To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Janusz Korwin Mikke: „Sytuacja polskiego lecznictwa – metoda zmian”    -   18/1/2012
JKM w Tarnowie
-Wiecie państwo jaka jest jedyna gałąź służby zdrowia która działa prawidłowo? Weterynaria. A wiecie dlaczego? Dlatego, że nie ma Ministerstwa Weterynarii - mówił na wczorajszej (18 stycznia) konferencji prasowej w restauracji Pasaż lider Nowej Prawicy, Janusz Korwin Mikke. Temat konferencji brzmiał: „Sytuacja polskiego lecznictwa – metoda zmian”. JKM jako panaceum na obecne problemy widzi likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej.

Ogloszenie

”Sytuacja w polskim systemie lecznictwa nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Czas oczekiwania na usługę jest coraz dłuższy, jakość usługi coraz gorsza, a wszystko idące w parze z nieustannie rosnącą składką zdrowotną” - pisze w materiałach pokonferencyjnych, w imieniu Nowej Prawicy Lech Walicki.
„O tym, że kierunek zmian w polskim systemie lecznictwa jest błędny, informowaliśmy już dawno (jako Nowa Prawica, a wcześniej od niemal 20 lat jako Unia Polityki Realnej). Teraz nasze – łatwe do przewidzenia – diagnozy sprawdzają się, a ich efekty zauważalne są gołym okiem. Bałagan związany z ostatnią ustawą o lekach refundowanych, ostatecznie przechyla szalę goryczy.

Nowa Prawica postuluje natychmiastowe obranie właściwego kierunku zmian – w tej jakże ważnej i priorytetowej dziedzinie, jaką jest lecznictwo – tj.: stopniową prywatyzację, odbiurokratyzowanie i wprowadzenie mechanizmów rynkowych. Jedynie rynkowa konkurencja – którą można zaobserwować np. w weterynarii, czy stomatologii – przyniesie wymierne rezultaty: przede wszystkim zmniejszenie kosztów leczenia, poprawienie jego jakości i dostępności. Należy zrezygnować również z wszelkich form faworyzowania i monopolizowania poszczególnych producentów, co stanowi jedynie pole do nadużyć i wprowadza zbędne zamieszanie. Niedopuszczalnym jest, by opieką nad pacjentami zajmował się „system”, którego nie można inaczej określić jak: „chorym”.”

ABC oraz Dekalog Medycyny
Z kolei Janusz Korwin-Mikke w swoim oświadczeniu pisze następująco:
„Rządząca kamaryla zmalowała kolejną ilustrację tezy śp. Stefana Kisielewskiego „Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się problemy... nieznane w żadnym innym ustroju”.
Rozwiązanie obecnych „problemów” jest bardzo proste: trzeba naśladować udane reformy w medycynie. Dlaczego weterynaria działa bardzo dobrze? Dlaczego nie ma z nią żadnych problemów? Bo nie ma Ministerstwa Zdrowia Psów ani Kasy Chorych Kotów.

Trzeba więc zlikwidować NFZ i MZIOS.
A) Wszystkie pieniądze wydawane w budżecie na lecznictwo (oraz biurokrację medyczną) podzielić przez liczbę obywateli – i każdemu demonstracyjnie przez rok wręczać co miesiąc odpowiednią sumę. W przyszłości: po prostu odpowiednio obniżyć podatki. Podatki od emerytur – zlikwidować.
B) Wszystkie „placówki służby zdrowia” oraz posiadaną przez nie aparaturę sprzedać – z licytacji – przekazując pieniądze na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.
C) Zlikwidować wszelką kontrolę rynku usług medycznych, farmaceutyków, narzędzi medycznych i innych.

W wyniku tej reformy:
1. Społeczeństwo wzbogaci się o sumy wydawane na biurokrację.
2. Zniknie wszelka korupcja w medycynie.
3. Znikną kolejki.
4. Zniknie zjawisko zajmowania lekarzom czasu przez ludzi, którzy idą do lekarza tylko dlatego, że jest za darmo.
5. Kupowane będą te narzędzia i rozwijane te usługi, które będą najwyżej opłacalne – czyli najbardziej potrzebne ludziom.
6. Po zmuszeniu firm farmaceutycznych do konkurencji na rynku ceny lekarstw spadną nieraz i sześciokrotnie. Podobnie ceny usług.
7. Pacjenci zaczną być traktowani jak ludzie, a nie jak uciążliwi petenci pragnący wydębić darmochę.
8. Zniknie NFZ – a więc źródło notorycznego popełniania dwóch rodzajów błędów: dawania pieniędzy i przyznawania świadczeń „wydrwigroszom” i nie przyznawania środków pacjentom, którzy naprawdę ich potrzebują.
9. Zniknie upokarzająca konieczność otrzymywania od lekarza „skierowania” albo „recepty”. Recepta będzie potrzeba tylko wtedy, gdy pacjent nie wie, jaki lek jest mu potrzebny.
10. W przypadku chwilowego braku potrzebnej aparatury decydować będzie automat – czyli zdolność płatnicza pacjenta – a nie znajomości, układy, łapówki... lub samoistne decyzje lekarzy, którzy tym samym znajdą się w sytuacji dra Mengele decydującego, kto będzie żył, a kto pójdzie do gazu. Najważniejsze jednak, że ceny deficytowych usług natychmiast pójdą w górę, chwilowy brak po kilku dniach czy tygodniach zostanie więc uzupełniony.
Innymi słowy: wystarczy by państwo ie przeszkadzało – a wszystko się naprawi” - pisze Janusz Korwin-Mikke.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z konferencji prasowej :Zapraszamy do wysłuchania pytań dziennikarzy i odpowiedzi udzielonych przez JKM :Przy okazji konferencji prasowej z JKM padły również pytania o stosunek do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ja ze swej strony prosiłem m.in. o komentarz do bieżącej sytuacji na Węgrzech w kontekście skandalicznego „wzywania na dywanik” demokratycznie wybranego premiera Wiktor Orbana przez organy Unii Europejskiej i stosowany przez te organy szantaż wobec naszego sąsiada.

Tego samego dnia Janusz Korwin-Mikke spotkał się wieczorem z mieszkańcami Tarnowa w Sali Lustrzanej. W dniu dzisiejszym, jak informowaliśmy, odwiedzi Brzesko i Dąbrowę Tarnowską. Tematy jego wystąpień to „Polska w obliczu kryzysu” i „Unia Europejska, czyli bal na Titanicu”.

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(18-01-2012) Ciekawski :
JK-M jest haniebnym dowodem nieudolności polskiej logopedii szczególnie okresu stalinowskiego i wczesnego Gomułki. Wepchnięty przez to w kompleksy wymyślił świat bajek którymi aktualnie dzieli się z równie jak On zakompleksiona publicznością.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2012) gdzie byli rodzice? :
kim była ta namolna feministka która skutecznie spacyfikowała połowę spotkania ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2012) oburzona :
do Ciekawskiego Jest rzeczą całkowicie nietaktowna i świadcząca o głębokich zaniedbaniach w wychowaniu wyśmiewać się z cudzych wad wrodzonych.Może panie "Ciekawski" poprzez pan jakimś merytorycznym argumentem swoją prymitywną wypowiedź. A tak na marginesie ; Korwin sam wiele nie wymyślił - byli przed nim mądrzejsi ( w tym laureaci nagród np. Nobla) - On tylko propaguje ich koncepcje. Zatem panie Ciekawski , może pan Mikke jest logopedycznie zaniedbany, natomiast pan jest z pewnością zaniedbany intelektualnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2012) cc :
do oburzonej! Nie mogę się z Panią zgodzić w zakresie dotyczącym p. Ciekawskiego. Wg.mnie rzeczony nie jest "zaniedbany intelektualnie" - jest po prostu źle wychowany , a to spora różnica :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2012) Ciekawski :
Ja się nie wyśmiewam z wad wrodzonych JK-M, uważam natomiast że jeśli ktoś takie wady posiada to nie koniecznie musi wygłaszać prelekcje,plotąc przy okazji głupstwa. Nie wiem czy Pani "oburzona" wie, ale chwilę temu niejaki Gutenberg opracował metodę drukowania, więc JK-M mógłby bez szkody dla swoich poglądów upowszechniać je drukiem, lub też korzystając z osiągnięć wieku XX zamieszczać swoje bajki w internecie. Upieram sie jednocześnie przy stwierdzeniu że rodzice JK-M zaniedbali sw2oje obowiązki ponieważ znam wiele osób które z jąkania zostały "wyprowadzone" przez logopedów. Specjaliście od dobrego wychowania niejakiemu (niejakiej) cc byłbym wdzięczny za nieocenianie mojego wychowania wyłącznie na podstawie jednego wpisu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2012) cc :
należy dbać o swój wizerunek przy każdym wpisie :-) Pozdrawiam i dostrzegam niewielkie , ale jednak zmiany :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2012) bb :
żeby o coś dbać, trzeba najpierw to coś mieć. Trudno mówić o wizerunku przy anonimowych wpisach. Niemniej, jaki jest koń - każdy widzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2012) ucieszony :
Myslałem, że z Korwina "wyrasta się" przeciętnie w wieku 16-18 lat, ale jak widać są wyjątki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2012) Ciekawski :
"bb" rozumiem że to o czym piszesz znasz z autopsji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2012) zrozpaczony :
Są także ‘wyjątki’, które w żadnym wieku nie będą w stanie „dorosnąć” do ‘Korwina’.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl