To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Historia Agaty Mróz    -   10/4/2012
Nad życie
Od 11 do 17 maja w kinie Millennium oglądać będzie można biograficzny film "Nad życie" poświęcony wybitnej siatkarce, tarnowiance AGACIE MRÓZ. Co ciekawe, autorem scenariusza jest pochodząca z Tarnowa dziennikarka, scenarzystka i pisarka Patrycja Nowak.

Ogloszenie
>

O filmie
Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie. Wszystko miało być jak w bajce - piękny ślub, dzieci i dom w górach. Te plany przerywa jeden telefon. Po dramatycznej informacji Agata rozpocznie wyścig z czasem. Zawalczy o siebie, o mężczyznę, którego kocha i o dziecko, którego pragnie nad życie. Czy miłość wszystko zniesie? Czy wszystko przetrzyma? Olga Bołądź, Michał Żebrowski, Danuta Stenka i Hanna Konarowska w najpiękniejszym polskim filmie o miłości. "Nad życie" - od 11 maja w kinach!

Bohaterowie
Agata Mróz - młoda dziewczyna o nieodpartym uroku, wulkan energii. Mimo, że od 17. roku życia choruje na ciężką chorobę szpiku kostnego, została sportsmenką i jako siatkarka reprezentacji Polski zdobyła dwa razy mistrzostwo Europy. Żyje pełną piersią, jakby każdy dzień miał być ostatnim. Odważna, nie boi się walki o to, czego pragnie.

Jacek Olszewski - przystojny 35-letni architekt, introwertyczny. Skupiony jedynie na pracy, jakby jego prawdziwe życie dopiero miało się zacząć. Nie umie konfrontować się ze swoimi emocjami i lękami. Gdy poznaje Agatę, w jego życiu następuje rewolucja - Jacek nauczy się kochać i być szczęśliwym.

Dr Ewa Bielecka - 50-letnia lekarka, elegancka kobieta o silnej osobowości, charyzmatyczna postać. Poświęca się pracy. Żyje sama, prawie nie ma życia prywatnego. Ma córkę, z którą od lat nie utrzymuje kontaktów. Desperacko angażuje się w walkę o życie Agaty i jej dziecka, stając się jej najbliższą sojuszniczką i przyjaciółką.

Trener Ryszard Duda - 50-kilkuletni trener drużyny "Złotek" - narodowej kadry siatkarek. Silny, zdecydowany mężczyzna, jako trener niekonwencjonalny i wymagający, ale traktuje dziewczyny po ojcowsku. Gdy dowiaduje się o stanie zdrowia Agaty wie, że wbrew niej samej musi usunąć ją z drużyny, żeby ratowała swoje życie.

Obsada
OLGA BOŁĄDŹ
Absolwentka krakowskiej PWST - przebojem zdobyła sympatię polskich widzów. Po rozpoczęciu studiów od razu złożyła podanie o stypendium w Barcelonie. Dopięła swego: przez pół roku uczyła się na Wydziale Ruchu w Institut del Teatro w stolicy Katalonii. Zagrała w przedstawieniu dyplomowym "Dell Arte no es trista". W renomowanej Stella Adler Academy w Los Angeles uczyła się technik aktorskich jak wcześniej Marlon Brando, Robert De Niro czy Benicio Del Toro, których podziwia. Pierwszą poważną kreację aktorską stworzyła w dramacie Jerzego Stuhra "Korowód" (2007). W filmie i serialu sensacyjnym pt "Skorumpowani" (2008) wcieliła się w zdeterminowaną siostrę, szukającą zemsty za śmierć brata. W 2009 roku wystąpiła w dobrze przyjętym przez krytyków debiucie Jacka Lusińskiego pt. "Piksele". Widzów kinowych uwiodła rolą kibica drużyny piłkarskiej w "Skrzydlatych świniach" (2010) Anny Kazejak, gdzie zagrała u boku Pawła Małaszyńskiego i Piotra Roguckiego.
W Starym Teatrze w Krakowie zagrała u czeskiego reżysera Petera Zelenki w sztuce "Oczyszczenie", a także u Mikołaja Grabowskiego w sztuce "Tartuffe" rolę Marianny.

MICHAŁ ŻEBROWSKI
Michał Żebrowski jest absolwentem warszawskiej PWST. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 roku w "Samowolce" Feliksa Falka. Wielką popularność przyniosły mu role w polskich superprodukcjach filmowych z 1999 roku m.in. w "Panu Tadeuszu" Andrzeja Wajdy i w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Efektem była nagroda czytelników miesięcznika FILM w 2000 roku - Złota Kaczka dla najlepszego aktora - za role Tadeusza Soplicy i Jana Skrzetuskiego oraz nominacja do Orła - Polskiej Nagrody Filmowej za rolę u Hoffmana. W 2001 roku Żebrowski wcielił się w Geralta z Rivii, głównego bohatera "Wiedźmina" w reżyserii Marka Brodzkiego. Rola białowłosego zabójcy potworów umocniła jego wizerunek heroicznego bohatera.
W 2003 roku ponownie wystąpił u Jerzego Hoffmana w epickim fresku "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem". Uznanie przyniosła mu rola w przejmującym filmie Magdaleny Piekorz "Pręgi", za rolę Wojtka zdobył kolejną Złotą Kaczkę. Ponadto Żebrowski wystąpił w polsko-chińskiej produkcji Jacka Bromskiego "Kochankowie roku tygrysa" (2006) oraz debiutanckim filmie Andrzeja Seweryna "Kto nigdy nie żył...". Rok później zagrał w rosyjskiej megaproduckji "1612". W 2008 roku ponownie zagrał w filmie Magdaleny Piekorz pt. "Senność", rola przyniosła mu kolejną Złotą Kaczkę. Aktor zagrał także w nowej ekranizacji Janosika w reżyserii duetu Holland/Adamik. Wkrótce zobaczymy go w mrocznym thrillerze pt. "Sęp", gdzie wystąpił z Anną Przybylską, Danielem Olbrychskim i Pawłem Małaszyńskim.

DANUTA STENKA
Wybitna aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła Studium Aktorskie w Gdańsku. Zadebiutowała na scenie gdańskiego Teatru Wybrzeże, w "Betlejem Polskim" Lucjana Rydla. Po dyplomie pracowała w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. W 1988 przeniosła się do Teatru Nowego w Poznaniu, a od 1991 jest związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Zyskała niezwykłą popularność dzięki kreacjom w "Bożej podszewce" (1998) i "Ekstradycji III" (1999). Oglądaliśmy ja także w "Cudzie Purymowym" (2000) wyreżyserowanym przez Izabellę Cywińską. W filmie Jerzego Antczaka "Chopin. Pragnienie miłości" (2000) Tę rolę oceniono bardzo wysoko, przyznając aktorce dwie nagrody: Złotą Kaczkę i Orła. Wystąpiła w "Quo vadis" Jerzego Kawalerowicza (2001). W 2003 r. wcieliła się w postać Judyty w ekranizacji bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi "Nigdy w życiu!", gdzie partnerował jej Artur Żmijewski. Zagrała w dramacie sensacyjnym "Pitbull" Patryka Vegi (2004), w dramacie "Kochankowie z Marony" Izabelli Cywińskiej (2000), a także w "Bożej podszewce II" (2005) tej samej reżyserki. Wystąpiła również w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj" (2006). Ostatnio widzieliśmy ją w głośnym kryminale Jacka Bromskiego "Uwikłanie" (2011) zrealizowanego na podstawie  bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszowskiego. Kilkakrotnie użyczała swego głosu w dubbingowanych wersjach filmów dla najmłodszych, m.in. w "Iniemamocnych" (2004) oraz w "Opowieściach z Narnii" (2005). W 2003 r. aktorka otrzymała Paszport Polityki.

Występują:
OLGA BOŁĄDŹ                             Agata
MICHAŁ ŻEBROWSKI                        Jacek
HANNA KONAROWSKA                        Baśka
MAREK KASPRZYK                  Trener
ANDRZEJ MASTALERZ               Dr Zarzycki
DANUTA STENKA                           Dr Bielecka
MARIA GŁADKOWSKA                        Matka Agaty
PRZEMYSŁAW CYPRYAŃSKI           Paweł

Twórcy
Reżyseria       Anna Plutecka Mesjasz
Scenariusz      Patrycja Nowak, Michał Zasowski
Zdjęcia                 Robert Halastra
Montaż                  Artur Rosek
Kierownik produkcji             Mariusz Kaleta
Scenografia                     Grzegorz Skawiński
Kostiumy                        Agata Culak
Charakteryzacja         Monika Chojnacka
Muzyka  Mateusz Pospieszalski

www.mck.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl