To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   10/4/2012
Na podwójnym gazie
Miniony tydzień przyniósł wiele zdarzeń drogowych, niekiedy ze skutkiem śmiertelnym (jak miało to miejsce na obwodnicy w Wojniczu, gdzie w wyniku zderzenia zapalił się daewoo lanos i ciężarowy renault). Częstokroć były to zdarzenia na „podwójnym gazie”, oscylującym w pobliżu 3 promili alkoholu we krwi. Niekiedy zakończone zignorowaniem kontroli drogowej i dachowaniem pojazdu...

Ogloszenie

Kradzieże
Nieznani sprawcy włamali się do niezamieszkałego domu w Chojniku. Ukradli dwa silniki z wózkami, podkaszarkę oraz przewód siłowy. Straty na szkodę właściciela oszacowano na 1800 złotych. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.
Z niedzieli na poniedziałek, z nie zamkniętego pomieszczenia garażowego w Tarnowie ukradziono rower, ponad 40 butelek alkoholu oraz pokrowiec na namiot. Właściciel poniósł starty w wysokości 1900 złotych. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Napady, rozboje
3 kwietnia w południe do idącej ul. Prusa w Tarnowie 61-letniej mieszkanki miasta podbiegł mężczyzna, który wyrwał jej torebkę z pieniędzmi, dokumentami, kluczami i lekarstwami. Widząc co się dzieje przechodzące tamtędy małżeństwo usiłowało zatrzymać złodzieja. Sprawca potraktował ich gazem pieprzowym, po czym próbował uciec. Został zatrzymany przez przybyłych na miejsce policjantów, którzy odzyskali skradzione przedmioty. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kradzież rozbójniczą . Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Za kółkiem
W samo południe, 2 kwietnia na ul. Mieleckiej w Lisiej Górze policyjny patrol zatrzymał do kontroli kierującego ciężarowym manem. Badanie mężczyzny wykazało, że ma on w organizmie 1,2 promila alkoholu. Utracił prawo jazdy, teraz czeka go postępowanie karne.
2 kwietnia przed godziną 22.00 w Biadolinach Radłowskich kierujący fordem escortem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kilkaset metrów dalej pojazd dachował. 24-letni mieszkaniec miejscowości nie odniósł żadnych obrażeń. Poddany został badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 2,7 promila. Grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności.
W Koszycach Małych zatrzymano kierującego vw golfem. 33-letni mieszkaniec Rychwału prowadził pojazd mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Na ul. Tarnowskiej w Łęgu Tarnowskim doszło do kolizji drogowej. Włączający się do ruchu kierujący dostawczym volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą nr 973 volvo, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. W wyniku uderzenia volvo obróciło się i przemieściło na przeciwny pas ruchu, uderzając w jadącą z przeciwka mazdę. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak wykazało badanie kierowca volkswagena był nietrzeźwy- 53-letni mieszkaniec Łęgu miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Ponadto nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawiania wolności.
4 kwietnia o 5.30 na obwodnicy w Wojniczu jadący w kierunku Tarnowa daewoo lanos 60-letni mieszkaniec Nowej Rudy, wykonując manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym, utracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka ciężarowym renaultem z naczepą 40-letnim mieszkańcem Wilkowej. Pojazdy zapaliły się. Śmierć na miejscu poniósł kierowca i pasażerka lanosa - 58-letnia mieszkanka Nowej Rudy. Kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań. Do godz. 12.00 krajowa „czwórka” w miejscu zdarzenia była zamknięta. Ruch odbywał się przez miasto.
Wieczorem 5 kwietnia w Starych Żukowicach patrolujący okolicę policjanci zauważyli rowerzystę, który na ich widok nerwowo przyspieszył, a po chwili zaczął uciekać pieszo, porzucając rower. 52-letni mieszkaniec miejscowości został zatrzymany i poddany badaniu na zawartość alkoholu. Miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Odpowie za przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do roku.
2.5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany w piątek w Bieśniku 35-latek z Olszowej. Jadąc BMW utracił panowanie nad pojazdem i zakończył podróż w przydrożnym rowie.
W sobotę po 12.00 w Skrzyszowie kierowca VW passata podczas cofania w rejonie parkingu stacji paliw, potrącił 72-letniego rowerzystę. Mężczyzna doznał złamania kości strzałkowej. Trafił do szpitala. Badania obu kierujących wykazały, że byli trzeźwi.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali na terenie Plant Jakubowskiego w Tarnowie 32-latka, przy którym ujawniono 36,4 grama haszyszu i 2,5 marihuany. Narkotyki zarekwirowano, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl