To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowska sekcja kartingowa treningowo w Lublinie    -   05/4/2012
Kartingowe wieści
Tarnowianie udali się na testy profesjonalnych gokartów i trening do Lublina. Dzięki uprzejmości CRG Polska była okazja, aby młodzi adepci kartingowi sprawdzili swoje umiejętności na otwartym torze PZM o długości 1400 metrów i rozpocząć kolejny etap przygotowań do sezonu 2012 w Polsce. Dla sporej części zawodników, kolejnych wychowanków sekcji kartingowej przy torze SPEED RACE w Tarnowie był to ich pierwszy krok w profesjonalnym kartingu.

Ogloszenie
>

Jak czytamy w nadesłanej relacji, młodzi tarnowianie podczas swojej pierwszej wizyty na obiekcie w Lublinie mieli za zadanie uważnie przyglądać się starszym kolegom, jechać w miarę równo i kontrolować tempo, ale przede wszystkim popełniać jak najmniej błędów. W wtorkowy poranek, przy temperaturze oscylującej w granicach 8-12 stopni C, zawodnicy sekcji kartingowej zmagali się z bardzo śliską oraz troszku zabrudzoną nawierzchnią lubelskiego toru. Kilka godzin jazd zostało poświęconych na adaptacje do panujących warunków oraz naukę jazdy odpowiednią techniką. Dopiero popołudniu przy temperaturze około 15 stopni C, tarnowianie rozpoczęli intensywne jazdy typowo na czas, tempo wzrastało z każdym wyjazdem na tor. Pokonanie wielu okrążeń toru będzie procentować, a ten trening umożliwił solidne przygotowanie się do kolejnego etapu testów przed nowym sezonem startów.
Podczas tego wyjazdu również pierwsi zwycięzcy zawodów Karting Grand Prix 2012 odebrali swoje nagrody. Uczestnikom towarzyszyło pełno emocji i super zabawy oraz niezapomniane przeżycia zarówno tym najmniejszym jak i tym troszku starszym.

-Karting rozwija u dzieci i młodzieży dyscyplinę i charakter oraz refleks. Jazda kartem jest dla nich przede wszystkim zabawą, ale umiejętności, które już teraz zdobywają zaprocentują w przyszłości. W jeździe gokartem jest wszystko, czego w normalnym ruchu drogowym nie mamy możliwości sprawdzić. Karting jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak również socjalno-integracyjnym. Dzięki rosnącej popularności jest to sport dostępny dla szerszego grona miłośników motoryzacji niż inne dziedziny. Ponieważ jest uprawiany przez dzieci, młodzież, całe rodziny oraz osoby niepełnosprawne stanowi znakomity początek przygody ze sportem samochodowym oraz uczy w sposób praktyczny bezpieczeństwa ruchu drogowego - stwierdza Rafał Kiwior, koordynator akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa".

Informacje na portalu: www.gokarty-tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl