To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   6 kwietnia: Millennium Studio    -   04/4/2012
Zakochany Goethe
Johann Wolfgang Goethe jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie literackim. W dobie burzy i naporu był niekwestionowanym przywódcą duchowym pisarzy. To jego "Cierpienia młodego Wertera" spowodowały lawinę samobójstw a "Faust" zwiększył zainteresowanie mistycyzmem. Zanim jednak doceniono go jako zwinnego pisarza, znany był bardziej jako lekkoduch i bawidamek. Z jednej strony tragiczno-romantyczny w swych dziełach, z drugiej rozrywkowy gaduła. Goethe jakiego nikt się nie spodziewa - będzie zaskakiwał za sprawą filmu „Zakochany Goethe”, który pokazany zostanie na jednorazowej projekcji w kinie Millennium, w piątek 6 kwietnia o godz. 20:00. Młody Goethe wyjeżdża na prowincję uzupełnić prawnicze wykształcenie. Niespodziewanie znajduje tam... miłość. Zakochuje się w kobiecie przeznaczonej innemu mężczyźnie. Charlotte Buff staje się jego fascynacją. Jego uczucie jest gorące, silne i z góry skazane na klęskę...

Ogloszenie

Młody Goethe żyje marzeniami o byciu pisarzem. Jego ojciec pokłada w nim wielkie nadzieje, ale nie widzi go w roli literata a...prawnika. Ułożył już dla niego plan na życie. Ma być wybitnym adwokatem. Johann pogrzebuje ojcowskie nadzieje. Kiedy nie zdaje egzaminu, musi wyjechać na prowincję, do miasteczka o nazwie Wetzlar. Ma to być mieścina na tyle mała i na tyle nudna, żeby młodemu Goethemu nic nie przeszkadzało w kształceniu się. Johann w tejże mieścinie znajduje jednak... miłość. To dla tam poznanej Charlotty Buff pisze "I wszystko w nas było do wtóru, I każdem tchnieniem byłem Twój". Ta miłość nie jest jednak silniejsza, niż konwenanse... Lotta jest przeznaczona innemu. Choć uczucie Johanna jest odwzajemnione, nie jest możliwe do spełnienia. Dla Goethego kolejnym ciosem w serce jest fakt, że Lotta stanie się niebawem żoną jego... przełożonego i przyjaciela.

Uczucie, które rozdziera Goethemu duszę, jest również natchnieniem. Załamany i świadom niemożliwej do spełnienia miłości pisze "Cierpienia młodego Wertera" - opowieść, która niebawem stanie się sztandarową dla romantyzmu.

"Zakochany Goethe" to porywający obraz miłości, sztuki i śmierci, pokazujący najważniejszą postać doby burzy i naporu w zupełnie nowym świetle.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl