To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W Tarnowie jest najlepsze powietrze w województwie?    -   30/1/2012
Oddychamy dobrym powietrzem
W Tarnowie oddychamy dobrym powietrzem - tak wynika z podsumowania danych o stanie czystości powietrza w Tarnowie w 2011r. Jak informuje tarnowski magistrat, mamy najlepsze powietrze w woj. małopolskim. Średnioroczna wartość stężenia PM10 w 2011r. w naszym mieście wyniosła 40 μg/m sześć. i nie przekroczyła dopuszczalnej normy rocznej. We wszystkich pozostałych stacjach pomiarowych w Małopolsce (m. in. w Krakowie, Nowym Sączu, Zakopanem, Olkuszu, Skawinie, Trzebini) stężenie pyłu zawieszonego PM10 przekroczyło poziom dopuszczalny.

Ogloszenie

Jak podaje Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska (WIOŚ), największe stężenia pyłu występują w miesiącach zimowych, a ma to ścisły związek ze sposobem ogrzewania budynków - piecami węglowymi, w których zdarza się także spalanie odpadów. Do tego dochodzą zanieczyszczenia komunikacyjne oraz szczególne lokalne warunki rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.
Na niezłą jakość powietrza w Tarnowie mają wpływ podejmowane od wielu lat działania (likwidacja niskiej emisji, korzystanie z ogrzewania mieszkań poprzez centralną ciepłownię MPEC, rozwiązania drogowe). Co ciekawe - w Tarnowie, w przeciwieństwie np. do Zakopanego czy Krakowa, mimo że powietrze jest najmniej zanieczyszczone, nie jest ściągana tzw. opłata klimatyczna, czyli opłata pobierana od osób fizycznych przyjeżdżających do miejscowości posiadających korzystne warunki klimatyczne, wśród których jest zachowanie dopuszczalnych poziomów substancji w powietrzu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(31-01-2012) ;-(( :
Goebbelsowska Propaganda. Kilka razy okien nie można było na noc uchylić taki był smród.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2012) nie da się otiwrzyć okna... :
Chyba pomiary robione są w porze dziennej gdzie tarnowskie centusie prowadzą ogrzewanie swoich mieszkań materiałami palnymi zgromadzonymi w segregacji dziennej. Jak słońce zajdzie za horyzont zaczyna się spalanie z segregacji nocnej (plastiki, guma, inne rzeczy). Straż miejska powinna się wziąć za to!!! Oszczędzanie centusiów tarnowskich jest większe od górali czy poznaniaków... Ale propaganda sukcesu działa..... Powietrze jest czyste a miasto jest najcieplejsze w Polsce... Nie ma jak dobry PR....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl