To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa Jakuba Ochnio w Kielcach    -   13/4/2012
Afterimage na wyjeździe
16 kwietnia w Galerii Fotografii BWA/ZPAF w Kielcach (ul. Planty 7) odbędzie się wernisaż prac Jakuba Ochnio, absolwenta III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Na wystawę „Dorosłe granice dzieciństwa” składa się 25 fotografii, opowiadających o przemianie dziewczyny w kobietę.

Ogloszenie
>

”Wystawa Jakuba Ochnio „Dorosłe granice dzieciństwa” to bardzo osobisty materiał pięknie opowiadający o dojrzewaniu. Spójny zarówno pod względem treści jak i formy. Subtelne kadry pełne niedopowiedzeń, trochę na pozór niedokładne, trochę niepoukładane doskonale opisują ten stan młodości, trochę zawieszony gdzieś już nie w dzieciństwie a jeszcze nie w dorosłości. Spójność formy, nierozpraszanie odbiorcy chaosem w zdjęciach jedynie podkreśla treść. Historię dojrzewania, przepoczwarzania się dziewczynki w kobietę. Podchodząc bardzo blisko, będąc na wyciągnięcie ręki Kuba ukazuje namacalnie świat młodego człowieka. Pełen radości, smutku, chęci bycia już odpowiedzialnym ale i świat pełen eksperymentów z samym sobą.
Kubie udało się bardzo intymnie opowiedzieć między słowami również swoją historię. Historię swojego osiągania dojrzałości. Wchodząc bardzo głęboko w opowieść na oglądając powstający materiał miałem wrażenie, że momentami się w nim zatraca. Szukając elementów ważnych dla bohaterki swojego reportażu wychwytywał te które jego zdaniem, młodego człowieka, są kluczowe dla dorosłości. To właśnie ten subiektywny wybór scen, wybór pojedynczych zachowań, wybór nieobiektywny z perspektywy osoby praktycznie w tym samym wieku stanowi dopełnienie zdjęć i stanowi o potędze tego materiału”
- pisze Wojciech Grzędziński, członek tarnowskiego Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE,laureat World Press Photo, obecnie fotograf prezydenta RP.

Z kolei Jakub Ochnio tak opisuje swoją wystawę: ”Dorosłe granice dzieciństwa to cykl opowiadający o przemianie dziewczyny w kobietę. Historia pokonywania nieostrej, a zarazem bardzo gwałtownej granicy, oddzielającej nasze dzieciństwo od dojrzałej egzystencji.
Chciałbym, aby był to obraz momentu którego doświadczył (lub dopiero doświadczy) każdy z nas, w mniej lub bardziej podobnej formie.
Mimo, że tworzę głównie klasyczny fotoreportaż, w tym wypadku zastosowałem estetykę nowo-dokumentalną. Zdecydowały o tym subiektywność samego zjawiska w połączeniu osobistą koniecznością zmierzenia się z udokumentowaniem, pokonanej również przeze mnie, granicy.”


Jakub Ochnio – rocznik 90, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Obecnie również sekretarz Głównej Komisji Rewizyjnej oraz członek Rady Artystycznej Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF.

Fotografuje od 2006 roku. W centrum jego zainteresowania leży człowiek w ujęciu dokumentalnym i reportażowym.
Absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Obecnie student Dziennikarstwa
i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 
W latach 2006-2009 pełnił funkcję prezesa Grupy Fotograficznej OMEGA. Od 2009 roku jest członkiem Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni oraz prezesem ds. artystycznych Koła Fotograficznego Diafragma. Na początku 2010 roku wraz z trójką przyjaciół założył Kolektyw Fotografów AFTERIMAGE gdzie pełni funkcję prezesa.

Dotychczas jego prace publikowane były na blisko 80 wystawach w kraju i za granicą.
 Za swoje fotografie otrzymał kilkadziesiąt nagród, głównie w ogólnokrajowych konkursach.

Współorganizował kilka regionalnych spotkań autorskich. Wielokrotnie organizował i prowadził warsztaty fotograficzne z reportażu, dokumentu i fotoedycji.

Więcej informacji o autorze na stronie: www.jakubochnio.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl