To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Łukasz” nagrodzony „Diamentem Forbesa”    -   04/4/2012
Szpital z diamentem
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie z prestiżowym Diamentem Forbesa. Placówka otrzymała wyróżnienie przyznawane przez miesięcznik finansowy za dynamiczne zwiększenie swojej wartości w ciągu dwóch lat. Wartość szpitala została obliczona na podstawie tzw. metody szwajcarskiej, łączącej metodę majątkową i dochodową. Dokonali jej niezależni eksperci z czołowej na świecie wywiadowni gospodarczej Dun&Bradstreet, na podstawie złożonych przez szpital raportów w 2011 roku.

Ogloszenie
>

–Przeprowadzone w szpitalu inwestycje połączone z zakupem wysokiej jakości specjalistycznego sprzętu przyczyniły się do otrzymania przez nas wysokiej oceny. Cieszy nas to wyróżnienie i będzie mobilizowało do dalszego podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług – podkreśla Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, która odebrała pamiątkowy dyplom z rąk redaktora naczelnego magazynu Forbes Kazimierza Krupy.

Niezależni eksperci Forbesa zwrócili uwagę, że szpital im. św. Łukasza w Tarnowie może pochwalić się wysoką płynnością bieżącą, terminowym regulowaniem zobowiązań, niezaleganiem z płatnościami, wysoką rentownością oraz wysoką efektywnością gospodarowania majątkiem. Bardzo ważnym elementem jest także wzrost kapitału własnego placówki – w 2009 roku wyniósł on 80 mln 870 tys. zł a w 2010 roku był już ponad 6 mln 300 tys. zł wyższy.

Warto zaznaczyć, że szpital im. św. Łukasza w Tarnowie jest jedyną tego typu placówką medyczną w Małopolsce, która znalazła się w zestawieniu Forbesa wśród firm generujących przychód od 50 mln do 250 mln zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(04-04-2012) Weredyk :
Gratulacje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) zdziwiony :
Weredyk to wazelina. A ja słyszałem, że w szpitalu jest CBA - czy to prawda?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) karimm :
Czemu nie napisali, że dzieje się to kosztem wyzysku średniego i niższego personelu i zaniedbań w remontach. Szpital stał się po socjalistycznym pomnikiem w którym w łazienkach grzybki rosną niczym w pieczarkarni. Rodzące matki uciekają do Tuchowa i Roztoki czy nawet do starego (chociaż nazwami powinny się zamienić) szpitala. Najlepsi specjaliści odeszli. Co pani dyrektor na spadającą liczbę pacjentek? Zmniejszy liczbę łóżek i znów poprawią się wyniki finansowe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) zdziwiony :
No to jest to CBA w nowym szpitalu czy nie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) do zdziwionego :
jest w Fabiosie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2012) zdziwiony :
To jest szpital Łukasza, a nie Fabiana! No to jak z tym CBA w szpitalu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2012) do karimm :
Z tą ucieczką rodzących to mit. W Tuchowie szpital ledwie dyszy, a Roztoka jest dla odważnych (brak lekarzy specjalistów na dyżurach). Córka po dokładnym rozpoznaniu zdecydowała się na poród w nowym szpitalu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2012) doktor Anna :
Czy ciąża to choroba? Czy porody w szpitalu są czymś normalnym, czy też kolejnym sposobem na wywoływanie traumy przez ludzi systemu medycznego u przychodzących na świat nowych członków społeczeństwa? Porody naturalne, o których przeważnie zielonego pojęcia nie mają lekarze położnicy zwykle spodziewają się oni bowiem powikłań, a prawda jest taka, iż sami najczęściej do nich doprowadzają, by móc następnie nieść rodzącym kobietom pomoc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl