To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Przez zabawę do bezpieczeństwa" w 2011 roku    -   30/1/2012
Podsumowanie sezonu kartingowego
27 stycznia odbyła się uroczysta Gala Tarnowskiego Środowiska Kartmobilowego oraz Motorsportu. Podczas uroczystości nastąpiło podsumowanie ogólnopolskiej społecznej akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa" oraz sezonu kartingowego i rajdów nawigacyjno-turystycznych 2011 jak i również wręczenie nagród i wyróżnień zawodnikom, partnerom, sponsorom i działaczom.

Ogloszenie

Fenomen na skalę Polski - OGÓLNOPOLSKA SPOŁECZNA AKCJA "PRZEZ ZABAWĘ DO BEZPIECZEŃSTWA"

Akcja Przez zabawę do bezpieczeństwa, to sposób - realizacja programu masowej edukacji, nauki właściwej techniki jazdy i budowa nowej kultury bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz popularyzacja sportu kartingowego w naszym kraju i nowatorskie przedsięwzięcie propagujące aktywne spędzenie wolnego czasu, rekreację i wypoczynek dla całych rodzin oraz osób niepełnosprawnych.
Akcja "PRZEZ ZABAWĘ DO BEZPIECZEŃSTWA" cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Adresatami i uczestnikami całej akcji było blisko 40 000 dzieci, młodzieży szkolnej, studentów, mieszkańców miasta Tarnowa, regionu oraz województwa małopolskiego i Polski południowej. W ramach akcji odbyły się szkolenia i zajęcia przy współpracy z instytucjami, placówkami oświatowymi - akcja "PIERWSZY KROK W KARTINGU" oraz liczne zawody o charakterze szkoleniowo-rekreacyjnym m.in. KARTING GRAND PRIX, TARNOWSKO-MAŁOPOLSKA KARTING LIGA, RODZINNA KARTING LIGA, KARTING WINTER CUP, KARTING SUMMER CUP.
- Akcja Moto Mikołaje - akcja mikołajkowa dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej "Przyjazny Dom" w Tarnowie, w przedsięwzięciu wzięły również udział dzieci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy. Akcja zorganizowana była z inicjatywy sekcji kartingowej, grupy Motocyklowy Tarnów, teamu wyścigowego Ready 2 Race.
- Po raz pierwszy w Polsce - zajęcia i szkolenia dla osób niepełnosprawnych na specjalnie przystosowanym gokarcie.
- W projekcie uczestniczyły także dzieci z Domu Dziecka i rodzin wielodzietnych oraz młodzież niepełnosprawna ruchowo czy słuchowo i o lekkim upośledzeniu umysłowym.
Przez sport, zabawe i własną dyscyplinę do efektywnej edukacji właściwego uczestnictwa w ruchu drogowym.

-Karting jest dla dzieci i młodzieży podstawą wejścia do życia w zmotoryzowanym społeczeństwie. Karting to sport dla wszystkich - dziewczyn i chłopaków. Integracyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin. Można śmiało powiedzieć, że jazda gokartem dla dzieci i młodzieży to jeden z elementów, który poprawia umiejętność panowania nad pojazdem, uczy odruchów bezwarunkowych od najmłodszych lat. Podczas zajęć wyrabia się u najmłodszych umiejętność panowania nad kierownicą, uczy podejmowania szybkich decyzji w trudnych sytuacjach. Zajęcia te doskonale rozwijają koordynację wzrokowo   ruchową, orientację. Wzmacniają mięśnie obręczy barkowej i kończyn górnych oraz poprawiają ogólną kondycję organizmu. Ponadto zajęcia uczą oceny swoich możliwości, umiejętności podejmowania prawidłowych decyzji i dopasowania ich do różnych sytuacji. Doskonalą zdolność przewidywania i odpowiedniego reagowania - mówi Rafał Kiwior - Organizator, Koordynator Akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa". -Zajęcia kartingowe kształtują osobowość, rozwijają charakter, podnoszą samoocenę. Osoby uczestniczące w tych zajęciach stają się bardziej odważne, zdyscyplinowane i samodzielne oraz uwrażliwiają się na potrzeby innych. Dla osób niepełnosprawnych, to również ciekawa forma zajęć terapeutycznych, organizowania czasu wolnego oraz rozwijania zainteresowań. Karting rozwija u dzieci i młodzieży dyscyplinę i charakter oraz refleks. Jazda kartem jest dla nich przede wszystkim zabawą, ale umiejętności, które już teraz zdobywają zaprocentują w przyszłości. W jeździe gokartem jest wszystko, czego w normalnym ruchu drogowym nie mamy możliwości sprawdzić. Karting jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak również socjalno-integracyjnym.
Dodajmy, że dzięki rosnącej popularności jest to sport dostępny dla szerszego grona miłośników motoryzacji niż inne dziedziny. Ponieważ jest uprawiany przez dzieci, młodzież, całe rodziny oraz osoby niepełnosprawne stanowi znakomity początek przygody ze sportem samochodowym oraz uczy w sposób praktyczny bezpieczeństwa ruchu drogowego.
-Na podstawie naszych doświadczeń w sportach motorowych oraz pracy z dziećmi i młodzieżą jesteśmy przekonani o celowości i efektywności tego przedsięwzięcia. Konieczne jest zatem wypracowywanie prawidłowych postaw już wśród najmłodszych w sposób praktyczny. Głęboko wierzę, że nasze inicjatywy nie tylko uczą właściwego zachowania na drodze, ale przede wszystkim kształtują postawy, które sprawią, że z małych adeptów kierownicy, piechurów i pasażerów wyrosną odpowiedzialni rowerzyści i motorowerzyści, a później świadomi kierowcy - dodaje Rafał Kiwior.

Miasto Tarnów jest jedynym polskim miastem, gdzie takie duże grono młodych osób zostało przeszkolonych w sposób praktyczny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Należy również dodać, że obecnie tarnowski karting jest najprężniej rozwijającym się ośrodkiem w Polsce. To w Tarnowie na torze SPEED RACE w ramach akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa" pracuje się z dziećmi i młodzieżą szkolną, szkoląc i ucząc kartingowych adeptów, przyszłych kierowców już od piątego roku życia.

Organizatorzy dziękują partnerom i sponsorom, których wsparcie umożliwiło zrealizowanie całej inicjatywy.

Foto z uroczystości:
http://www.gokarty-tarnow.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=56:gala-kartingowa-2012&Itemid=42
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.321204351251181.72827.143536805684604&type=1
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl