To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Świerczkowiacy i Mali Świerczowiacy zapraszają do CSM    -   16/4/2012
Wiosenny Koncert Edukacyjny
Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy oraz Mali Świerczkowiacy zapraszają na cyklicznie już odbywający się Wiosenny Koncert Edukacyjny. Koncert odbędzie się 18 kwietnia o godz. 10:00 w Centrum Sztuki Mościce. Cena biletu 10 zł.

Ogloszenie

Budząca się po srogiej zimie przyroda i okres Świąt Wielkiej Nocy to w polskiej tradycji ludowej czas bogaty w obrzędy i zwyczaje ludowe.
ZPiT Świerczkowiacy zainspirowany tradycją polską pragnie zaprezentować dzieciom i młodzieży ze szkół Tarnowa i okolic program, który ilustruje muzyką, tańcem, śpiewem ten wesoły czas.
Spotkanie ubarwione będzie radosnymi zabawami dzieci na wiosennym pastwisku, opartymi na melodiach, śpiewach i tańcach regionu krakowskiego. Zabawy te stanowią cenną spuściznę kulturowo-obyczajową. Posiadają one ważny walor wychowawczy, jakim jest nauka życia w gromadzie i zapoznawanie się z rządzącymi nią prawami.
W trakcie koncertu zaprezentowane zostaną także, melodie i tańce z regionu krakowskiego, lubelskiego oraz łowickiego, jak również tradycyjne, autentyczne, piękne i malownicze stroje ludowe mające na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z kulturą ludową naszego regionu i kraju. Zespół zatańczy także niezwykle widowiskowy, łowicki obrzęd śmigusa dyngusa. Koncert zostanie uzupełniony opowiadaniem etnografa z Tarnowskiego Muzeum Etnograficznego na temat zwyczajów wielkanocnych naszego regionu.

Partnerem Strategicznym koncertu są Azoty Tarnów

Rezerwacja: kasa CSM, Tarnów, ul. Traugutta 1, tel. 014 633 46 04
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl