To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   02/4/2012
Tydzień pełen wrażeń
Liczne zdarzenia drogowe – w tym dachowanie w Pogórskiej Wo li, zniszczenie mienia - m.in. murawy boiska piłkarskiego przy ul. Bandrowskiego w Tarnowie i rozpalenie „ogniska” w Joninach z kradzionego drzewa, drewnianego ogrodzenia i tablicy informacyjnej, liczne kradzieże (np. samochodu wartości 20 tys. zł w Tarnowie), zatrzymanie złodzieja paliwa o znacznej wartości oraz ponad 5 ton złomu, zatrzymanie sprawców napadu na 80-letnią staruszkę – wydarzeń kryminalnych w minionym tygodniu nie brakowało. Wciąż też ofiarą oszustw padają osoby w podeszłym wieku – i tak np. 70-letnia mieszkanka Starych Żukowic wpuściła do domu dwie kobiety, które miały jej „powróżyć”. „Wróżba” okazała się bardzo kosztowna – kobieta straciła pieniądze w kwocie 7 tys. złotych...

Ogloszenie

Kradzieże
26 marca policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie 19-letniego mieszkańca Krakowa, który w dniu 24 marca dokonał kradzieży paliwa w ilości 333 litrów o wartości 1939,79zł. Mężczyzna podejrzany jest również o podobną kradzież w dniu 13 marca br. w miejscowości Łopoń (gm. Wojnicz), gdzie dokonano kradzieży 86 litrów paliwa o wartości 500zł. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Nieznany sprawca dokonał kradzieży samochodu osobowego marki Audi A3 koloru granatowego o wartości około 20.000zł z parkingu przy ulicy Promiennej w Tarnowie. Trwają czynności mające na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za kradzież.
Jak informowaliśmy bardziej obszernie Tarnowscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie po przeprowadzeniu intensywnych czynności wykrywczych, polegających na analizie zdarzeń i metod działania sprawców, wytypowali a następnie dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn – mieszkańców Jasła – w wieku 19 i 24 lat podejrzanych o dokonanie szeregu włamań i ich usiłowań do budynków plebanii w okresie od 6 stycznia 2011 r. do 25 marca 2012 r. Sprawcy dokonywali włamań do 12 plebanii z terenu województwa małopolskiego i podkarpackiego. Interesowały ich przede wszystkim pieniądze w gotówce. Przedmiotem kradzieży były różne kwoty od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy. W sumie skradli ponad 31.000 zł.
„Kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali pracownika jednej z tarnowskich firm. W przeciągu niespełna roku mężczyzna ukradł i wywiózł z terenu zakładu pracy ponad 5 ton stalowego złomu i 750 kg kajneru. Starty na szkodę pracodawcy wynoszą 9200 złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Z rejonu kęp w miejscowości Błonie zniknęło 300 sztuk wiązek faszyny. Złodziej ukradł powiązane ze sobą gałęzie, powodując straty w wysokości 2,5 tysiąca złotych na szkodę prywatnej osoby.

Oszustwa
27 marca policjanci z KP Tarnów-Centrum otrzymali zgłoszenie od 70-letniej mieszkanki Starych Żukowic, która padła ofiarą oszustwa. Dwie kobiety wpuszczone do domu celem „wróżenia”, wykorzystały nieuwagę pokrzywdzonej i dokonały kradzieży pieniędzy w kwocie 7.000zł.

Napady, rozboje
O tym obszerniej również już pisaliśmy w osobnej wiadomości: policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwóch mężczyzn z Tarnowa w wieku 25 i 32 lata, którzy zaatakowali 80-letnią kobietę w jej własnym domu. Karani w przeszłości za podobne czyny mężczyźni usłyszeli, popełniony w warunkach powrotu do przestępstwa, zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 do 18 lat. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 17,18 i 19 lat, którzy spowodowali straty przekraczające 1000 złotych na szkodę Nadleśnictwa Gromnik. Do zdarzenia doszło w Joninach. Tuż pod lasem, w przygotowanym do rekreacji miejscu biwakowania zatrzymani urządzili sobie ognisko. Kiedy zabrakło drzewa, postanowili daleko go nie szukać. Wyrwali i spalili część drewnianego ogrodzenia oraz składowanego przez leśników drewna, a także wbitą w podłoże tablicę informacyjną. Tuchowscy policjanci szybko namierzyli sprawców, mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
W nocy z piątku na sobotę nieznany sprawca uszkodził murawę boiska piłkarskiego przy ul. Bandrowskiego w Tarnowie oraz kilka betonowych przęseł ogrodzenia malując po nich farbą. Starty na szkodę klubu oszacowano na 1,5 tysiąca złotych. Trwając czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Za kółkiem
26 marca, około godziny 9:00, kierujący samochodem marki Volkswagen Passat, jadąc wraz z pasażerem w miejscowości Pogórska Wola w kierunku Dębicy zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, po czym dachował. Kierujący – 60-letni mieszkaniec Sosnowca – doznał ogólnych potłuczeń ciała, natomiast pasażer – 49-letni mieszkaniec Katowic – doznał złamania oczodołu lewego oraz złamania lewej ręki. Badanie na trzeźwość wykazało, że kierujący był trzeźwy.
Do wypadku doszło również na ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Kierujący samochodem marki VW Crafter – 41-letni mieszkaniec Radlnej – nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z fiatem punto, najeżdżając na jego tył. W wyniku zdarzenia urazów doznali: kierująca w postaci złamana szyjki kości ramieniowej oraz pasażerka w postaci urazu kręgosłupa szyjnego.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód marki VW Golf, którym poruszał się 44-letni mieszkaniec Kąśnej Górnej. Funkcjonariusze ustalili, iż kierujący złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do lipca 2012.
1.3 promila alkoholu w organizmie miała zatrzymana wczoraj 28 marca wieczorem w Zabawie 23-letnia mieszkanka miejscowości. Rowerzystce grozi postępowanie karne i groźba kary w wymiarze do jednego roku pozbawienia wolności.
29 marca w Ostruszy zatrzymano jadącego na nieoświetlonym rowerze mężczyznę. W czasie kontroli policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. 30-letni miejscowy miał w organizmie blisko promil alkoholu. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.
1 kwietnia po godzinie 16.00 w Woli Rzędzińskiej, jadący drogą K 1376 seatem, 21-letni mieszkaniec Pogórskiej Woli, na łuku w prawo nie dostosował prędkości do panujących warunków pogodowych, doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka oplem, który prowadziła 24-letnia mieszkanka Nowej Jastrząbki. Kobieta doznała złamania kości stopy, pasażer pojazdu oraz kierujący oplem nie odnieśli obrażeń. Obydwoje kierujący byli trzeźwi.

Narkotyki
Na ul. Lwowskiej w Tarnowie policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 21-letniego mężczyznę posiadającego przy sobie niewielką ilość marihuany.

Różne
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali 18-letniego mieszkańca Ilkowic, który podczas interwencji z jego udziałem znieważył stróżów prawa wulgaryzmami. Za czyn jakiego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności do roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl