narożański, tylko gdyby wszystko ucichło ,wówczas sprawa by się rozmyła, a tak na gwałt szukano winnych. I Ścigała znalazł i znajdzie także na innych/ w Urzędzie powymieniał wszystkich na stanowiskach i ma już swoich/ i to samo uczyni w każdej podległej mu instytucji, wtedy będzie mógł zcząć "żyć po Bożemu"jak Dulska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) maja :
a tak jeszcze , przecież Słomka jest z PO, to jakim cudem może się mu stać krzywda, a przecież Ścigała głosami radnych Po rozwalił TZDM, a co za to ? Słomka jest niewinien i może dalej spokojnie /pleść głupoty oczywiście ze swojej niewidzy/ i pracowac do końca kadencji. Tak to Ścigała ma haka na Słomkę i tym samym Platforma będzie popierać jego dyktatorskie zapędy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2012) rety :
Działalnosc TZDM naruszala konstytucyjne prawo wlasnosci i doprowadzila do smiertelnej choroby osobe poszkodowana. Oczywiscie dzialalnosc nasilal sie w okresie przedwyborczym wspierajac okreslone grupy interesów. Szczegoly znane sa Pani Barbarze K. , ktora kryła nieprawidlowosci podczas gdy szeregowi pracownicy TZDM wrecz tyrali zeby czesciowo chocby zamaskowac błędy lub siwadoma zorganizowaną działalnosc przestęoczą swych pryncypalow. Dzialania te byly wspierane przez poprzednzarzad strazy miejskiej i zainteresowanych straznikow wiec mozna dodac działalnosc o chrakterze zbrojnym. Sprawa dotyczy czasów Stanislawa .milosciwie panującego w TZDM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2012) robol :
17 dni po wypowiedzi Pana Prezydenta czy jest różnica w wypowiedzi pana Kułagi w radiu RDN co do pracowników Działu Wykonastwa TZDM.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2012) OBSERWATOR :
tak prezydent zaczyna po kolei likwidować spółki miasta - która następna ? może MPK ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2012) ofiara :
Urzędnicy miejscy powinni modernizować te skrzyżowania na których dochodzi co kilka dni do kolizji lub wypadków np tzw ,,rondo" Słoneczna/Starodąbrowska 118 kolizji i 6 wypadków w 2011 roku skrzyżowanie koło mleczarni Mlektar dzisiaj znów kasacja 2 samochodów( widziałem). Dlaczego Polak nie potrafi zrobić coś co już dawno zrobiono na świecie i nie nauczy się budować mądrze dróg i skrzyżowań

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2012) użytkownik dziurawych dróg :
Tak brudnego i zaniedbanego miasta dawno nie widziałem. Przecież po zimie trzeba z dróg i chodników usprzątać bród . Przy 13% bezrobociu nie widziałem ani 1 człowieka z miotłą. Tarnów powinien kupić samochód zamiatarkę do ulic, można przecież piasek odzyskać do posypywania na przyszłą zimę-niegospodarność Wczoraj idąc ul. Narutowicza dusiłem się od brudu i kurzu. Astma i alergie ma 40 procent tarnowian. Nowotwory to plaga. Przecież to się bierze m.innymiz brudnego powietrza opalania byle czym. Gdzie WIOS? monitoring powietrza w Tarnowie jest chyba tajny. Powinna być duża tablica z wyświetlaniem aktualnego stanu zanieczyszczenia powietrza w Tarnowie np przy Narutowicza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl