To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sprawcy rozboju na staruszce zatrzymani    -   02/4/2012
Sukces tarnowskich policjantów
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwóch mężczyzn z Tarnowa w wieku 25 i 32 lata, którzy zaatakowali 80-letnią kobietę w jej własnym domu. Karani w przeszłości za podobne czyny mężczyźni usłyszeli, popełniony w warunkach powrotu do przestępstwa, zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 do 18 lat. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Do napadu doszło w piątkowy wieczór, 9 marca. Do drzwi samotnie mieszkającej mieszkanki Tarnowa zapukało dwóch mężczyzn. Nie przeczuwająca zagrożenia kobieta wpuściła do domu zakapturzonych mężczyzn, którzy rzucili się na nią przewracając na podłogę. Potem skrępowali jej ręce i usiłowali założyć worek na głowę. Grożąc nożem żądali pieniędzy. Po splądrowaniu domu ukradli blisko 800 złotych i telefon komórkowy. Nim opuścili dom grozili kobiecie użyciem noża, w przypadku powiadomienia policji. Ofierze udało się rozsupłać związane z tyłu ręce i zawiadomić o zdarzeniu policję, która natychmiast rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę działania.

Choć bandyci błyskawicznie oddalili się z miejsca zdarzenia, policjanci ustalili kim są. Już kilka godzin po napadzie wytypowali sprawców. Mężczyźni zostali zatrzymani. Mimo młodego wieku, 25 i 32-latek mają za sobą bogatą przeszłość kryminalną. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy i wyniki badań zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów, dały podstawę do przedstawienia obu mężczyznom zarzutów. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy.
W toku realizacji sprawy policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód ustalili dodatkowo, że niespełna tydzień przed dokonaniem rozboju na staruszce, 32-latek wraz ze swoim o 10 lat młodszym bratem, napadli w Tarnowie na powracającego wieczorem do domu starszego mężczyznę. Przewrócili go na ziemię, skopali i zabrali telefon komórkowy oraz aparat słuchowy. Śledczy odzyskali „komórkę”.
22-latek także trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 18 lat .
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl