To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Chcesz z dzieciaka mieć ciemniaka daj mu pilot od Dworaka ! - przez Tarnów przemaszerował pochód manifestujących przeciw decyzji KRRIT i ostatnim posunięciom rządu (film)    -   01/4/2012
Tarnowski Marsz w obronie TV TRWAM
Ponad tysiąc osób manifestowało w sobotę na ulicach Tarnowa poparcie dla wolnych mediów, protestując przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam. Wznoszono również antyrządowe hasła. Maszerujący spod Kościoła św. Maksymiliana na ul. Urszulańskiej, gdzie wcześniej odprawiono Mszę w intencji Ojczyzny, manifestanci wydali na placu Sobieskiego w Tarnowie odezwę w sprawie skandalicznej ich zdaniem decyzji KRRIT, odmawiającej TV TRWAM koncesji na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu cyfrowego w kraju. Dowodzono, że żaden z kanałów, które otrzymały koncesję nie prowadzi tak ważnej kulturotwórczo misji jak TV TRWAM. Podkreślano znaczenie toruńskiej telewizji dla podtrzymywania tradycyjnych w Polsce wartości patriotycznych i religijnych.

Ogloszenie

W odezwie przypomniano, że tych wartości wyrzeka się obecny rząd, i to w sposób systematyczny - na przykład wprowadzając do liceów nową podstawę programową, rugującą rzetelne nauczanie historii. Solidaryzowano się z głodującymi przeciw tej decyzji MEN oraz tysiącami nauczycieli, naukowców i rodziców, którzy już poparli ten dramatyczny protest.
Na placu Sobieskiego w górę powędrowało też setki czerwonych kartek "dla Dworaka".
Na placu Ofiar Katynia, nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza, oddano z kolei hołd polskim bohaterom i wybitnym patriotom, odśpiewano też hymn państwowy.
Z kolei przy pomniku generała Józefa Bema, pochodzącego z Tarnowa bohatera dwóch narodów, odczytano tekst odezwy do braci Węgrów, w której wyrażono solidarność z atakowanym w bezprecedensowy sposób rządem tego bratniego narodu.

Zobacz pierwszą część nagrania - multimedialną relację z Marszu :

Pobierz wtyczkę Flash Player

Zobacz drugą część nagrania i fotorelację z Marszu :

Pobierz wtyczkę Flash Player

Pod koniec manifestacji, na Tarnowskim Rynku, powtórzono raz jeszcze apel - żądanie, które skierowano do Jana Dworaka przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: „Nieprzyznanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji miejsca dla Telewizji Trwam na platformie cyfrowej, która wkrótce stanie się standardem, traktujemy jako rażącą dyskryminację przez organy Państwa Polskiego katolickich mediów oraz katolików, stanowiących większość pełnoprawnych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to pogwałcenie naszego prawa do rzetelnej informacji oraz przykład jaskrawej nierówności w traktowaniu podmiotów publicznych. Na to naszej zgody nie ma i nie będzie!
(...) Pomimo tego, że prawie 2 mln Polaków podpisało się pod apelem o przyznanie miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam, sprawa ta nadal nie znalazła pozytywnego rozwiązania. Marsz jest formą protestu, poprzez którą chcemy zwrócić uwagę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w Warszawie, że jej negatywna decyzja w sprawie koncesji dla Telewizji TRWAM, dotyka widzów i słuchaczy w całej Polsce. Nie zgadzamy się z taką decyzją i oświadczamy, że będziemy protestować aż do pozytywnego zakończenia całej sprawy"
- napisano w odczytanym apelu.

Przed Ratuszem podziękowano samorządom wielu gmin regionu tarnowskiego, które przegłosowały już specjalne uchwały w obronie TV TRWAM, kierując je do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wygwizdano natomiast większość radnych Tarnowa, którzy nie zgodzili się na umieszczenie debaty nad rezolucją w porządku obrad dwóch kolejnych sesji Rady Miasta.
Marsz zakończyło wspólne odśpiewanie Roty.

W Marszu wzięła udział m.in. orkiestra dęta OSP w Ilkowicach. Przytoczmy kilka ze skandowanych haseł: "Wolne media w wolnym kraju", "Chcemy prawdy a nie kłamstwa, i kultury zamiast chamstwa", "Chcemy mediów, ich polskości, trwamy w prawdzie i wolności", "Telewizji Trwam nie oddamy Wam", "Bóg, Honor i Ojczyzna", "Bądź patriotą - nie bądź miernotą", "Wolę być moherem, niż Tuska frajerem" etc.
Na transparentach wypisano m.in. : "Wolne Media Wolna Polska", "Przetrwamy tuskowych dworaków", "TV TRWAM Mądrością i sercem Polski", " Janie Dworaku, wolności nie szanujesz, katolików knelujesz", "Koniec z fałszywą demokracją", "Chcesz z dzieciaka mieć ciemniaka daj mu pilot od Dworaka" i wiele, wiele innych ...

Marsz w obronie wolnych mediów, przeciw dyskryminacji Telewizji TRWAM zorganizowali w Tarnowie reprezentanci wielu organizacji i stowarzyszeń : Koła Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie, Klubu Gazety Polskiej w Tarnowie, Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na Rzecz Tradycji i Niepodległości, Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i NSZZ „Solidarność" Ziemi Tarnowskiej.

Piotr Dziża
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 38)Dodaj komentarz
(01-04-2012) MC :
Najpierw ACTA teraz TRWAM. To wspaniale, że ludzie walczą o to co jest dla nich ważne. Nie ma nic gorszego niż kraj ludzi bez własnego zdania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2012) Malaak :
Perfidia tych ludzi jest tak ogroma że na hasła wybrali temat ciemnoty przyszłych pokoleń które nie będą miały dostępu do TV Trwam. A jest wręcz odwrotnie . To TV trwam jest oazą ciemnoty,ksenofobii i innych uprzedzeń. To właśnie Rydzyk głosi ciemnotę głupiemu ludowi. To jemu zależy na tym by ciemnota dominowała w narodzie, bo ciemnota to ogromne zyski dla niego i tej całej mrocznej organizacji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2012) Kmicic :
Cały szum jest o to że TvTrwam nie jest na multipleksie, więc dlaczego jej być nie ma? Skoro widać po marszu, i społecznym nastawieniu że ludzie tego chcą, nieważna jaka grupa młodzi czy starsi, ale to wszystkich należy mierzyć jedną miarą. A jeśli komuś nie pasuje ten kanał z różnych wzgledów, to przecież ogladac nie musi. To że np na platformie polsatu cyfrowego są kanały sportowe a ich ktoś nie chce ogladac to ich nie ogląda, co to jeden kanał jest czy co? W końcu możemy oglądać to co chcemy i mamy prawo do tego. Dlatego sam marsz i sprzeciw tych którzy protestują są dla mnie jak najbardziej zrozumiałe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2012) karimm :
Nie jestem za umieszczeniem TRWAM na multipleksie, a nawet jestem przeciw. Widząc jednak co obecnie znajduje się na dwójce dostępnym w naszym mieście, czyli przebitki amerykańskiej TV i nieustanna plansza kontrolna na kolejnym kanale to niech lepiej już będzie to TRWAM.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2012) :) :
TRWAM nagminnie łamie zapisy zawarte w koncesji na nadawanie. Jestem za wolnością mediów. TV TRWAM i RM dało nadzieje ludziom starszym (wykluczonym) i pokazało im sens. Za to duży plus. Jestem też za przestrzeganiem prawa. TV TRAM i RM, nie ma co się oszukiwać, zaktywizowało ludzi starszych ale również niestety działa nie zgodnie z prawem i wyłudza pieniądze od swojego audytorium. Nie ma co się dziwić, że jest opór z jednej i drugiej strony. Pan rydzyk sobie na to zasłużył, gdyby nie był księdzem już dawno miał by sprawę w sądzie za przestępstwa gospodarcze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2012) olaf do Malaak :
dlaczego tyle nienawisci jest w tobie opamietaj sie mamy podobno demokracje i kazdy ma prawo ogladac co chce dlaczego obrazasz ludzi zastanow sie nad soba nie bierz przykladu z tych co kaza Ci tak myslec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2012) kolo :
najbardziej podoba mi się hasło - "TELEWIZJI TRWAM NIE ODDAMY WAM" .Problem polega na tym, że MY jej wcale nie chcemy. Możecie ją sobie zabrać do domu. Reszta haseł równie wyszukana:) kosmos. Tym sposobem wesoły CYRK Monty Pythona przetacza się przez całą Polskę i trafia Tarnowa...Myślę, że zgromadzenie to pobiło lokalny rekord Guinesa jeżeli chodzi o ilosć zgmadzonych świrów na 10 m kwadratowych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2012) kapituła :
Przyznaję temu filmowi dużą ZŁOTĄ MALINĘ!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2012) logik :
Telewizję Trwam oglądam rzadko ,ale to nie oznacza ,że ludzie którzy są jej sympatykami nie powinni mieć ułatwionego dostępu.Panie Dworak to naprawdę nie jest Pana dwór.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Malaak do Olafa :
Oczywiście że każdy ma prawo oglądać co chce i niech ogląda ale ja nie mam obowiązku tej szopki finansować i nie chcę tego robić a Rydzyk chce mieć TV za kasę WSZYSTKICH obywateli bo o to cała ta szopka . A ciemnotę i kłamstwo nalezy potępiać ZAWSZEi Wszędzie . Dzięki takim właśnie kłamcom i kombinatorom jak Rydzyk mamy tak jak mamy w polsce. I nie ma w tym żadnej nienawiści z mojej strony , jest tylko opis rzeczywistości. I do tego piszę dlatego bo myślę samodzielnie i obserwuję rzeczywistość. Mojego myślenia nie zgnojono w seminarium jak setkom księży cwaniaczków którzy żyją z kłamstwa na co dzień.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Olaf do Malaaka :
Zal mi CIEBIE kolego ta nienawisc kiedys cie zabije wlasnie dzieki takim ludziom jak TY ludzie boja sie wieczorem wyjsc na ulice boja sie nienawisci odrzucenia WIECEJ TOLERANCJI OPAMIETAJ SIE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Malaak :
A Ty ciągle o domniemanej nienawiści z mojej strony. Nudne to już i nieprawdziwe. Czy mówienie BANDYTA O BANDYCIE jest nienawiścią ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Tomasz :
Choć od ponad dekady nie chodzę do kościoła, to w pełni popieram uczestników marszu-protestu. TV Trwam nie oglądam, ale usuwanie dostępu do niej, to najzwyklejsza cenzura i zamach na wolność słowa. Demokracja w III RP robi się coraz bardziej fasadowa, trzeba temu przeciwdziałać niezależnie czy ktoś jest wierzący czy nie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) FaFi :
Nikt nie usuwa dostępu do TV Trwam , ona działa i pewnie działać będzie. Po prostu państwo polskie nie powinno finansować jej działania i nadawania , a tego chce Rydzyk i to to jest cała afera. On po prostu chce nadawać za darmo podczas gdy inne TV za to płacą. Nie można dorabiać ideologi do spraw biznesowych. Mieszają Wam w głowach Rydzykowe popychadła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) beata do FaFI :
Nie obrazaj ludzi czy to wedlug ciebie jest dyskusja to brak szacunku dla ludzi starszych bo to oni przedewszystkim ogladaja ta telewizje i maja do tego prawo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Olaf Malaaka :
Jak mozna tak argumentowac z TOBA nie da sie rozmawiac pozwol ludziom decydowac o sobie nie zabieraj im prawa do wolnosci wyboru nie zabieraj im tego ityle dziekuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Malaak :
Prawo do wyboru ma każdy z nas ale ZA SWOJE PIENIĄDZE a nie za publiczne. Nie masz żadnych konkretnych argumentów. A ja mam ich wiele. To że ktoś (lub grupa ) chce czyjejś kasy nie znaczy że mają ją dostać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Marcin :
Malaak - 1. po pierwsze to tv trwam i rm utrzymują się z darowizn chętnie oddawanych przez ich widzów i słuchaczy - a nie jak podnosisz za TWOJE pieniądze 2. tv trwam zapłaci za koncesję jeżeli pan Dworak będzie chciał przyznać - NIC ZA DARMO 3. zarzuty które stawiasz komuś że jest bandytą - to są kłamstwa (czyjeś dobre imię szargasz) które powtarzasz za propagandą tvn i innych nieprzychylnie nastawionych ludzi którym zależy na kłamstwie - bo z tego kłamstwa ciągną profity. 3. posłuchaj najpierw rm i oglądnij tv trwam a potem wypowiadaj się, że jesteśmy ciemnotami - obraziłeś mnie pomimo tego że nie wiesz o czym mówisz. DLACZEGO ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Malaak :
1 Rydzyk notorycznie łamie prawo nadawcy publicznego nadając reklamy w TV której nadawać reklam nie wolno (Status nadawcy publicznego ) i dlatego nie przydzielono mu miejsca.2 To jest przestępstwo za które każdy inny nadawca byłby ukarany już dawno.3 Każda religia jest oazą ciemnoty !!!! Żaden kraj wyznaniowy nie dorobił się niczego, to najlepszy przykład. Religia jest tylko formą wyzysku ludzi przez grupę cwaniaczków którzy z tego żyją i dorabiają się fortun. Wszyscy finansujemy w polsce te czarne pijawki czy nam się to podoba czy nie. Faktycznie brak rozdziału kościoła i państwa!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Malaakowi :
Przeczytałem i odkryłem, że czyli marksizm nie umarł !!! "Jakość" tych marksistowskich "argumentów" poraża . Twoim przodkiem nie był jakiś Dzierżyński ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) Malaak :
Takie są zapisy naszej KONSTYTUCJI ciemniaku. A ty chciałbyś by reżim rosyjskich okupantów zajęli okupanci z Watykanu ? Na razie właśnie tak jest . Każdy rozsądny człowiek to wie !!! Tak jak pisałem łamane są zapisy konstytucji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2012) beaya :
Blagam nie dyskutujcie z Malaakiem to rzucanie grochu o sciane .Pomodle sie za niego moze sie opamieta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2012) bronia :
malaak ma rację, a wam po prostu brak rzeczowych argumentów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2012) Kmicic :
Oaza ciemnoty o religii mówią ci którzy nie mają pojęcia czym dla wierzącego człowieka religia jest. Za ten kraj i za tą religie nasi Ojcowie krew i życie oddawali. Więc szanuj Maalak choć tych poległych. Nie słyszałeś nigdy słów "Przysięgaliśmy na orła i na krzyż" lub "Tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem" Cieszy mnie że jednak są wartościowi ludzie w naszym kraju, którzy mają właściwe rozeznanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) Falong :
Żal mi ludzi którzy muszą się podpierać hasłami, przysięgami , sloganami, religią , by być uczciwym i porządnym człowiekiem. To właśnia świadczy o braku kręgosłupa moralnego. Ktoś powiedział że żyjemy w kraju gdzie 90 procent katolików mieszka a on nie zna żadnego. Taki właśnie jest ten polski katolicyzm. Pusty jak wydmuszka. Znam wielu ludzi którzy klęczą ze złożonymi rączkami przed ołtarzem w niedzielę a zabili by sąsiada za byle co gdyby nie bali się sądu i kary. Znacie takich ludzi Wy wszyscy czytający. A hasła które przytacza Kmicić są właśnie przykładam totalnego ciemniactwa i braku zrozumienia dla tych ludzi którzy te faszystowskie hasła mają w ............. sami wiecie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) Kmicic :
Cóż człowiek człowiekowi nie równy i ja znam takich ludzi nie przecze, ja nie będę sie kłócił mimo że i mnie obrażono tak jakby ktoś po fotografi mówil kto jest dobry kto zły, nie w tym rzecz. Niech sobie rozsądzi w sumieniu każdy krytyk czy warto krytykować i czy jest co. A jeśli komuś takie hasła przeszkadzają to już nie moja sprawa. Te hasła są faszystowskie? Nic w tym temacie już nie powiem ale ja tu faszyzmu żadnego nie znajduję, to nie faszyści te hasła wyznawali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2012) czerwony kapturek :
Stowarzyszenie wielbicieli Koziołka Matołka oraz wielbiciele Sztyrlica i Czapajewa apelują o emisję tych filmów na antenie najbardziej wolnej telewizji ... !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2012) Mocherowy ciemniak i zapluty karzeł reakcji :
Do Malaaka, FaFi i innych kilka faktów: 1. TV TRWAM jest nadawcą komercyjnym, ma prawo nadawać reklamy i nikt nigdy jej o to nie oskarżał. Nadawcą społecznym jest natomiast Radio Maryja. Formułowano wobec tej rozgłośni wielokrotnie takie zażuty. KRRiT nałożyła nawet ostatnio na nie karę wysokości 4 000 zł za rzekome "nadawanie ukrytych reklam", choć nie przytoczyła przy tym żadnych konkretów (polecam lektórę szczegółów w na stronach KRRiT i RM). 2. Co do procesów sądowych, to Redemptoryści na nudę nie mogą narzekać odkąd zajęli się głoszeniem Ewangelii w mediach elektronicznych. 3. Nikt z Redemptorystów nie domaga się żadnych dóbr finansowanych z publicznych pieniędzy. Sami utrzymujemy katolickie media. Są one prawdziwą Platformą Obywatelską, umożliwiającą wszysktim w miarę kulturalnym osobom publicze wypowiadanie się na poruszane w audycjach tematy. 4. Sporo słucham RM. Napewno nie jest Ono idealne, ale nigdy ne dostrzegłem tam odznak "ksenofobii", "zacofania", czy jakichś "uprzedzeń", albo roszczeń. Podajcie jakieś fakty. 5. Co do ciemnoty to właśnie Kościół Katolicki nauczył Europę czytać i pisać, oraz takie tam jeszcze inne: wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, ... i.t.p. 6. Z jakiego to "kłamstwa księża żyją na codzień" ? Dyskusja na tym poziomie argumentacji możliwa jest na forum Gazety, Politykil itp. Wg mnie inTARnet jest za poważnym miejscem na wyładowywanie samych emocji. 7. W całym cywilizowanym świecie kulturalni ludzie duchownych katolickich płci męskiej tytułują przez "ksiądz" (diecezjalnych), albo "ojciec" i "brat " (zakonnych). 8. Wojska Radzieckie już dawno opuściły nasz Kraj, zostali tylko ich agenci, oraz przedsiębiorstwa gospodarcze i medialne. 9. Poza tym każdy z nas wyciąga tylko takie wnioski, na jakie go stać. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2012) Fafi :
http://antykiecka.blogspot.com /2011/01/o-czym-nie-wie-90-kat olikow.html Tu faktów kilka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-04-2012) Kmicic :
To jest wiarygodne źródło? O czym mowa przecież jeśli wejde na strone komunistów to zawsze będzie pisało że Stalin i Lenin są bohaterami. To samo tu jakiś ateistyczny portal. Jeśli już masz jakieś źródła to takie które nie budzą skrajności u zwolenników i przeciwników danego tematu. Albo książka jakiegoś naukowca poparta konkretnymi dowodami. Wtedy nie oświeceni katolicy jak ich nazywasz ciemnogród chętnie poczytają bo na wiedzą się nie zamykają. Ale nie to, to już wole poczytać jakiś brukowiec.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2012) Fafi do Babinicza :) :
Tu nawet nie chodzi o treść tylko o MYŚLENIE samodzielne i szukanie tego co prawdziwe. Bo to co serwują w kościołach z prawdą nie ma nic wspólnego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2012) Kmicic :
Ja nie widze sprzeczności wiary z rozumem. Właśnie samodzielne myślenie. To dlaczego się na takich informacjach opierasz? Przecież to jest czyjeś myślenie. To dlaczego nazywasz katolików ciemnogrodem skoro nic nie robimy przeciw komuś a dla kogoś. To gdzie ciemnogród, czy w tym że opieramy się na wiekowym magisterium Kościoła, które od wieków jest takie samo? Bo jeśli tak to już wole ten fundament Kościoła, niż jakąś niekoniecznie mądrą stronę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2012) cc :
może jakaś głodóweczka ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2012) Bzyk :
Kmicic jak nie widzisz sprzeczności między wiarą a rozumem to znaczy że tego drugiego już dawno nie posiadasz. Właśnie istnieje ogromna sprzeczność dlatego wiara to tylko wiara, ni uzasadniona dotąd i nigdy w przyszłości. Każdemu wolno wierzyc w takie pierdoły w jakie chce. NP w to że robaczki swiętojańskie zbawiły świat albo w to że zorro zmartwychwstał i jest to tak samo mądre jak to w co ty wierzysz. Biedni są ludzie którzy potrzebują wiary by żyć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) Kmicic :
I tu jest różnica ogromna między nami. Kiedy w końcu przeciwnicy religii zrozumieją że wiara nie jest kierowana przeciw czemuś(jakiejś nauce) komuś . Ale jest dla kogoś. Wszystko co chrześcijańskie tak traktujecie, nawet Krzyż jak symbol przeciw komuś, ale nie określicie przeciw komu, otóż wiara chrześcijańska przeciw człowiekowi nie występuje. A co do innej kwestii że wiara i rozum to sprzeczność. To powiem tak nie trzeba wiary żeby 2+2=4 wiedzieć . No chyba że tak myślisz, ale było by to śmieszne. Wiara jest tym czego nie wytłumaczy się nauką, i tym co wiąże się z wierzeniami chrześcijan.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2012) Malaak :
Wiara jest złem !!! Wiesz dlaczego ? bo złe są jej owoce. Bo jej kłamliwe tłumaczenie i pozory mówią o czynieniu dobra a czyni TYLKO zło. Jak się zastanowisz to dotrze to do Ciebie. Przez całe stulecia księża mówią o tym jak to dla naszego dobra istnieją, tylko że wychodzi im jakoś tak że efektem ich pracy jest zło, nienawiść, ogromna chciwość , skłócanie ludzi, morderstwa w imię boga, działanie na szkodę ludzi w imię dobra Watykanu. A co do krzyża to tylko symbol, TYLKO SYMBOL NIC WIĘCEJ. A historia nas uczy jak wiele zła pod tym symbolem uczyniono. Ne możesz o tym nie wiedzieć nawet jak Cię to nie interesuje. Wystarczy prześledzić historię chrześcijaństwa lub każdej innej wiary by wiedzieć ile zbrodni za sobą mają. W wojnach religijnych w imię boga zabito więcej ludzi niż w wojnach światowych !!! To jest ta dobroć i nie działanie przeciw komuś ?????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2012) Malaak :
A to przykład z dzisiaj na katolicką prawdę ,prawość, katolickie podejście biskupów w tym jednego w szczególności..........religia .onet.pl/publicystyka,6/pokuta ,35716,page1.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2012) MalaakU5VP :
http://religia.onet.pl/publicy styka,6/pokuta,35716,page1.htm l

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl