To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa w Muzeum Etnograficznym    -   13/4/2012
Jaw Dikh
W poniedziałek, 16 kwietnia o godzinie 18, odbędzie się w tarnowskim Muzeum Etnograficznym otwarcie niezwykłej wystawy o niezwykłym tytule „Jaw Dikh”. Ten tytuł w języku romskim zaprasza: „Chodź zobacz” wystawę wyjątkową, bo prezentującą twórczość plastyczną artystów pochodzenia romskiego.

Ogloszenie
>

Wystawa jest rezultatem projektu „Romani Art. – International Dilaog”, czyli pleneru malarskiego ,który odbył się w ubr. w Czarnej Górze na Spiszu. Ten projekt miał na celu skonfrontowanie artystów pochodzenia romskiego z kilku krajów europejskich, różniących się sytuacją ekonomiczną, polityczną i relacjami społecznymi. Ta konfrontacja twórców z Francji, Hiszpanii. Albanii i Polski dała rezultat niezwykły – twórczą różnorodność, a jednak głęboko naznaczoną romskim charakterem.
Romska wystawa plastyczna w tarnowskim muzeum, które pierwsze w świecie zorganizowało stałą ekspozycję etnograficzną o historii i kulturze Romów, ma symboliczny wymiar. Kiedy przed kilkudziesięciu laty twórca ekspozycji, znany cyganolog Adam Bartosz gromadził eksponaty na wystawę skonstatował jak niewiele zachowało się dorobku kultury materialnej, tego wędrującego narodu. Dziś kulturę Romów wzbogaca twórczość artystów osiadłych w wielu krajach świata, którzy wszakże nie oderwali się do swych etnicznych korzeni.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl