To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   16/4/2012
Wandale w akcji
Miniony tydzień przyniósł tym razem obfitość aktów wandalizmu i zniszczeń mienia. I tak np. 11 kwietnia doszło do zaprószenia ognia od ogniska palącego się w pobliżu boiska sportowego należącego do klubu „Sokół Wałki”, w wyniku którego spaleniu uległ barak będący szatnią dla sportowców. W wyniku pożaru klub sportowy poniósł straty w wysokości 15.000zł. Z kolei policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o uszkodzenie 3 grobowców na cmentarzu komunalnym przy ul. Czarna Droga w Tarnowie-Mościcach. Do podobnego zdarzenia doszło 12 kwietnia, gdzie około godziny 21:00 na cmentarzu przy ul. Czarna Droga pojawiło się dwóch mężczyzn zaopatrzonych w butelki z winem. Spożywali alkohol, po czym uszkodzili co najmniej 3 nagrobki, wyłamując attyki oraz krzyże i łamiąc tablice nagrobne. Powywracali kwiaty i zaśmiecili nagrobki opróżnionymi butelkami. „Kryminalni” z KP Tarnów-Zachód szybko ustalili kim są sprawcy. Mężczyźni zostali zatrzymani...

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Nieznany sprawca, po uprzednim rozbiciu szyby w oknie, dostał się do wnętrza altanki znajdującej się na terenie ogródków działkowych w Burzynie, skąd dokonał kradzieży szuflady z narzędziami w postaci: sekatorów, kluczy, wkrętaków, kombinerek, obcęgów, młotka oraz siekiery. Właściciel altanki poniesione straty wycenił na 100zł.
Na terenie budowy autostrady w Biadolinach Radłowskich doszło do kradzieży paliwa. Nieznani sprawcy poprzez przepiłowanie skobla zabezpieczającego włamali się do zbiornika paliwa, a następnie dokonali kradzieży 300 litrów oleju napędowego o wartości 1.300zł na szkodę firmy budowlanej.
Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę domowników dokonał kradzieży torebki pozostawionej w ganku nie zamkniętego domu jednorodzinnego w Pleśnej. W torebce znajdowała się karta bankomatowa oraz gotówka w kwocie 50zł.
Nieznany sprawca włamał się do jednej w altanek przy ul. Kassali w Tarnowie skąd ukradł 300 komisów. Właściciel wycenił ich wartość na 3 tysiące złotych. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania włamywacza.

Zniszczenie mienia
10 kwietnia w miejscowości Zalasowa, na terenie hali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nieznany sprawca dokonał uszkodzenie elewacji poprzez pomalowanie sprayem. Wartość powstałych strat wyniosła 1.000zł. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawcy.
11 kwietnia doszło do zaprószenia ognia od ogniska palącego się w pobliżu boiska sportowego należącego do klubu „Sokół Wałki”, w wyniku którego spaleniu uległ barak będący szatnią dla sportowców. W wyniku pożaru klub sportowy poniósł straty w wysokości 15.000zł. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o uszkodzenie 3 grobowców na cmentarzu komunalnym przy ul. Czarna Droga w Tarnowie-Mościcach. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
12 kwietnia około godziny 21:00 się na cmentarzu przy ul. Czarna Droga pojawiło się dwóch mężczyzn zaopatrzonych w butelki z winem. Spożywali alkohol, po czym uszkodzili co najmniej 3 nagrobki, wyłamując attyki oraz krzyże i łamiąc tablice nagrobne. Powywracali kwiaty i zaśmiecili nagrobki opróżnionymi butelkami. „Kryminalni” z KP Tarnów-Zachód szybko ustalili kim są sprawcy. 27 i 34-latek z Tarnowa zostali zatrzymani- jeden w okolicy cmentarza, drugi w miejscu zamieszkania. Obaj byli nietrzeźwi (2,1 i 2,7 promila alkoholu). Policja dociera do osób pokrzywdzonych i szacuje starty. Za znieważenie miejsca pochówku grozi mężczyznom do 2 lat pozbawienia wolności.

Napady, pobicia
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali mieszkańców Bruśnika w wieku 33, 44 i 64-lat, podejrzewanych o pobicie trzech mieszkańców miejscowości Jankowa. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Bruśniku. Trwa wyjaśnianie okoliczności zajścia.

Za kółkiem
W miejscowości Bogoniowice do kontroli drogowej zatrzymany został 49-letni mieszkaniec Ciężkowic. Jak wykazało badanie poruszający się na rowerze mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila.
W Brzozówce kierująca fiatem 65-letnia tarnowianka, wykonując manewr skrętu w lewo z drogi nr K 1375 na drogę K 73, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Lisiej Góry mercedesowi, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierująca mercedesem nie odniosła obrażeń, druga z pań z pasażerką, trafiły do szpitala, gdzie pozostały na badania. Obie kierujące były trzeźwe.
12 kwietnia wieczorem na al. Tarnowskich w Tarnowie zatrzymano do kontroli kierującego citroenem. 30-letni mieszkaniec miasta prowadził pojazd wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. Za naruszenie zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.
W piątkowy wieczór na krajowej „czwórce” w Łoponiu, kierujący polonezem jadąc od Tarnowa potracił na przejściu dla pieszych 17-letnią mieszkankę miejscowości. Dziewczyna doznał złamania nogi i urazu głowy. Trafiła do szpitala, w którym pozostała na dalsze leczenie. Oboje uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
15 kwietnia nad ranem w Demblinie kierujący fordem mondeo, 20-letni mieszkaniec Brzeska na śliskiej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku uderzenia pasażerka pojazdu, 18-letnia mieszkanka Krakowa doznała obrażeń wewnętrznych. Badanie kierującego wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy, prowadząc pojazd miał w organizmie 1,3 alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

Różne
Rusza ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Istotą przedsięwzięcia jest wyróżnienie funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowaniem w budowanie lokalnego systemu pomocowego. Wzorem lat ubiegłych honorowy patronat nad konkursem, objął Komendant Główny Policji. O szczegółach będziemy informowali w osobnej wiadomości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl