To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wiosenne spotkania przy kawie    -   13/4/2012
Na Zamku w Dębnie...
Tegorocznym „Spotkaniom”, na które zaprasza 15.04. 2012 r. o godz. 17 Oddział tarnowskiego Muzeum Okręgowego w Dębnie, będzie towarzyszył wernisaż wystawy „Ze szkicownika Jerzego Ruszla”, koncert zespołu Cracow Gitar Quartet, aukcja obrazów poplenerowych „Dębno 2012” oraz degustacja kawy. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na zakup materiałów plastycznych na zorganizowanie kolejnego pleneru integracyjnego.

Ogloszenie
>

Jerzy Ruszel jest znanym tarnowskim artystą, plastykiem i pedagogiem. Urodził się w 1956 roku w Tarnowie, studiował na ASP w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom w 1984 roku na Wydziale Architektury Wnętrz. Tam też jako asystent rozpoczął swoją pierwszą pracę zawodową. Po latach powrócił do Tarnowa i związał się z tamtejszym Liceum Plastycznym, w którym do chwili obecnej prowadzi zajęcia z młodzieżą. Jest artystą wszechstronnym, zajmuje się projektowaniem, malarstwem oraz rzeźbą. Swoje prace prezentował na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych tak w kraju jak i poza granicami. Z Dębnem związany jest poprzez plenery integracyjne, które od kilku lat odbywają się na terenie wzgórza zamkowego. Jerzy Ruszel uczestniczy w nich wraz z młodzieżą, która pod jego opieką doskonali tutaj swoje umiejętności. Wystawa rysunków pt. „Ze szkicownika Jerzego Ruszla” będzie prezentować warsztat artysty, jest to rodzaj dziennika z jego licznych podróży.

Wiosenne Spotkania przy Kawie wzbogaci koncert pt “Z Muzą tańca przez wieki” w wykonaniu Cracow Gitar Quartet. Zespół czterech gitar oferuje bogate możliwości brzmieniowe, a liczne transkrypcje pozwalają tym subtelnym i delikatnym instrumentom wykonywać utwory pisane na rozmaite składy instrumentalne, nie wyłączając orkiestry symfonicznej. Koncert ukaże piękno i bogactwo muzyki tanecznej od renesansu do współczesności. Od Europy po Amerykę Południową, od arcydzieł mistrzów po pełne uroku formy oparte na muzycznym folklorze w nowym intrygującym brzmieniu czterech gitar klasycznych.

Na zakończenie wieczoru przewidziana jest aukcja obrazów powstałych podczas ubiegłorocznego pleneru „DĘBNO 2011”. Jej celem jest zgromadzenie środków na zakup materiałów plastycznych na zorganizowanie kolejnego pleneru integracyjnego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl