To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   15 kwietnia wybierzemy radnych osiedlowych    -   26/1/2012
Wybory do Rad Osiedli coraz bliżej
Jak przypomina tarnowski magistrat, zbliżają się wybory do Rad Osiedli. Elekcja to tego ważnego szczebla samorządu odbędzie się 15 kwietnia w godzinach od 8.00 do 16.00. Do 16 marca będzie można zgłaszać kandydatów na członków rad osiedla. O terminach oraz harmonogramie kwietniowych wyborów zdecydowali radni podczas sesji.

Ogloszenie
>

Jak informowaliśmy, w Tarnowie obecnie działa trzynaście Rad Osiedli. W trzech, z powodu nieodpowiedniej frekwencji, nie wybrano swoich przedstawicieli.
Rady osiedli są jednostkami pomocniczymi Gminy Miasta Tarnowa. Działają w oparciu o Statut Gminy Miasta Tarnowa oraz Statuty Osiedli. Rady Osiedli obecnej kadencji zostały wybrane w wyborach w dniu 6 kwietnia 2008 r. Ich kadencja trwa 4 lata. Siedziby Rad Osiedli (za jednym wyjątkiem) zlokalizowane są w każdym osiedlu i utrzymywane przez Urząd Miasta Tarnowa, Rady Osiedli pracują na dyżurach i zebraniach.
Prezydent Miasta określa, proporcjonalnie do liczby mieszkańców, kwotę przeznaczoną na potrzeby infrastruktury technicznej w poszczególnych osiedlach. Ogólna wysokość tej kwoty nie może być mniejsza niż 0,50% dochodów własnych wykonywanego budżetu Miasta. Jest to minimum inwestowania w danym osiedlu.
W przypadku gdy Rada Osiedla nie działa propozycje zadań składają Radni wybrani z danego okręgu.

Komentarz redakcyjny
Wybory do rad osiedli nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Rady te w praktyce różnie również funkcjonują. Powinniśmy jednak wziąć w tych wyborach udział, by mieć choćby minimalny wpływ na to, co dzieje się w naszym miejscu zamieszkania. Do startu w wyborach namówmy tych spośród naszych sąsiadów, do których mamy zaufanie i którzy w stopniu większym niż inni angażują się w życie społeczne. I wybierzmy mądrze.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(26-01-2012) Jjbsvnip :
In tens, please (ten pound notes) Buy Retin A 355

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2012) Pęd do koryta :
A to cos dla "a wszystko to on załatwił " z Legionów.Wiecznego kandydata do koryta. On to : te 5 m chodnika, i kilkadziesiąt metrów asfaltu, i kort tenisowy na parking po cichutku, on nawet pisemek parę popełnił.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2012) Lmatdvch :
International directory enquiries Cheap Ativan 2975

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2012) Lmatdvch :
International directory enquiries Cheap Ativan 2975

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2012) Mirak :
Niestety wbrew temu co napisano w statucie zarówno poprzedni jaki obecny przewodniczący RM traktuje radnych osiedlowych jak jak najgorszą opozycję. Brak chęci współpracy i lekceważenie to tarnowski standard. Może to powód, że brak chętnych na radnych i chętnych do głosowania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2012) do pęd do roryta :
Nie zamieniajcie kortu na parking czy rozum postradali niektórzy . wiem ile kosztuje godzina gry na korcie bo korzystam to duże pieniądze. Parking można zrobić gdzie indziej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2012) Do mieszkańców os. Legionów :
Wreszcie będzie okazja by wiecznemu kandydatowi podziękować. Pomysł zlikwidowania kortów przy szkole jest obłudny i jeszcze ta zamiana na parking. Obok jest centrum i mozna zobaczyc jaką kase trzeba płacic i czynne sa kory do późnych godzin wieczornych. Przecież już złozono propozycje by przykryc korty zadaszeniem by młodziez mogła ciwczyc/gra/c także zimoą, to niewiele kosztuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl