To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Nominowany do Oscara Agnieszki Holland od piątku w kinie Marzenie    -   25/1/2012
W ciemności
Od 27 stycznia w kinie Marzenie można oglądać nowy film Agnieszki Holland, opowiadający prawdziwą historię lwowskiego kanalarza Leopolda Sochy i uratowanych przez niego Żydów. Recenzje tego obrazu są niejednoznaczne, choć w większości entuzjastyczne. Znając pewne poglądy i dotychczas artykułowane publicznie uprzedzenia autorki, można poczuć się zaskoczonym omawianym przez recenzentów przesłaniem filmu, zwracającego uwagę świata na heroiczne wybory ratujących Żydów w czasie II Wojny światowej Polaków, których reprezentacja jest najliczniejsza w gronie "sprawiedliwych wśród narodów świata". "W ciemności" jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”, od kilku godzin nominowanym do tej największej w świecie filmu nagrody ! Uwagę zwraca wybitna rola Roberta Więckiewicza i międzynarodowa obsada (m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem MFF w Berlinie Maria Schrader, Benno Furmann, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Herbert Knaup, Krzysztof Skonieczny, Marcin Bosak, Julia Kijowska, Michał Żurawski).

Ogloszenie

Leopold Socha (Robert Więckiewicz), Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.
Jak czytamy w otrzymanych informacjach, poruszający obraz autorki „Tajemniczego ogrodu” i nominowanego do Oscara dzieła „Europa, Europa” został wyprodukowany przez Studio Filmowe Zebra (w koprodukcji z Niemcami oraz Kanadą) oraz znalazł się w ofercie dystrybucyjnej renomowanej amerykańskiej firmy Sony Pictures Classics, która ma w swoim dorobku 121 nominacji do Oscara i 27 statuetek. Scenariusz filmu zainspirowała książka Roberta Marshalla „In the Sewers of Lvov”. Wspomnienia jednej z ocalonych - Krystyny Chiger, opisane zostały w książce "Dziewczynka w zielonym sweterku". Polskim dystrybutorem „W ciemności" jest Kino Świat.
„Chciałabym, aby ten film był bliski bohaterom, rzeczowy i uczciwy emocjonalnie. Z kamerą podążającą za postaciami przez niekończące się kanały. Ciemność musi pozostać ciemnością a widzowie muszą czuć, że są tam razem z bohaterami.”
Agnieszka Holland

Zapraszamy do kina Marzenie już od piątku !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(25-01-2012) Janek :
Polecam przed filmem przeczytać książkę Krystyny Chiger - tytułowej dziewczynki w zielonym sweterku i pamiętnika Ignacego Chigera. A potem iść na film. I odpowiedzieć na pytanie : Czemu mają służyć rozbieżności między filmem i książką? Szczególnie w kontekście słów reżyser filmu: "Chciałabym, aby ten film był bliski bohaterom, rzeczowy i uczciwy emocjonalnie" /AHolland/. i w kontekście tego, że film będzie widział cały świat i, że jest polskim kandydatem do Oscara.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl