To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   22 stycznia: koncert Orkiestry Symfonicznej Centrum Sztuki Mościce    -   20/1/2012
Noworoczny koncert
Przypominamy: Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Centrum Sztuki Mościce pod dyrekcją Massimiliano Caldi. Soliści Iwona Socha - sopran oraz  Tadeusz Szlenkier – tenor. W repertuarze arie i duety m.in. Verdiego, Pucciniego, Kalmana, Straussa, a także noworoczny toast. Koncert odbędzie się 22 stycznia o godz. 18:00. Cena biletu: 50 zł.

Ogloszenie
>

Massimiliano Caldi - dyrygent Śląskiej Orkiestry Kameralnej
Urodzony w Mediolanie, jest dyrygentem Śląskiej Orkiestry Kameralnej, której w latach 2006-2010 pełnił funkcję kierownika artystycznego. W latach 1998-2009 był także pierwszym dyrygentem Orkiestry Kameralnej Milano Classica.
Jest laureatem pierwszej nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach w 1999 roku. Obecnie działa na polu muzyki operowej, jak i symfonicznej, głównie we Włoszech i Polsce.
W Polsce regularnie koncertuje z Filharmonią Śląską, a ze Śląską Orkiestrą Kameralną brał udział w niektórych z najbardziej znanych polskich festiwali, m.in. w Łańcucie, Mikołowie, Krakowie i Górnośląskim Festiwalu Sztuki Kameralnej Ars Cameralis Silesiae Superioris. Na zaproszenie Antoniego Wita w styczniu 2010 ze Śląską Orkiestrą Kameralną wystąpił na estradzie Filharmonii Narodowej. W Nowy Rok 2009 na tej estradzie poprowadził Orkiestrę Teatru Mazowieckiego. Regularnie współpracuje z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina, w której m.in. ze swoim przyjacielem, wiolonczelistą Dominikiem Połońskim prezentował muzykę Olgi Hans. W stulecie urodzin Nino Roty koncertował w filharmoniach: Narodowej, łódzkiej, gdańskiej i krakowskiej. Wśród polskich orkiestr, prowadził Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, orkiestry symfoniczne w Katowicach, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Rzeszowie, Koszalinie, Toruniu i Jeleniej Górze. Współpracuje ściśle z Ambasadą Włoską w Warszawie oraz z Instytutem Kultury Włoskiej w Warszawie i Krakowie.
We Włoszech współpracuje z Valle d Itria Festival, Stowarzyszeniem Serate Musicali w Mediolanie i Maggio Musicale Fiorentino i regularnie pracuje nad muzycznymi programami teatrów w Novarze, Bolonii i Mantui. W Europie występował w salach koncertowych Wiednia, Linzu, St Petersburga, Amsterdamu, Baden-Baden, Bonn, Frankfurtu, Mannheim i Szeged. Dyrygował tez w Izraelu, Brazylii i Chile.
Operowe dzieła, które prowadził od 1991 r. to m.in.: Orfeusz i Eurydyka Glucka, Cyganeria Pucciniego, Salome Straussa, Rigoletto, Traviata i Trubadura Verdiego, Cosi fan tutte i Wesele Figara Mozarta, Rapsodia Satanica i Cavalleria Rusticana Mascagniego, Cyrulika sewilskiego Rossiniego, Normę Belliniego, Carminę Buranę Orffa, I Due timidi i La notte di un nevrastenico Roty. W 2011 roku, po 150 latach wykonał w Krakowie operę Józefa M.K. Poniatowskiego Piotr Medyceusz. Przyczynił się do ponownego przypomnienia dziewiętnastowiecznych oper Don Bucefalo i Re Lear Cagnoniego, prowadząc ich przedstawienia w Martina Franca podczas Valle d Itria Festival w latach 2008-2009. Zwrócił się także ku operze współczesnej, dyrygując prapremierami m.in. Peter Uncino Tutina, Nevebianca Betty i La zingara Guerrera Nicoliniego.
Firma Dynamic wydała CD z Salome, Don Bucefalo i Re Lear, nagranymi pod batutą Massimiliana Caldiego. W roku 2009 DUX opublikowała płytę Little Big Music z utworami B. Brittena, G. Holsta, W. Lutosławskiego i W. Kilara nagranymi wespół ze Śląską Orkiestrą Kameralną.
Materiały: Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego

Iwona Socha

Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom z wyróżnieniem). Ukończyła też studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.
Jest finalistką i laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Jest słuchaczką wielu Mistrzowskich Kursów Wokalnych, między innymi Jadwigi Romańskiej, Petera Mury, Izabeli Kłosińskiej, Jolanty Żmurko, Teresy Żylis-Gara.
W maju 2005 roku, jeszcze jako studentka, zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej partią Małgorzaty w operze Faust Charles a Gounoda (spektakl z jubileuszowej listy sześćdziesięciolecia Opery Śląskiej z gościnnym udziałem Maestro Bogdana Paprockiego).
Współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, Operą Krakowską, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz orkiestrami filharmonicznymi i symfonicznymi.
Brała udział w licznych festiwalach muzycznych, są to między innymi: VII Międzynarodowy Festiwal Operete Kauno Pilyje na Litwie, Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwal Operowy w Bydgoszczy, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Gliwicach, Viva il Canto w Cieszynie, Bravo Maestro w Kąśnej.
Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Jerzy Maksymiuk, Kazimierz Wiłkomirski, Kazimierz Kord, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Kozłowski, Andrzej Straszyński, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tadeusz Wojciechowski, Ruben Silva, Jerzy Kosek, Łukasz Borowicz, Paweł Przytocki, Krzesimir Dębski, Jiří Petrdlík, Jerzy Salwarowski, Marcin Nałęcz Niesiołowski, Tomasz Tokarczyk, Massimiliano Caldi oraz z cenionymi reżyserami, są to między innymi: Mariusz Treliński, Laco Adamik, Marta Meszaros, Waldemar Zawodziński.
W swoim bogatym repertuarze posiada wiele partii operowych, arii operowych i oratoryjnych oraz pieśni. Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.
Koncertuje w kraju i za granicą (Belgia, Francja, Austria, Holandia, Litwa, Hiszpania, Słowacja, Czechy).
Materiały : JS Promotion

Tadeusz Szlenkier
Tadeusz Szlenkier urodził się w Warszawie. W 2004 roku ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W zakresie wokalistyki kształcił się u Romana Węgrzyna i Richarda Crossa. Brał udział w poważnych przedsięwzięciach muzycznych w kraju i za granicą. Siedmiokrotnie śpiewał na koncertach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, a także występował w salach filharmonicznych z najlepszymi polskimi dyrygentami i orkiestrami. Brał również udział w programach radiowych i telewizyjnych. W 2004 roku śpiewał w koncercie Trzech Polskich Tenorów w Filharmonii w Chicago, a także został zaproszony przez Bogusława Kaczyńskiego do wzięcia udziału w koncercie, który odbył się w Toronto Centre for the Arts. W maju 2005 roku Tadeusz Szlenkier zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Klassik-Mania w Wiedniu. Pół roku później zadebiutował na scenie Opery Krakowskiej jako Alfred w Zemście Nietoperza J. Straussa. W lutym 2006 roku wziął udział w wykonaniu Requiem Giuseppe Verdiego w Konzerthaus we Fryburgu w Niemczech, a w czerwcu tego roku odbył  z tamtejszą Filharmonią tournée po Brazylii. Wielokrotnie śpiewał we Fryburgu między innymi IX Symfonię Beethovena i Requiem Verdiego. W październiku 2006 roku Tadeusz Szlenkier zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu w partii króla Gustawa III w premierowym przedstawieniu opery Verdiego "Bal Maskowy". Dwa miesiące później wystąpił na deskach Opery Nova w Bydgoszczy jako Ismaele w operze Verdiego "Nabucco".
W marcu 2008 roku, Tadeusz Szlenkier, na zaproszenie Elżbiety Pendereckiej, wziął udział w koncertowym wykonaniu opery. Cherubiniego „Lodoiska”, w ramach XII Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Koncert ten został objęty opieką artystyczną przez Christę Ludwig. Nagranie tego koncertu zostało nominowane do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”.
Latem 2008 roku, Tadeusz Szlenkier zaśpiewał partię Pasterza w „Królu Rogerze” Karola Szymanowskiego podczas Festivalu Bard Summer Festival w Annandale on Hudson. Było to pierwsze sceniczne wystawienie tej opery w Stanach Zjednoczonych. W maju 2009 roku Tadeusz Szlenkier uzyskał tytuł Master of Music na Yale University School of Music w Stanach Zjednoczonych. Podczas studiów na tej uczelni Tadeusz Szlenkier odbył tournee z Yale Opera do Mediolanu, gdzie wystąpił z Orkiestrą Giuseppe Verdiego, pod batutą maestro Giuseppe Graziollego śpiewając m. in. partię Luciano w operze P. Mascagniego „Si”, oraz Lorenza w operetce Lehara „Früling”. W kwietniu 2010 roku, Tadeusz Szlenkier wystąpił podczas XVII Bydgoskiego Festiwalu Operowego śpiewając partię Enza w premierowym przedstawieniu Opery Nova „ La Gioconda” Ponchiellego.
Od sezonu artystycznego 2010/2011 dołącza do grona solistów Opery Nova w Bydgoszczy. Obecnie wykonuje role: Enza Grimaldi w "La Giocondzie", Alfreda w "Traviacie", Ismaela w "Nabucco" , Barinkaya w "Baronie cygańskim", Rudolfa w "Cyganerii" .
Materiały : Opera Nova w Bydgoszczy

Koncert pod honorowym patronatem: Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego i Ryszarda Ścigały Prezydenta Miasta Tarnowa.

www.mck.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl