To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowianin Łukasz Kiwior wywalczył kwalifikację na Światowy Finał ROK CUP 2012    -   16/4/2012
Kartingowe wieści
W dniach 14-15 kwietnia br. na torze w Gostyniu, odbyły się bardzo ważne zawody kartingowe - Wiosenny Puchar ROKa. Zawody zaliczane do punktacji kartingowego ROK Cup Poland 2012, były zarazem pierwszymi zawodami polskiego sezonu kartingowego. W kategorii Super Rok zawody wygrał tarnowianin Łukasz Kiwior, zawodnik Speed Race Tarnów Racing Team.

Ogloszenie
>

Zwycięzcy z każdej kategorii otrzymali kwalifikację na Światowy Finał Roka, który odbędzie się 11-14 października br. na włoskim torze w Lonato. W tym sezonie seria Rok Cup obchodzi mały jubileusz. Wystartowała w naszym kraju po raz dziesiąty. To właśnie z niej wywodzi się Kuba Giermaziak, który w ubiegłym sezonie znakomicie zaprezentował się w Porsche Super Cup za kierownicą swojego Porsche 911.
Na starcie Gostyńskich zawodów staneli zawodnicy w grupach wiekowych: Baby Rok, Mini Rok, Junior Rok, Rok i Super Rok.
W zawodach wystartowali również wychowankowie tarnowskiej sekcji kartingowej   Michał Zając, Kacper Szczurek, Piotr Dembiński.

Dla zawodników SPEED RACE TARNÓW RACING TEAM-u miniony weekend był bardzo pracowity, regulacja i szukanie właściwych ustawień pomagało w osiąganiu dobrych czasów na niezwykle technicznym torze w Gostyniu. Przed weekendem bylibyśmy bardzo zadowoleni z jazd treningowych, choć nie obyło się bez małych błędów. Taki jest motorsport maszyna i człowiek muszą bardzo dobrze się zgrać i trochę więcej szczęścia w czasie samej walki na torze.
Zawody rozgrywane były według systemu dwudniowego. W sobotę I runda trening oficjalny, biegi kwalifikacyjne i finał, a w niedzielę II runda.

W kategorii Baby Rok wygrywa Krzysztof Seratowicz, drugi Nikodem Wierzbicki i Dominik Zawistowski – czytamy w relacji.

Najliczniejsza, jak zwykle była klasa Mini Rok z 24-ma zawodnikami na starcie. Wygrywa Marcin Brzeziński, podium uzupełniają Maciej Chrupek i Jan Antoszewski. Dobre zawody dla najmłodszego tarnowskiego zawodnika Kacpra Szczurka, choć pozycja w generalce tego nie pokazuje. Bardzo waleczna jazda na torze będzie procentować w kolejnych startach.

W Junior Rok wygrywa Karol Lubas, drugi Jan Krencisz i Szymon Szyszko trzecie miejsce. Szczęście i trudne warunki nie sprzyjały - dopiero trzynaste miejsce Piotra Dembińskiego.

W kategorii Rok wygrywa Hubert Cebulski, tuz za nim Michał Grzyb i trzeci Michał Śmigiel. Tarnowski zawodnik Michał Zając zajmuje najbardziej nie lubianą przez sportowców czwartą pozycję.

W kategorii Super Rok wygrywa Łukasz Kiwior, tuż za nim Daniel Zając i Mariusz Szymczak trzecie miejsce. Po bardzo ładnej i zaciętej walce ubiegłoroczny wiceMistrz i Mistrz nie dali rady zawodnikowi z Tarnowa.

„Bardzo się cieszymy, że kategorie w których startujemy, ciągle się rozwijają bo im więcej kartów na torze, tym ciekawsze wyścigi nie tylko dla kierowców, ale także dla kibiców, których nie zabrakło w Gostyniu. Prawdziwą gratką dla sympatyków kartingu była relacja LIVE z zawodów. Dzięki redakcji magazynu PolskiKarting zmagania na torze można było śledzić w Internecie. Poza tym w specjalnie zaaranżowanym studio na padoku toru, realizowane były wywiady z uczestnikami imprezy oraz zaproszonymi gośćmi.” - czytamy w nadesłanej informacji
”Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie i słowa otuchy, a całemu teamowi za przygotowanie sprzętu. Gratulujemy Łukaszowi i wszystkim tym, którzy wracali do domu z pucharami i kwalifikacjami światowymi oraz z cennymi nagrodami rzeczowymi.
Dziękujemy serdecznie dotychczasowym Partnerom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie.”


Więcej informacji na stronie: www.gokarty-tarnow.pl

Na zdjęciu: Kacper Szczurek i Łukasz Kiwior
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl