To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sukcesy Speed Race Tarnów Racing Team    -   16/4/2012
Tarnowscy mototuryści z pucharem
W sobotę 14 kwietnia w Będzinie tarnowskie załogi SPEED RACE TARNÓW RACING TEAM uczestniczyły w Ogólnopolskiej Imprezie Samochodowo-Turystycznej  15 Rajd Zagłębiowski. Rajd był IV rundą Turystycznego Pucharu Polski PZM, II Eliminacją Pucharu Śląska oraz I Eliminacją Turystycznych Motorowych Mistrzostw Okręgu Śląskiego.

Ogloszenie

3 załogi reprezentowało nasz tarnowski SRT Racing Team na rajdzie. Poniżej prezentujemy relację z tego wydarzenia.

Meldujemy się w bazie rajdu zlokalizowanej na terenie MOSiR w Będzinie, dopełniamy formalności związanych ze zgłoszeniem i badaniem technicznym. Następnie wyruszamy na zwiedzanie będzińskiego Zamku, oraz ekspozycji muzealnej poświęconej dziejom i historii Będzina.

Po oficjalnym otwarciu imprezy rozpoczynamy zmagania sportowe od ciasnej, lecz widowiskowej próby sprawności. Następnie wyruszamy na pierwszy odcinek turystyczno-nawigacyjny ulicami Będzina - długość odcinka 34 km i prawidłowy czas przejazdu 110 min.  Na trasie do wykonania mieliśmy zadania turystyczne, a także ciekawy plan nawigacyjny. Na mecie pierwszego odcinka rozwiązaliśmy testy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, a także test turystyczny ze zwiedzanego obiektu.

Po krótkim odpoczynku ruszamy na drugi odcinek o długości prawidłowego przejazdu 31 km, czas przeznaczony na przejazd odcinka 95 min. Na trasie czekały na nas ciekawe zadania turystyczne np.: określenie odległości oraz azymutu w miejscu jakim się znajdowaliśmy tzn, Góry Św. Doroty do zamku jak się później okazało około 3500 m. Trasa była urozmaicona zdjęciami, które musieliśmy odszukać jadąc prawidłowo. Bez spóźnienia docieramy do mety rajdu, gdzie czeka na nas kolejna próba sprawności, która kończy zmagania sportowe.

Na uwagę zasługuje fakt sprawnie przeprowadzonej imprezy, szybko pojawiają się prawidłowe przejazdy oraz rozwiązania testów. Pojawiają się wyniki nieoficjalne, nikt z załóg nie wnosi zastrzeżeń, więc zostają uznane za oficjalne. Niestety aura nie wytrzymała do końca imprezy i przy padającym deszczu następuje ceremonia wręczenia pucharów dla zwycięzców, wyróżnień i nagród dla wszystkich uczestników  XV Rajdu Zagłębiowskiego .

Tarnowskie załogi w doborowym towarzystwie czołówki europejskiej i krajowej w klasyfikacji generalnej zajęły kolejno:

Mateusz Kocerba - Jarosław Wawrzkiewicz wraz z kolegą z naszej sekcji kartingowej Kamilem Turkiem  Opel Astra - 6 miejsce,

Łukasz Kocoł - Agnieszka Wawrzkiewicz Alfa Romeo 147 - 7 miejsce,

Rafał Kiwior   Grzegorz Gondek wspierani przez Gabrysie Ziejkę   Subaru Impreza - 8 miejsce

W klasyfikacji drużynowej SPEED RACE TARNÓW Racing Team zajął II miejsce za drużyną gospodarzy Automobilklubu Mysłowickiego.
Podium zostało podzielone wśród wielokrotnych Mistrzów Polski:
1 miejsce Maciej Krzewski   Mateusz Krzewski  AK Mysłowicki
2 miejsce Przemysław Hajduk   Michał Brzóska  AK Mysłowicki
3 miejsce Andrzej Morel   Paulina Morel  OSA Opole

Po czterech rundach Turystycznego Pucharu Polski nasze załogi są w pierwszej 10-tce klasyfikacji generalnej.

Już 20 kwietnia nasz SRT Racing Team będzie uczestniczył w I i II rundzie Mistrzostw Polski Nawigacyjno-Turystycznych, które rozegrane zostaną w Poznaniu.

W naszych startach wspierają nas:  DEKO-DRÓG  Tarnów, F.B. ELBUD Tarnów, HYDRAULIKA Jan Fido, GAZTAR Sp. J., Z.R.B.  GOTEL  Rzuchowa, MK OKNO Sp. z o.o.,  Pawłowski Sport Tarnów, Biuro Podróży TURYSTA Tarnów, Z.R.B.  RADBUD .

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnych startów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl