To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zapisy na warsztaty tworzenia biżuterii w technice haftu sutaszowego    -   20/1/2012
PracOFFnia zaprasza
Właśnie odbyły się warsztaty tworzenia mozaiki, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem tarnowskich miłośników rękodzieła. Efekty pracy uczestników, można zobaczyć na stronie www.tck.pl. Jednak nie wszystkim udało się w nich wziąć udział, ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 5 lutego na warsztaty tworzenia biżuterii techniką haftu sutaszowego, w ramach cyklu PracOFFnia. Zapisy rozpoczynają się 23 stycznia (poniedziałek) od godziny 15.00.

Ogloszenie

Warsztaty tworzenia biżuterii artystycznej, to niezwykła szansa na zdobycie nowych umiejętności, mile spędzony czas, ale również pamiątkę, jaka po nich pozostanie w postaci własnoręcznie wykonanej biżuterii, w zaproponowanej technice, która jest niezwykle efektowna i bardzo dekoracyjna. W oparciu o autorskie projekty powstanie unikatowa biżuteria, według zaproponowanych wzorów, będąca powodem do dumy dla noszących ją autorek, ale również świetnym pomysłem na prezent.
Nazwa techniki „haft sutaszowy” (sutasz, soutache, cутаж…) wzięła się od głównego elementu, z którego konstruuje się biżuterię czyli plecionej linki o splocie jodełkowym, która ma szerokości 3-5 mm i wykonana jest z jedwabiu lub wiskozy. Taką dekoracyjną linkę układa się w misterne wzory, przeplatające się linie, w które wkomponowane są najczęściej drobne koraliki oraz jeden większy kamień. Ze względu na bogatą kolorystykę, w jakiej występuje sutasz oraz koraliki, można tworzyć bajecznie barwne projekty i dostosować tonację do indywidualnych upodobań.

Zaproszenie na warsztaty TCK skierowane jest do wszystkich zainteresowanych osób, mających powyżej 16 lat. Spotkanie 5 lutego br. (niedziela) odbędzie się w następujących godzinach:
Grupa I -10.00 - 14.00
Grupa II - 16.00 - 20.00

Opłata za udział w warsztatach wynosi 40 złotych. Zapisy od 23 stycznia 2012 roku, w godzinach 15.00 – 18.00 (tylko pierwszego dnia), w pozostałe dni, w godzinach 10.00 – 18.00. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc jest ograniczona.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl