To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Członkowie Rady Programowej Radia Kraków złożyli rezygnację    -   14/4/2012
Odchodzą w proteście przeciw Dworakowi
Jak poinformował portal niezależna.pl, członkowie Rady Programowej Radia Kraków złożyli rezygnację z członkostwa w tej Radzie na znak protestu przeciw skrajnie patologicznej polityce medialnej prowadzonej przez Jana Dworaka i KRRiT, a także struktur kierowniczych Telewizji Publicznej i Polskiego Radia. Tekst oświadczenia w tej sprawie publikujemy w całości.

Ogloszenie
>

”Kraków 12 kwietnia 2012

Pan Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9
Warszawa

Szanowny Panie,

My niżej podpisani członkowie Rady Programowej Radia Kraków składamy na Pana ręce rezygnację z prac w Radzie Programowej.

Nie możemy dłużej akceptować Pana działań jako Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, samej Krajowej Rady, a także struktur zarządzających Polską Telewizją Publiczną i Polskim Radiem.

Już dawno nie mieliśmy do czynienia z tak wielką arogancją względem nie tylko odbiorców programów, zwłaszcza telewizyjnych, ale całego społeczeństwa. W coraz większym stopniu obserwujemy nepotyzm wyalienowanych struktur zarządzających mediami elektronicznymi.

Misja publiczna, jako cel nadrzędny, sama istota ładu medialnego w Polsce, została zepchnięta na margines. Jej miejsce zastąpiła propaganda, cenzura, kłamstwo i schlebianie tanim gustom. Postawy patriotyczne i służebne wobec narodu są wyśmiewane i niszczone. W tzw. rozrywce panuje chamstwo i zdziczenie obyczajów. Na naszych oczach następuje upadek dziennikarstwa i obywatelskiej publicystyki. Kultura zostaje zastąpiona antykulturą.

Pana działanie w sferze przyznawania koncesji urąga podstawowym zasadom demokracji.

Czując współodpowiedzialność za kształt kultury medialnej w Polsce, będziemy korzystać z wszelkich obywatelskich praw, aby wyeliminować nieprawidłowości, które szkodzą nie tylko poszczególnym ludziom, ale i całemu społeczeństwu.

Pismo to przesyłamy również do wiadomości odpowiednim organom Państwa, a także przekazujemy opinii publicznej.

Stanisław Markowski – art. fotografik
Jarosław Szarek – historyk
Piotr Doerre – dziennikarz
Włodzimierz Bernacki – dr hab. Prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego”


Komentarz
Symboliczna decyzja członków Rady Programowej Radia Kraków zasługuje na najwyższe uznania i jest wyrazem braku zgody na legitymizowanie patologii, które w KRRiTV przekraczają wszelkie granice, choć przecie organ ten w minionych latach nie raz nas bardzo negatywnie zaskakiwał. Najświeższym przykładem może być sytuacja nie przyznania miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam, z przyczyn – jak pokazują fakty – ideologicznych. Z niepokojem obserwujemy też upadek standardów dziennikarstwa, brak rzetelności, promocję chamstwa i tego co prymitywne w mediach publicznych, obdarzonych wszak społeczną misją. Dziś w niektórych przypadkach możemy wręcz mówić o „reżimowych” mediach, manipulujących informacjami i ich doborem w sposób coraz bardziej przypominający okres PRL. KRRiTV jest organem kompletnie skompromitowanym i w zasadzie, w moim i nie tylko moim odczuciu – jedyna różnica między jej „funkcjonariuszami” - a ich odpowiednikami z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej polega na tym, że ci „współcześni” nie muszą nosić mundurów.
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 16)Dodaj komentarz
(14-04-2012) viki :
Żyje w demokratycznym państwie, i nie rozumiem oburzenia członków rady programowej radia Kraków. Prawo winno być jednakowe dla wszystkich - dla TELEWIZJI TRWAM RÓWNIEŻ. Jak telewizja Trwam spełni warunki prawne na pewno będzie na multipleksie - a co do kultury programowej innych stacji mam odmienne zdanie niż ww wymienieni. Proszę o chociaż troche obiektywizmu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2012) cc :
no i git , życie toczy się dalej.... właściwie to nie git ale co zrobić :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2012) ech :
viki, nie wiem czy jesteś cyniczna, czy niemądra. Otóż Telewizja Trwam spełniała warunki, w odróżnieniu od szeregu podmiotów, które miejsce na multipleksie dostały, co udowodniono. Jeżeli zaś chodzi o kulturę programową w telewizji, to dołuje ona straszliwie niezależnie od stacji. Radio Kraków jeszcze jako tako się trzyma poziomu, a przynajmniej było tak całkiem niedawno. Ten protest nie tyle jest przeciwko ofercie programowej Radia Kraków, tylko sposobu działania KRRiTV i temu co się dzieje w mediach publicznych wogóle

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2012) do viki :
nie rozumiesz wiecej niż ci się wydaje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) kajo :
Prawo jest równe dla wszystkich Trwam top tu propagandowa pisu za bezczelne lobbowanie powinna zająć prokuratura albo cba a po drugie najpierw niech się rozliczą z pieniędzy gdyby wszystko było w porządku to by dostali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) carlos :
"Z niepokojem obserwujemy też upadek standardów dziennikarstwa, brak rzetelności, promocję chamstwa i tego co prymitywne w mediach publicznych...." Pan Poświatowski chyba nie czytał wielu komentarzy na portalu niezależna.pl, którą tu przy okazji promuje. Tam dopiero widać kulturę, i tzw. "poziom" rodem z szamba. Jeśli takie ma być zaplecze polityczne PIS-u to tylko pogratulować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) MP :
Ależ czytam teksty na niezależna.pl. Nigdy nie spotkałem się z poziomem rodem z "szamba", czyli z tym, z którym spotykam się w mediach reżimowych. Może carlos czytał coś innego. A może ma na myśli komentarze czytelników, a nie teksty autorów - jednak choć komentarze te śledzę mniej, nie przypominam sobie żeby były chamskie, z pewnością zaś w ogóle reprezentują nieporównywalnie wyższy poziom niż szlam na np onecie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) carlos :
Panie MP - tak czytam i teksty i komentarze do nich. Dla przykładu, pierwszy z brzegu tekst "Frustracja w lemingradzie" i jak Pan pisze, nieporównywalnie wyższy poziom komentarzy niż na onecie: 1. To właśnie dziś Polska, dzięki ryżym ujom staje się karną kolonią dla większości Polaków 2. Stryczki z liny konopnej juz przygotowujemy w Polskich domach. Tych stryczków musi być baaardzo dużo... 3. Komentując obeecną sytuację w Polsce Pani skwitowała krótko: "latarni ci u nas dostatek"...A w Al.Ujazdowskich takie ładne, zawijane! 4. Stryczków musi byc baaaardzo dużo " Jakieś 15 milionów... Tylko czy liny konopnej wystarczy? 5. czarty lubią czytać żydowscy wypociny, bo sami ich dyktują ;) 6. A miejsce pajaców natrząsających się z Ludzi jest na nitce! Może nieco grubszej niż zwykła! 7. Kaczynskiego pod trybunal stanu oddadza i zedra z niego skure! Ratojmy nasz a Ojczyzne i nie pozwolmy sie szechterom zaglodzic! Portal budujący swą legendę na patriotyzmie, tworzony przez ludzi prawych - chyba można wymagać więcej. To tam powinniśmy poszukiwać informacji pod kątem przyszłych wyborów. To tam powinny ścierać się wizje Polski. No i ścierają się.....Powiem Panu szczerze, że ja za taką Polską, kierowaną przez ludzi z takim zapleczem politycznym nie tęsknię. Pozostaję z szacunkiem i mimo wszystko pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) do carlosa :
Pakuj się w kajak i płyń na Kubę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) MP :
Drogi panie, napisałem "Z niepokojem obserwujemy też upadek standardów dziennikarstwa, brak rzetelności, promocję chamstwa i tego co prymitywne w mediach publicznych...." I jest to fakt niezaprzeczalny i tego dotyczył tekst, którego istotę próbuję pan sprowadzić na manowce. Natomiast co do komentarzy - cóż, chamstwo i pospolita głupota obecne są wszędzie. Najbardziej martwią mnie te, zakładam że zacytowane przez Pana, bardziej niż popłuczyny osób z kręgów, w którym do dobrego tonu należy opowiadanie dowcipów w stylu "zimny lech". Bolą, bo choć widać w nich ogromną frustrację ludzi widzących do jakiego poziomu doprowadzono Polskę i jak kłamie się i manipuluje w mediach publicznych, to jednak takie "wykwity" nie powinny mieć miejsca. Niemniej autor żadnego tekstu nie ręczy i nie firmuje swoim nazwiskiem komentarzy. Na portalach typu niezależna, fronda itp są one jednak zwykle bardziej kulturalne i merytoryczne niż gdzie indziej. Nie będę się ścigał na cytaty z onetu. Gdybym miał na podstawie samych tylko komentarzy oceniać "elektorat", to w przypadku elektoratu PO musiałbym uznać, że to jest dopiero szambo, w wielu przypadkach kwalifikujące się do opieki zamkniętej. A przecież niemożliwe, by i tam trafiali się ludzie przyzwoici, choć przyznam, że dwa lata po Smoleńsku moja wiara w to, jako niegdysiejszemu sympatykowi tego ugrupowania, poddawana jest bardzo ciężkiej próbie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) MAFIOSO :
Internauta carlos przytoczył tytuł tekstu ("Frustracja w Lemingradzie") pióra Rafała A. Ziemkiewicza, po czym przemieszał to z chamskimi komentarzami Internautów, aby kontekstowo (w związku z wcześniejszym wpisem), de facto z imienia i nazwiska, zidentyfikować R.A.Z. z zapleczem politycznym PiS. No logika i taktyka godna nie Kubańczyka, a jednego z kilkudziesięciu tysięcy młodych imigrantów z Brazylii, przybyłych do Polski w ostatnim 20-leciu (?), których istotą jestestwa jest nieustannie „ścierać się wizje Polski”, aby jednak jakoś odnaleźć się w kraju ongisiejszych (powojennych) emigrantów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) carlos :
Do MP: dziękuję za rzeczową polemikę i brak obelg. To już dużo jak na obecne czasy. Widzi Pan - o tym czy w przyszłości - mówiąc umownie, wygra Tusk czy Kaczyński nie zdecyduje Pan swym jednym głosem, lecz ta klientela widoczna na tym i na innych portalach, o której sam Pan pisze: "popłuczyny osób z kręgów, w którym do dobrego tonu należy opowiadanie dowcipów w stylu "zimny lech" - żeby już zostać przy Pańskim przykładzie. Ich - wydaje się jest cała masa. Chciałbym aby Pan uwierzył, że niczego nie miałem zamiaru sprowadzać "na manowce". Ja wyraziłem swą opinię - podobnie jak i Pan o "upadku standardów dziennikarstwa, braku rzetelności, promocji chamstwa". tylko dla odmiany po drugiej stronie konfliktu. Wydawało mi się, że Pan tego nie dostrzega. A we Frondzie (zwłaszcza) istotnie są ciekawe teksty i komentarze. Muszę Panu powiedzieć, że takowe zdarzają się również na "reżymowym onecie" i nie tylko . I w tym nadzieja. Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2012) baryton :
Swoją drogą ciekawe czy samo Radio Kraków na swojej antenie poinformowało o tym proteście, czy zrobiło na ten temat jakiś program???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2012) Ewa :
Nie drażnić (nomen omen) członka nowo wybranego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2012) TARNOWIANIN :
ZADZWONILEM KIEDYS DO RADIA MARYJA, GDY PROWADZACY ZORINTOWAL SIE ZE MAM INNE ZDANIE I NIE POPADAM W UWIELBIENIE PROWADZACYCH ZARAZ MNIE ZDJETOO Z ANTENY. WIEC PO CO TAKIE MEDIA? TYM BARDZIEJ NA MULTIPLEKSIE? A PONADTO TE MEDIA ŁAMIA PRAWO BO JAKO NADAWCA SPOLECZNY NIBY BYŁ ZWOLNIONY Z OPL;AT KONCESYJNYCH ALE ZA TO NIEWOLNO IM NADAWAC REKLAM. A CO ROZ REKLAMUJA SWOJA GAZETE KTOREJ RYTUŁU NIE BEDE WYMIENIAL BO NIE JEST WARTA TEGO ORAZ SWOJA PRYWATNA ODP;LATNA UCZELNIE I TELEFONIE. I CO PAN NA TO PANIE POSWIATOWSKI? JAK KOMUS KTO TAK JAWNIE ŁAMIE PRAWO MOZNA PRZYZNAC MIEJSCE NA MUXIE? PO CO? A SWOJA DROGA TO SKROC PAN TE SWE ARTYKUŁY BO SA ZA DŁUGIE A PRZEZ TO NUDNE, NIE MOWIAC O TYM ZE STRONNICZE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2012) MAFIOSO :
A to Ty TARNOWIANIN dzwoniłeś. Pamiętam, krążyło kiedyś w sieci nagranie z rozmowy w RM (ongiś dysponowałem kopią). „Rozmowa” ze strony „słuchacza” kończyła się (nie zdążyli wyłączyć) jakoś tak: „…h.j ci w d.pę”. Postudiuj też trochę netykiety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl