To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dzień Otwartych Drzwi w tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej    -   11/4/2012
13 kwietnia w PWSZ
Dzień Otwartych Drzwi organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie 13 kwietnia br. (piątek) w godz. 10.00 – 14.00 to nie tylko możliwość zdobycia informacji na temat proponowanej oferty kształcenia lub obejrzenia istniejącej bazy materialnej, to również okazja by poczuć się przez kilka godzin jak student tarnowskiej PWSZ. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli przekonać się na czym polega studiowanie i w jakich warunkach może się odbywać.

Ogloszenie

13 kwietnia (piątek) po raz kolejny tarnowska PWSZ organizuje Dzień Otwartych Drzwi. Odwiedzający Uczelnię Kandydaci na studia, dzięki bogatemu programowi, nie będą się nudzić ani chwili. W Auli uczelnianej odbędą się wykłady otwarte. Prof. dr hab. Ludwik M. Drużkowski będzie mówił o „Paradoksach w matematyce”, a prof. dr hab. inż. Marek Boczar wygłosi wykład o niezwykle frapującym tytule „Feromony – chemia miłości: strach i pożądanie”.

W tym samym czasie zwiedzającym zostaną udostępnione pracownie i laboratoria, w których można będzie obejrzeć i wypróbować praktycznie wiele specjalistycznych urządzeń. Czynne będą również stanowiska studenckich kół naukowych. Zakład Ochrony Środowiska wraz ze studentami z Koła Naukowego OŚKA przygotował dla miłośników przyrody mikroskopowe pokazy żywych organizmów, wystwę motyli, skał oraz szkieletów pt. „Pokaż mi swój szkielet a powiem Ci kim jesteś”. Zakad Fizjoterapii zaprezentuje wyposażenie pracowni fizjoterapeutycznej – chętni będą mogli obejrzeć i wypróbować sprzęt i urządzenia służące do przywracania pacjentom sprawności ruchowej. Z kolei w pracowni pielęgniarstwa obejrzeć będzie można wystawę fotografii pt. „Pielęgniarstwo wczoraj i dziś”, studentki tego kierunku zaprezentują stroje pielęgniarskie oraz przeprowadzą zabiegi ratownicze na fantomach. Będzie można również zbadać krew na obencość cholesterolu, trójglicerydów i cukru (osoby pełnoletnie).

Zakłady kształcące studentów na kierunkach inżynierskich udostępnią kandydatom na studia laboratoria w których na co dzień odbywają się zajęcia dydaktyczne. Zakład Elektrotechniki zaprezentuje Laboratorium Podstaw Elektroniki i Energoelektroniki oraz Specjalistyczne Laboratorium Pomiarowe. Zakład Informatyki zaprasza m.in. do Laboratorium Technik Multimedialnych, w którym odbywać się będą prezentacje systemów robotyki – programowalnych robotów przemysłowych Kawasaki oraz Lynux, a także zestawów edukacyjnych Lego Mindstroms. Zakład Technologii Materiałów zaprezentuje tajniki sztuki szklarskiej i ceramicznej, obejrzeć będzie można m.in. wytop szkła w piecu.

Zakład Chemii otworzy drzwi laboratorium chemicznego i zademonstruje specjalne pokazy chemiczne.

Chętni obejrzą nowoczesną Bibliotekę Uczelnianą wraz z Czytelnią i przekonają się jak łatwo można korzystać z zasobów bibliotecznych wykorzystując system informatyczny.

Czynne będą stoiska informacyjne wszystkich kierunków i specjalności kształcenia, na których uzyskać będzie można wiedzę na temat trybu i warunków rekrutacji, pomocy materialnej i warunków zakwaterowania w Domu Studenta. Uczelniane Biuro Karier zaprosi na indywidualną rozmowę doradczą, która pomoże Kandydatom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl