To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jedyny w Polsce spektakl o ludobójstwie Polaków na Kresach    -   24/1/2012
„Ballada o Wołyniu” w Tarnowie
Teatr Nie Teraz zaprasza na pokazy spektaklu „Ballada o Wołyniu”, które odbędą się 2 oraz 3 lutego  (o godz. 18:00), w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. „Balladę...” obejrzało już ponad 2000 osób w całym Kraju. TNT został zaproszony m. in. do miejscowości takich jak: Hrubieszów, Jarosław, Tomaszów Lubelski, Warszawa, Wołów, Wschowa, Zamość, Zielona Góra.

Ogloszenie

Następnego dnia po tarnowskich występach, Teatr Nie Teraz zaprezentuje „Balladę o Wołyniu” na jednym z najstarszych w Polsce festiwali teatrów amatorskich – XXXIII „Biesiadzie Teatralnej” w Horyńcu - Zdroju (4 lutego 2012 ok. godz. 17.00).
W kolejnym tygodniu wyruszymy na północ Polski, by 10 lutego zagrać „Balladę...” w Malborku. Zaś 20 lutego spektakl ten zostanie dwukrotnie zaprezentowany w Kędzierzynie – Koźlu.

"Ballada o Wołyniu" pojawia się również w recenzjach znanych krytyków teatralnych:
”"Teatr narodowy jako idea, a więc prezentacja wartości narodowych - jeśli się pojawi - będzie chyba musiał zejść do katakumb, jak i wszystko, co narodowe. Pod warunkiem wszakże, iż są jeszcze twórcy, artyści, którzy ofiarnie w tych katakumbach, z dala od blasku fleszy, nagród i odznaczeń zechcą taki teatr realizować. W to, że są jeszcze tacy artyści, nie wątpię. Ale trzeba ich szukać, czasem daleko od Warszawy. Bardzo piękny estetycznie, głęboki myślowo, ważny historycznie i realizujący misję teatru narodowego spektakl "Ballada o Wołyniu" w reżyserii Tomasza Żaka powstał w tarnowskim Teatrze Nie Teraz" (Temida Stankiewicz-Podhorecka).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl