To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   KOH zaprasza na projekcję filmu „Musieli zwyciężyć”, spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem i promocję książki „Czas walki z Bogiem”     -   26/1/2012
Czas walki z Bogiem
Przypominamy: 28 stycznia (sobota) o godz. 16:15 w budynku klasztoru sióstr Sacre Coeur w Tarnowie (ul. Pszenna 3) odbędzie się projekcja dokumentalnego filmu Aliny Czerniakowskiej „Musieli zwyciężyć”, dotyczącego ocalenia Europy przez Polskę przed sowiecką nawałnicą w 1920 roku. Po projekcji, gościem honorowym Klubu Odkrywców Historii będzie profesor Andrzej Nowak, autor książki „Czas walki z Bogiem”, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym.

Ogloszenie

”Musieli zwyciężyć”, reż. Alina Czerniakowska
W 1920 roku Polacy w czasie wojny z bolszewikami odparli atak przeważających sił wroga i zapobiegli rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią. Przywódcą tej wielkiej mobilizacji społeczeństwa polskiego był Józef Piłsudski. Bitwę na przedpolach Warszawy znany brytyjski historyk, Norman Davies, znawca najnowszej historii Polski, uważa za jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach XX wieku. Cenne zwycięstwo odniesione nad komunistami zaprzepaszczono, głównie przez błędy zachodnich polityków. Sowieci wrócili do Polski 20 lat później i zostali w niej na blisko pół wieku.

Andrzej Nowak  - historyk, publicysta, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, docent w Instytucie Historii PAN (kierownik pracowni Dziejów Rosji i ZSRR w IH), członek Polskiej Akademii Umiejętności, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”. Należy do krytyków książek Jana Tomasza Grossa dotyczących stosunków między Polakami i Żydami. Jest przeciwnikiem i krytykiem tzw. "poprawności politycznej". W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego, a w 2010 komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki prof. Andrzeja Nowaka „Czas walki z Bogiem” (wyd. Biały Kruk).
”Wiele nieznanych faktów. Kiedy patrzy się z perspektywy czasu na lata 1917-1991, to widać, jak niezwykle mocny musiał być naród polski i Kościół katolicki w obliczu tylu ataków. Nie unicestwiły wiary i polskości ani sowieckie łagry, ani niemieckie krematoria i szubienice, ani stalinowskie więzienia. Ani propaganda, ani brutalna siła. Trwamy!
"Czas walki z Bogiem", choć chronologiczne czwarty w kolejności, otwiera serię, bowiem wydany został specjalnie na 30. rocznicę stanu wojennego.”


Dodajmy, że podczas spotkania będzie można nabyć także inne książki wydawnictwa Biały Kruk: Ojczyzna ocalona", "Polska panoramy", Zuzanna Kurtyka "Sumienie i polityka", "Hołd katyński", "Krzyż polski", Kalendarz 2012 oraz "Kocham Polskę".

Dojazd z Tarnowa z placu Kościuszki autobusami:
nr 5 o godz. 15.57
nr 14 o godz. 15.16
nr 39 o godz. 14.32

Patronat medialny nad tym wydarzeń sprawują: portal inTARnet.pl, Pomnik Smoleński i wpolityce.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(27-01-2012) eradycator :
Proszę posłuchać http://www.apokalipsa.info.pl/ audio/smierc_pilsudskiego.mp3 doskonałej analizy historycznej związanej z wizją s. Faustyny opartej na dokumentach historycznych tamtych czasów. Warto wiedzieć, że Marszałek Piłsudski miał trzy żony, że przed zalewem - wejściem bolszewików do Warszawy, 15 sierpnia 1920 roku złożył dymisje i wyjechał z Warszawy, a gdy był u szczytu władzy w 1927 roku wbił w skrzydła Orła Białego w Godle Polski dwa gwoździe masońskie – dwa pentagramy satanistyczne , razem z prezydentem Mościckim dokonali wtedy przekrętu cywilizacyjnego który trwa do dziś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl