To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rusza budowa Strefy Aktywności Gospodarczej – powstaje rondo przy Mościckiego    -   16/4/2012
Wieści z tarnowskiego magistratu
W najbliższym czasie rozpoczną się prace budowlane w ramach pierwszego etapu budowy Strefy Aktywności Gospodarczej. Jak informuje tarnowski magistrat, powstanie nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Mościckiego i Czystej oraz droga dojazdowa do nowe terenów dla inwestorów, które zostaną ulokowane po północnej stronie Zakładów Mechanicznych.

Ogloszenie

Na 19 kwietnia planowana jest zmiana oznakowania dla budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Mościckiego i Czystej realizowane w ramach zadania „Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 973 z drogą powiatową nr 1355K oraz budowa drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie – I Etap”. Nastąpi zwężenie ulicy Mościckiego do jednego pasa ruchu po stronie południowej (od strony mostu na rz. Białej). Piesi i rowerzyści skierowani zostaną na północną stronę tej ulicy poprzez wyznaczone tymczasowe przejścia.

Od 20 kwietnia 2012r. wykonywane będą także krótkotrwałe roboty przy ulicy Krakowskiej związane z przeprowadzeniem pomiarów i odkrywkami przyczółków oraz fundamentów wiaduktu kolejowego. Również w tym miejscu nastąpi zwężenie jezdni z dwóch do jednego pasa ruchu. Kierowcy proszeni są o zwrócenie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na zastosowane oznakowanie oraz zmniejszenie prędkości.

Przypomnijmy, że cały projekt zakłada poszerzenie istniejącej SAG z 68 do 104 ha oraz jej scalenie poprzez kompleksowe uzbrojenie nowych terenów pod lokowanie inwestycji przemysłowych i usługowych, tak aby nowo przyłączone tereny stanowiły funkcjonalną całość z dotychczasowym obszarem. Uzyskał on dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Działanie 4.3 Schemat B – Strefy Aktywności Gospodarczej o powierzchni powyżej 20 ha. Całkowita wartość pierwszego etapu to ok. 21 milionów złotych, natomiast dofinansowanie opiewa na kwotę ponad 13 milionów zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl