To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert kolęd, pastorałek i przyśpiewek    -   26/1/2012
„Mazowsze” w CSM
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na koncert kolęd, pastorałek i przyśpiewek w wykonaniu Chóru i Orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego. Koncert odbędzie się 4 lutego o godz. 19:00 na Dużej Scenie CSM. Cena biletu: 60 i 50 zł.

Ogloszenie

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych i tylko w Polsce kolęd jest tak wiele. Choć opowiadają o tym samym wydarzeniu, są tak różne: smutne i wesołe; skoczne i nastrojowe; patetyczne i żartobliwe. W wielu znajdziemy rytmy polskich tańców - oberka, mazura, poloneza. Są piękne i łatwe do śpiewania. W wykonaniu Mazowsza zawsze mistrzowskie i w niezmiennej interpretacji.

W programie koncertu usłyszeć można klasyczne utwory tego gatunku, jak: "Bóg się rodzi" czy "Wśród nocnej ciszy", ale także te mniej znane, jak "Mizerna cicha", "Święta Panienka" oraz bardziej "ludowe" w treści - pastorałki, m.in. "Oj, maluśki, maluśki" i "Zaśnij dziecino". Zespół wykona także kilka przyśpiewek z różnych regionów Polski.

"Mazowsze" to polski folklor, który zdobył uznanie na największych światowych scenach. "Mazowsze" to ponad 6 tysięcy koncertów dla blisko 18 mln widzów. To 23 mln przejechanych kilometrów, 230 zagranicznych tras koncertowych i 183 odwiedzone miejscowości w Polsce. Na dorobek artystyczny zespołu składają się opracowania 42. regionów, ponad 140 ludowych piosenek zagranicznych, utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki, pieśni religijne i patriotyczne. "Mazowsze" to 100. artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów i ponad 60 lat doświadczenia. "Mazowsze" to muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego (kompozytora i aranżera), które spełniło się dzięki artystycznej wizji Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej (aktorki filmowej i kabaretowej).
(Materiały : PZLPiT ”Mazowsze”)

Partnerem Strategicznym koncertu są Azoty Tarnów

Na zdjęciu: Chór w strojach hrubieszowskich. Fot. Ryszard Mościcki
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl