To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Premiera nowego spektaklu Teatru Nie Teraz    -   11/4/2012
Wyklęci
21 i 22 kwietnia w miejscu symbolicznym – bo w Areszcie Śledczym Warszawa-Mokotów na ul. Rakowieckiej - mieć będzie miejsce premiera najnowszego spektaklu Teatru Nie Teraz - „Wyklęci”, poświęconego żołnierzom wyklętym. Nieco wcześniej, bo 16 kwietnia o godz. 12:00 odbędzie się natomiast warszawska konferencja prasowa, w której wezmą udział: reżyser i dyrektor TNT – Tomasz A. Żak oraz przedstawiciele współorganizatorów premiery: Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Aresztu Śledczego.

Ogloszenie

Teatralna alternatywa w kolejnej odsłonie – Teatru Nie Teraz otwiera najnowsze rozdziały historii naszej Ojczyzny. Spektakl - opowieść o Armii Wyklętej.
„Powiedz - kiedy będzie tutaj prawdziwa Polska? Co?
To nie może być tak, żeby Polski nie było!
To jakaś intryga, nieporozumienie, zdrada!
Mamy broń oddać, a później co? Koniec?”

Powracają bohaterowie zbrojnego oporu przeciw sowietyzacji Polski, setki nazwisk i pseudonimów. Wśród nich ci, o których pamięć już udało się przywrócić (Pilecki, Szendzielorz, Kuraś, Siedzikówna) oraz ci, którzy o tę pamięć wciąż wołają. Choćby Józef Franczak, pseudonim „Lalek”, zamordowany w czasie SB-eckiej obławy w roku 1963… Historia żołnierzy zdradzonych i wyklętych trwa.
Pokazy premierowe odbędą się w jednym z najbardziej znanych miejsc kaźni okupacji niemieckiej, następnie okresu stalinowskiego i późniejszego – w więzieniu mokotowskim. To tu także trafiali żołnierze Armii Wyklętej, męczeni i mordowani z rozkazu budowniczych nowego, komunistycznego świata, w którym nie było miejsca dla „zaplutych karłów reakcji”.

Autorem scenografii, scenariusza i reżyserem spektaklu jest Tomasz A. Żak , twórca m.in. znanej już w Polsce „Ballady o Wołyniu”.
Aktorzy: AGNIESZKA RODZIK (Lilka); EWA TOMASIK (Helena); MAGDALENA ZBYLUT; (Danusia); ŁUKASZ KRZEMIŃSKI (Konrad); PRZEMYSŁAW SEJMICKI (Janek).

W spektaklu usłyszymy m.in. dawne polskie pieśni patriotyczne i religijne; fragmenty „Wyzwolenia” St. Wyspiańskiego, III części „Dziadów” A. Mickiewicza, a także zapomniany „Dekalogu Polaka” autorstwa Z. Kossak-Szczuckiej.

Zapraszają: Teatr Nie Teraz, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Areszt Śledczy Warszawa - Mokotów.

O premierze tarnowskiej będziemy jeszcze pisali.

www.nieteraz.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl